Автор Тема: Ем драйв двигател  (Прочетена 95559 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2017, 11:38:26 am »
atos, правите голяма каша с тоя етер и антигравитацията и обясненията ви са твърде абсурдни. Първо да ви питам защо ви е тяга та било то и етерна след като при антигравитацията няма маса какво ще бутате и какво ще дърпате след като няма маса. Второ как ще движите кораба посредством етера след като отстранявайки масата вие премахвате влиянието точно на този етер. Това при вас се получава защото изобщо не се замисляте какво остава от материята когато се премахне масата, а това което остава е просто една Холограма.
Интересна концепция ;D Обаче аз не говоря за тяга, едва ли на някой би му хрумнало да нарече гравитацията тяга?
Само че, не съм сигурен дали се губи масата на материята в случая? Обясни го, понеже не схващам добре идеята (все пак и аз имам човешка ограниченост на разбиране).
Според мен, точно заиграването с масата движи материята. Тази маса се тласка в една или друга посока и оттам - движение. Само дето "тласкането" не е външно, по контура на тялото, а се проявява на субатомно ниво, действа на всяка частица.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2017, 05:32:01 pm »
Принпа на ел.гравитацията е в това че пространството ( ефира, вакуума) има диелектрични свойства и проницаемост което на практика си е мярка за взаимодействие с материята и в случая с ел.заряди. ел.поле на заряд или проводник е поляризиран ефир привличащ се в посока на заряда. Ел.гравитационната конструкция е такава че симетрията на ел.полето е нарушена и тя се движи в посока на максимално плътно и интензивно ел. Поле. Като цяло и принципно ел.полетата представляват поглъщане на ефир и неговата енергия от материята а магнитните полета са излъчване на ефирна енергия. Ако при електромагнитна система нарушим симетрията на магнитното поле, ще имаме магнитогравитация, а не електрогравитация и навярно по-ефективен принцип от електрогравитацията.
« Последна редакция: Октомври 16, 2017, 12:12:08 am от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2017, 08:17:56 pm »
atos, не виждам нищо неясно след като при антигравитацията няма инерция това автоматично означава че няма маса. Сега това което остава след като се премахне масата вече не е точно материя би следвало да е иформацията а тя е светлина (холограма), и за да не стават излишни спорове това не е тази светлина която тук всички познаваме. Това обяснява и защо корабите които ползват антигравитация и се движат тук на земята изобщо не взаимодействат с въздуха нямат никакво съпротивление независимо от високите скорости с които се движат, лично съм ги виждал. Друго не мога да ти кажа защото и на мен не са ми ясни много неща относно гравитацията, просто това са ми стари размисли и спрях дотук, а нямам намерение да пътувам из космоса и се насочих към решаването на други проблеми.
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 08:39:07 pm от krasias »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2017, 09:02:44 pm »
Да те разбирам... нещо като телепорт, но с не светлинна скорост?
Пренася се информацията в нематериен вид?
Аз мисля, че няма такова нещо като "антигравитация"!
Има наличие или липса на гравитация! А когато е налична, тя има посока на действие!
Това с липсата на маса и преминаването в "холограмен режим" е най-шантавото нещо, което съм чувал (не се засягай, винаги ми е било интересно да знам твоето мнение), още повече, че самата материя според холографската теория за Вселената си съществува като холограма на енергията и това изобщо не премахва масата и!
Да, остава висящ въпросът със съпротивлението на въздуха при НЛО-тата, но (както веднъж го обяснява Хипарх), те се движат в нещо като "микровремеви пашкул", както при платформата на Гребенников, затова и контурите им при снимане понякога са размити при ползване на  Ем драйв.
« Последна редакция: Октомври 16, 2017, 12:10:01 am от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2017, 09:36:09 am »
atos, доколкото си спомням това не противоречи на твоята теория за материята и не би трябвало тази теория да те притеснява. Тази теория донякъде дава яснота защо тези кораби могат да се управляват с ума. Ако прочетеш внимателно дори за виманите ще откриеш че всички техни качества зависят от ума и способностите на този който ги управлява, да изглежда странно но затова си има причини, състоянието на отсъствие на гравитация е гранично. И всъщност дали кораба ще преминава през пространствено времеви канали или ще се проектира директно на друго място зависи най вече от знанията и способностите на този който го управлява. А нашата човешка раса има много голям потенциал в това отношение но при повечето индивиди си остава само потенциал защото не се работи за неговото развитие, да в това отношение сме по добри от някой раси които вече отдавна имат такива кораби.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2017, 12:46:05 pm »
Съгласен съм, но дай да спрем дотук засега :D, понеже много от съфорумците ще кажат, че се отплесваме от конкретиката на темата (макар и за мен да не е точно така).
Юлиан, например, по-никакъв начин не би го убедил който и да е в съществуването на вимана...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2017, 01:48:21 pm »
...Юлиан, например, по-никакъв начин не би го убедил който и да е в съществуването на вимана...
Има много прост начин - кацаш с едно такова устройство в задния двор на вилата ми и ще бъда безусловно убеден :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2017, 04:19:33 pm »
Има много прост начин - кацаш с едно такова устройство в задния двор на вилата ми и ще бъда безусловно убеден :)
Ъхъ...пък да повярваш в пирамидите, да ти иззидам една в задния двор?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2017, 05:10:26 pm »
Благодаря, но нея мога да отида да я видя сам. Ако ми кажеш когИ се провежда авиошоу с вимани - непременно ще отида да го наблюдавам.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2017, 06:19:45 pm »
Хуморът е хубаво нещо ;D
Не трябва обаче да сме жертви на арогантността, с която е импрегнирана сегашната ни цивилизация - ние сме най-великите, всички преди нас са били диваци и (видиш ли) никой никога не е правил "пеещ презерватив" или електрическа самобръсначка!
А Земята е толкова стара и е видяла толкова много, че тепърва започваме да разкриваме истинската история на древните цивилизации...а ние сме като малки деца, сравнени с някои от тях.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2017, 07:26:29 pm »
http://it.dir.bg/news.php?id=26473921

