Автор Тема: Ем драйв двигател  (Прочетена 95690 пъти)

ivan_penev

  • Гост
Ем драйв двигател
« -: Октомври 12, 2017, 07:43:24 pm »
Китайците изпробваха успешно нов космически двигател.Някой сеща ли се какъв е принципът на действие.Имам една идея ,но не искам да ви влияя,пък и е доста примитивна.Има доста материал в утуб,но обяснение не срещнах.Вие сте на ход.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2017, 12:25:42 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=9154.0 само че и тая тема се оплеска ...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2017, 03:26:26 pm »
Електрогравитацията е къде - къде по ефективна включително и във вакуум.
Относно личните ми експерименти ми е нужен ВВ генератор 40-50 Кв с постоянно напрежение с ниска консумация и да е оптимално лек за електрогравитационен дрон.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2017, 07:04:52 pm »
Виж това, дали ще ти свърши работа, но напрежението на изхода е импулсно у ще трябва да се изправи с подходящ диод. http://www.ebay.com/itm/1000kv-Step-up-high-Voltage-Pulse-Inverter-Arc-Generator-Ignition-Coil-Module-/311704332251 има и с по-ниско напрежение 400кв. Предполагам, че ги има и в други подобни сайтове.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2017, 07:52:43 pm »
здравей Сашо, преди време бях попаднал на един материал във пдф формат със богата информация от експериментални данни и предварителни резултати, който може би биха могли да дадат обща представа така да се каже за въпроса около лифтера. Та там доколкото си спомням е установено експериментално, че при импулсно захранване с определена честота ефективноста на лифтера е по висока спрямо при захранване с  постоянно напрежение и други интересни зависимости и резултати, които са забележителни и който има очи ще ги види и оцени, бях публикувал линк към този материал веднъж някъде но гледам е преиначен и модифициран, както и да е, ще го постна тук документа. И да, юлиан е прав във предишния си пост по отношение темата за ем драйва за съжаление, както може би същото се отнася и за други теми, включително за някои от създадените нови

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2017, 08:02:34 pm »
http://www.ebay.com/itm/1000kv-Step-up-high-Voltage-Pulse-Inverter-Arc-Generator-Ignition-Coil-Module-/311704332251
Съмнително е това да свърши работа, а и тези киловолти, които им приписват, не отговарят на реалността. Един милион волта правят един метър искра (приблизително).

Teofilius, най-олекотената конструкция, за която се сещам, е да си направиш компактен умножител на напрежение с ВН ВЧ диоди като тези: http://www.ebay.com/itm/4pcs-2CL73A-5mA-12kV-Axial-Lead-High-Voltage-High-Frequency-Rectifier-Diode-/222473468735?hash=item33cc73bb3f:g:VIwAAOSw03lY75MZ
Не са евтини, но в името на компактността това е най-добрия вариант.

Напрежението може да се подава от ТХО, захранено чрез проста ел. схема с 9V батерия или по-добре ще е няколко Li-Ion батерии, подобни на тези: http://molbg.com/index.php?route=product/product&product_id=81

Умножител, изграден само от няколко звена такива диоди + ВН керамични кондензаторчета, и захранен с ТХО, лесно ще надхвърли 50kV.
« Последна редакция: Октомври 13, 2017, 08:19:41 pm от hyparh »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2017, 08:29:53 pm »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2017, 09:29:07 pm »
бих искал само да посоча че, т. нар. "йонен двигател" (лифтера) не е това което е!, при определена конструкционна постановка това може да се докаже експериментално.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2017, 09:40:12 pm »
Много добра колекция, locco. Само че в случая тесловите трафове и ZVS драйвера отпадат, понеже те са AC.

Ето едно видео, където се демонстрира невероятно ефективно захранване на три магнетрона едновременно само с около 100-150W: https://www.youtube.com/watch?v=0XbLz0L6UdI

Излъчената мощност е достатъчна да разтопи кабели и да извади всякакво ел. оборудване от строя на разстояние 30-40м по въздух. Пълноправно електромагнитно оръжие :)
Това го пиша, понеже има пряка връзка с EmDrive, т.е. ефективно захранване на магнетрони с малко енергия, но може да доведе до всякакви други идеи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2017, 10:25:19 pm »
... Ето едно видео, където се демонстрира невероятно ефективно захранване на три магнетрона едновременно само с около 100-150W: https://www.youtube.com/watch?v=0XbLz0L6UdI
...
На това видео се демонстрира наистина добро чувство за хумор, но за съжаление нещата са далеч от реалността.

На снимка 1 се вижда ясно зоната в която е станал взрива. Намира се в задната лява част на усилвателя.

