Автор Тема: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)  (Прочетена 12835 пъти)

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« -: Септември 23, 2017, 11:06:46 am »
Здравейте,имам проблем с звука прекъсва с някакъв силен шум и изчезва.Като рестартирам се оправя за момент една две минути и спира.По някога се появява и червен кръст до иконата.Пробвах преинсталация на драйвера,не става.Въстановяване пак нищо.При пускане отстраняване на неизправности ми казва възможен е проблем в аудио устройствата.Може ли нещо да се оправи или прейсталация на уйдолса.Благодаря.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #1 -: Септември 23, 2017, 11:43:11 am »
Остана само да кажеш с кой "уйдолс" си.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #2 -: Септември 23, 2017, 02:29:38 pm »
Остана само да кажеш с кой "уйдолс" си. 
Извинявам се Windows 7 Ultimate
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 01:55:00 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #3 -: Септември 23, 2017, 03:42:54 pm »
Според описанието, изглежда като хардуерен проблем. Не мисля че преинсталиране на Win. нещо ще оправи. Все пак, да се изкажат спецовете!

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #4 -: Септември 23, 2017, 05:11:36 pm »
lpoik, за съжаление при такива проблеми, а и от наблюдение от други форуми, се вижда, че се изписват 8-9 страници, като всеки ти предлага да направиш нещо и накрая се стига до преинсталация.
Все пак най-лесно е да установиш дали проблема е хардуерен, е да сложиш една "жива" линукс дистрибуция от DVD или флашка и ако и там изчезва звука и има същите проблеми, работата е ясна.
Много се оплакват специално от твоята марка лаптопи, че след еди-кой си ъпдейт на windows прегрявал звуковия чип и предлагат охлаждането му...
Пробвай с линукс и стискай палци да не е хардуердно.
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 01:55:52 am от atos »

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #5 -: Септември 23, 2017, 06:13:35 pm »
VeleV-Благодаря за информацията,но не знам каква е тази жива дистрибуциа на линукс.Може ли по просто да ми обясниш,не съм много на ясно с тази техника.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #6 -: Септември 23, 2017, 07:13:06 pm »
VeleV-Благодаря за информацията,но не знам каква е тази жива дистрибуциа на линукс.Може ли по просто да ми обясниш,не съм много на ясно с тази техника.
Това е дистрибуция, която не е необходимо да се инсталира. Записва се на DVD или флашка и компютъра се стартира направо от там. Потребителят получава напълно работеща операционна система (с някои ограничения), без да се налага да се форматира хард диска на компютъра или да се трие/записва нещо по него. Много полезно когато искаш просто да видиш дали някоя дистрибуция ти върши работа (или дори само как изглежда), или за спасяване на файлове от диск който не иска да зареди инсталираната на него операционна система.

Примерно това: https://www.debian.org/CD/live/
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 01:53:19 am от atos »

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #7 -: Септември 23, 2017, 08:30:33 pm »
juliang-Благодаря ти,но аз сам няма да се оправя трябва специалист да го види.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с TOSHIBA NB 250 (Лаптоп)
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2017, 09:05:02 am »
juliang-Здравей,направих опит и инсталирах тази дистрибуция Убунто,но при инсталацията не видях опция да го кача на флашка и то се инсталира като втора ОС-ма.Сега при стартиране на лаптопа ме пита коя ОС-ма да стартира.При стартиране на убунто има опция за проверка на звука,при проверката отначало има звук,но след една,две минути се губи.Дефекта за мен не е от ОС-ма,но сега не знам как да го махна това убунто(как да го деинсталирам).Благодаря.