Tecтoвeтe нa ycĸopитeля Х3, пpoвeдeни тaзи ceдмицa пoĸaзaxa, чe пpи пoдaдeнa мoщнocт oт 100 КW ce гeнepиpa 5,4 нютoнa cилa, ĸoeтo ĸъм днeшeн дeн e aбcoлютeн peĸopд пo eфeĸтивнocт нa плaзмeния двигaтeл. Toй cчyпи peĸopдa и пo изxoднa мoщнocт и пo пoĸaзaтeлитe нa paбoтния тoĸ.
Те това му се вика рекорд. Да не забравяме обаче, че и този двигател има нужда от гориво макар и под формата на метал.
Лично аз бих предпочел да обсъждам в тази тема принципа които кара M-drive да генерира тяга. Останалото е за други теми.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2017, 06:30:59 pm »
Има сведения, че микровълните са използвани за различни антигравитационни експерименти още от 40-те години на миналия век. При тези опити, облъчване с микровълнов лъч на определен тип материали, създавало сили на отблъскване. Всъщност дали предметът ще се отблъсне или привлече спрямо излъчването, зависи от структурата на веществото му.
Друг опит – микровълнов лъч с ниска мощност от клистронова тръба (клистронът е способен на честоти до стотици GHz), бива насочен към моливи, поставени върху маса. Това предизвиква движение на моливите. Експериментаторът предполага, че микровълните индуцират градиенти на ел. заряд в нелинейна среда, което предизвиква ефекти като при Бифилд-Браун на субатомно ниво в самия предмет, което го задвижва.
Множеството експерименти показват, че въздействията са твърде чувствителни към честотата, т.е. те се наблюдават само в рамките на определени честотни ленти, характеризиращи се за всеки материал.

Прелюбопитната теория за меките частици на Joseph Cater хвърля доста светлина върху тези процеси, като по последователен и логичен път стига до извода, че гравитацията се причинява от силно проникващо лъчение с дължина на вълната в диапазона 0,3-4,3мм., което отговаря на честоти някъде между 100 и 900GHz (зоната между горния край на радиочестотите и долния на инфрачервените лъчи). Това твърдение донякъде се припокрива с "Dynamic Theory of Gravity" на Тесла за лъчистата природа на гравитационните взаимодействия.
Материята постоянно генерира и излъчва меки частици от много различни видове, поради взаимодействията между фундаменталните частици. Когато преминават през големи количества материя (километри земна и скална маса), тези излъчени частици претърпяват процес на трансформация по закона за преразпределението. При това някои от лъченията се превръщат в гравитационно-индуциращи такива (т.е. честотата им се понижава до достигане на прозореца 100-900GHz). Тези високопроникващи лъчения, излизайки от Земята, преминават през всички материални тела, и чрез определени процеси на субатомно ниво, създават много лек дисбаланс в електростатичните сили в частиците на в-вата и те биват притеглени към Земята, т.е. в посока обратна на гравитационно-индуциращите лъчения.

Относно телепортацията... това може да се осъществи чрез импрегниране на материята с точната комбинация от меки електрони, които да спрат движението на всички нейни субатомни частици. Така всички електростатични взаимодействия между субатомните частици ще изчезнат и тялото вече няма да може да генерира магнитно поле при привеждане в движение. Съответно то няма да има никаква инерция и може да бъде преместено (включително преминавайки през обикновена материя) мигновено на всякакво разстояние. Може да се каже, че при това положение тялото е в дематериализирано състояние, тъй като неговите частици вече не си взаимодействат с обикновената материя.
При достигане на съответната дестинация, дематериализиращите меки електрони може да се "избият" от него и частиците му отново започват да функционират нормално. Ако това стане докато тялото преминава през някаква преграда, тогава възниква проблем – получава се "вграждане" или частично сливане на материите. Дематериализиращите енергии се състоят от меки и по-твърди електрони, съставени от фотони от ултравиолетовия диапазон почти до гама лъчите.