На снимка 2 гледаме как "майстора" мери нещо в ПРЕДНАТА ДЯСНА част на устройството. Какво мери - само той си знае. В задната лява ясно се вижда, че няма НИКАКВИ СЛЕДИ от опушване, късо или някакви повреди. Нито по елементите, нито по корпуса. По-лошото е че няма и никакви отвори, през които евентуално тази ярка светлина от жестоката повреда ВЪТРЕ В УСТРОЙСТВОТО показана на снимка 1 би се появила зад него.
Зад отвореното устройство се намира и капака му, поставен вертикално. Виждат се редиците отвори за охлаждането му. И там не се наблюдават никакви следи от опушване и горене, освен нормалните почернявания характерни за работило няколко години устройство.
Ако късото беше станало вътре в самото устройство, през тези отвори щеше да се наблюдава същата силна светлина и да блъвне същия бял дим. Но на снимка 1 не се вижда нищо такова. Отворите за вентилация се виждат, но оттам не се наблюдава нито светлина, нито дим.
Повярвайте ми, след късо от такъв мащаб в устройството ще има неща на парчета, овъглени компоненти и 1 пръст черни сажди по капака.
Конкретно на клипа зад устройството има една пиратка... ако се вгледате във видеото в момента на взрива ясно се виждат хартиените парчета от пиратката разхвърчаващи се изпод усилвателя и падащи върху него.
Затуй винаги съм призовавал хората да мислят критично, да подхождат с недоверие към всичко, дори и това което е в техните глави. И чак когато наистина не намерят нищо което да опровергава твърдението, тогава и само тогава да приемат че то МОЖЕ БИ може и да е вярно.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2017, 10:50:17 pm »
юлиан е прав

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2017, 11:09:24 pm »
Благодаря за линковете приятели! Диоди по 12-15 Кв както и ВВ кондензатори ~~10 Кв имам, така че малко ще си поиграя и ще го направя че отдавна се каня. За да се издига само с електрогравитация + йонен вятър ще е нужно да има достатъчно площ при оптимално ниско тегло. Батериите ще са със сигурност литиево йонни.  Скоро правих експеримент при който съчетавам лифтера едновременно с друг сходен принцип но който е по-подходящ за вакуум, в масло и течни среди но във вода не съм го тествал което е идея да пробвам и там. Тоест не се влияе никак от средата. В този комбиниран вариант тягата като цяло е по голяма отколкото само лифтер или този метод, който е елементарен - максимално тънък проводник но в изолационна търбична или накратко " КАБЕЛ" който също е към плюса както и тънкия не изолиран проводник но е плътно до алуминиевото фолио което е на минус. Полярността в случая оказва малко или слабо значение. Важното е несиметричността на полето. При досаттъчно голяма площ с минимално тегло тягата ще е по-голяма и вярвам че при максимална оптимизация ще вдигне собственото си тегло включващо електрониката и батерията. Първо ще направя ВВ генератора с напрежение минимум 50Кв до около 100Кв. После модели от стиропор и др. леки материали и постепенно ще покоряваме височините като космоса ще е крайната цел. Е като имам нужните параметри от подемна сила, оптималната електроника за целта и оптималния дизайн на летателен апарат ще се нуждая от помощ от някой специалист по дистанционни радио управления защото последното не ми е силата и как няма да е страхотно тук от България да имаме такова достижение и видео от космоса от български електрогравитационен летателен апарат.  Мечта ми е но вярвам че е достижима тъй като съм достатъчно насърчен от тези тестове с електрогравитация които лично съм правил. На Жан Наудин материалите от сайта са много добри. Иначе преди години при един от опитите ми с електрогравитация под образеца поставих димяща пръчица. Най интересното е че нямаше йонен вятър а точно обратното. Димът се придвижи и "отвяваше" в посока на движение и на самия електрогравитационен модел. Това за мен е признак на реална антигравитация която макар и много слаба но увличаща пространството или по точно действаща върху плътността на ефира така че да е разреден в посока на движение а в противоположна посока е уплътнен, което принципно и представлява гравитационното поле.   Всичко е възможно просто е нужно посвещение и време а резултата мисля ще е славен и радостен за всеки българин.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2017, 12:02:58 pm »
За да работи това нещо ти трябва сериозен дебит въздух, движещ се с огромна скорост. За да добиеш представа можеш да построиш някакъв груб макет на устройството ти, да сложиш върху него само 2-3 литиеви батерии и да се опиташ с един вентилатор/сешоар да повдигнеш установката, духайки под нея. После вече можеш да мислиш как точно ще стане така, че с енергията от тия 2 батерии да докараш този дебит. Аз лично не виждам начин.