С генериране на достатъчна плътност меки електрони, съставени от ултравиолетова светлина с точната честота, един предмет може да се направи невидим. Тези ултравиолетови меки електрони, преминавайки през тялото, ще избият всички негови меки (генерирани от активността на фундаменталните частици), които го правят видимо. При прекратяване на облъчването, тялото отново ще стане видимо, заради генериране на нови меки частици от фундаменталните.
Меки частици, съставени от даден честотен спектър, може да се генерират чрез многократно (поне 30-35 пъти) отражение на пропуснатия лъч чрез метални огледала (по възможност параболични). В състава на огледалата не трябва да присъства стъкло. На изхода светлината ще има съвсем нови свойства заради възникналото силно проникващо лъчение от меки частици. Ако на металните огледала се подаде високо отрицателно напрежение, ефектът ще се усили.
Чрез разбиране и използване на този процес, например Нейтън Стъбълфийлд успява да генерира неограничени количества топлина с две успоредни полирани метални плочи, стига между тях да се подаде правилното лъчение, което да генерира висока концентрация меки частици, които от своя страна разпадайки се, създават топлина.

Т.нар. "пространствено-времеви пашкул" не е нищо повече от много висока концентрация на тънка материя (меки частици), голяма част от които са съставени от фотони във видимия спектър и съответно променят траекторията на светлинните лъчи, подобно на миражите. При интензивна поляризация на тези меки частици, те могат да образуват правилна пространствена форма (примерно сфера или полусфера), при което светлинните лъчи въобще не успяват да достигнат обекта и той практически става невидим или с много изкривени очертания.
Препоръчвам ви да забравите за фантастични термини, въведени от ОТО и СТО, от рода на "изкривено пространство (време)". Такова нещо не съществува и само премахва фокуса от реално случващите се неща в природата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #42 -: Октомври 19, 2017, 08:24:36 pm »
Хипарх...мисля, че е крайно време да направиш нещо като "собствена книга" поне в рамките на форума, в която да систематизираш личните си опити, наблюдения и изводи!
Ти си единственият сред нас (лично мое мнение), който е едновременно теоретик, супер продуктивен практик и суперинтелигентен тип ;D

П.П. за сведение на по-новите съфорумци - това е човекът (познавам го виртуално само, но вече 4-та година), който НИКОГА не е казвал лоша дума за когото и да е, винаги е уважавал чуждото мнение и писанията му са продукт на ЛИЧНИ опити и разсъждения! Никога не е бил тщестлавен, а каже ли 10, значи знае поне 100...

Хипарх, зарежи тая скромност, събери някакъв формат, за да остане в архива!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #43 -: Октомври 19, 2017, 09:28:45 pm »
E скромничък е иначе, но от време НАВРЕМЕ има и видения(не че и ние ги нямаме) като тези-

"Че в астро-физиката има силно сбъркани концепции - има - но сфероидната форма на космическите тела със сигурност не е от тях.
Виж кухата Земя е по-приемлива :) Възможно е точно чрез отвори на полюсите свръхмасивните звезди по центровете на активните галактики (квазари), да изхвърлят излишната енергията под формата на мощни струи материя и лъчения."
 
или например....тази -
"С генериране на достатъчна плътност меки електрони, съставени от ултравиолетова светлина с точната честота, един предмет може да се направи невидим"

Не знам защо но сякаш имам видение, че hyparh има брат близнак във форума и двамата преписват един от друг.

Р.S. Що ли имам ясно видение, че горе писаното ще бъде заличено като това  -"Щирлиц, вървейки по алеята, забелязва как бояджията заличава неприлични думи по оградата.
- "Модератор" - помисли си Щирлиц."

"Щирлиц"-помисли си модераторът ;D /А/
« Последна редакция: Октомври 19, 2017, 09:56:49 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2017, 12:00:25 am »
Атос, първо благодаря за хубавите думи. Относно документирането - записки си водя винаги, когато открия трудове относно нещо заслужаващо си, отсявам информацията, правя връзки с мои предишни разбирания и ги надграждам, правя експерименти, и така нещата лека-полека "узряват" и се доближават с още една малка крачка до разбирането на реалните природни механизми и явления. Но този процес няма край. Той постепенно си продължава и постоянно идва нещо ново, което се допълва към старото. От тази гледна точка е трудно да се направи някакъв обобщаващ труд (нещо като книжка), защото често се случва да се появи допълваща и доразясняваща информация към вече описаните неща. Вероятно някой ден ще напиша нещо такова, когато изпитам нужда, че трябва да се направи. Дотогава - бележките и експериментите продължават :)

ПП. Най-новите попълващи знания идват от книгата на Joseph H. Cater - "The Awesome Life Force", която за мен се оказа истинско съкровище. Този човек е имал достъп до информация, която се среща изключително рядко (вероятно само в много тесни кръгове) и прави голяма част от нея достояние на читателя. Участвал е в съюз от няколко души, наречен "Sons of Jared", но информацията за това е оскъдна. Има следи, които сочат, че тази групировка е била изключително напреднала - вероятно с достъп до древни и добре пазени познания относно енергиите и въобще механизмите, чрез които функционира вселената.
Ще дам линк за нея в библиотеката на форума.