Не случайно няма ракета или дори самолет на батерии (аре... за самолетите има някакви модели дет летят що-годе). Всичко е на гориво. И причината е съотношението енергия/тегло. Дори простата нафта съдържа 11 киловатчаса на килограм. В една литиева батерия 18650 имаш 3.7 волта по 3 000 мАч, или ... абе грубо 11 ватчаса. Една такава клетка тежи около 50 грама. За да докараш 11 киловатчаса, ти трябват 1000 елемента тип 18650, които ще тежат ... 50 килограма - 50 пъти повече от нафтата.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2017, 12:33:21 pm »
Това с уредбата може и да е инсценировка (стените вероятно поглъщат/отразяват голяма част от излъчването), но светването на крушките в гаража от такова разстояние, както и изгаряне окабеляването на скутерчето, говорят за много силно излъчване. Неслучайно писах за облъчване по въздух, т.е. без препятствия.

Нека си припомним и какво писа преди време колегата mito_kupona относно подобно алтернативно захранване на магнетрони:
Магнетрона може да се задейства с около 40-50 вата, това го постигнах, а имам и свидетел от нашия форум. Около 30 вата отиват за отоплението на лампата и 10-15 за високото напрежение около 4000 волта. Има и друг пиниз, ако се постигне емисия на електрони от катода по друг начин, може да отпадне и отоплението, а в същото време и загряването на магнетрона.

А пък и никак не е трудно да се провери :) Единствения недостатък, за който се сещам, е, че такова импулсно захранване като от видеото, може бързо да повреди магнетрона (евентуално скъсване на нагреваемата жичка). Но, ако не го направи, то магнетронът ще работи с пълния си потенциал с малко вложена енергия.

*******

Всичко е възможно просто е нужно посвещение и време а резултата мисля ще е славен и радостен за всеки българин.
Подкрепям на 100% :) Едно подобно изречение ми е напълно достатъчно за заличаване на целия негативизъм от рода на "това и това няма как да стане".
От последните източници на информация, на които попадам, излиза, че просто трябва да имаме присъствие на повече отрицателни заряди, които биват отблъсквани от земната гравитация и повличат устройството със себе си, стига насищането да е достатъчно голямо. Твоят опит с димяща пръчица го показва - всичко се издига нагоре заедно с устройството.

Принципно най-ефективните решения са импрегнирането на металите в състава на апарата с телурични токове или използване на изобилните отрицателни заряди на сладководните басейни (река, езеро...), макар и във втория случай да имаме апарат, който е ограничен да лети само на няколко метра над вода (или сняг примерно). В първия случай високото напрежение ще се появи като следствие, а структурата на импрегнираните метали, ще започне постепенно да се променя, т.е. ще възникнат алотропни форми.

При движение на апарат, задвижван от електрогравитационни ефекти, около него ще се образува магнитно поле и ще се изменят инерционните му свойства, което може значително да намали енергийните разходи по време на полет. Дори силните ветрове във високите атмосферни слоеве почти няма да оказват влияние. Възможно е да се получи така, че колкото по-бързо се движи апаратът, толкова по-малко енергия ще е необходима за захранването му, което между другото споменава и Пол ЛаВиолет в книгата си.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Ем драйв двигател
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2017, 02:11:00 pm »
    Според мен принципа на всички тези устройства, с който се опитваме да преодолеем гравитацията е сгрешен. Не трябва да съсдаваме тяга отзад на летателния апарат, а трябва да се елиминира налягането на етера, ефира пред обекта и той сам ще се движи напред, като ще го движи високото налягане на етера ефира, което остава не променено зад обекта. Или ще се получи нещо, като засмукване. Всички сте гледали заснети клипове с движещи се НЛО, с какви огромни скорости се движат и, какви маневри правят с огромна скорост. Ако при тях не е елиминирана силата на гравитацията на тези, които ги управляват, от претоварването, органите ще минат през скелетите им и ще станат на пихтия. Или с други думи при движението си тези апарати се намират в една „оболочка“ или обвивка създадена от някакво поле, което елиминира гравитацията и вътре в обекта не се усеща никакво претоварване. Така, че трябва да се мисли, кои полета електрически, електромагнитни или други, могат да взимодействат с етера, ефира и да го манипулират по някакъв начин.
      Трудно е да се асимилира и възприеме тази идея, когато официалната наука и разни мастити професори цял живот ти набиват в „канчето“, че етер, ефир не съществува, а това не е вярно.....  От, какво се отблъсква струята от изгорели газове на една космическа ракета в космоса, за да я движи напред, питам аз и отговор не искам. Ако нямаше етер, ефир такава ракета щеше да излети от Земята и да се движи дотогава, докогато струята на двигателя среща съпротивлението на атмосферата  и постепенно ще забави хода си и ще спре, докато се изравнят наляганията отпред и одзат на обекта и ще се получи една дълга линия от изгорели газове от обекта до земната атмосфера. Ако се стартира двигателя на някакъв космически апарат в дълбокия вакуум, където „няма нищо“ ни етер, ни ефир, според официалната наука, той няма да помръдне.

Перфектно обяснено!/А/
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 01:42:23 am от atos »