Справочници, схемотехника, теория > Обща схемотехника

въпрос за импулсно захранване

(1/2) > >>

x_name41:
Имам такова захранване модел C130PSE от принтер, което на изхода дава около 33-34 волта и 8-9 волта.




ето и схему:

Въпросът ми е как би могло да се регулира изходното напрежение до 48 волта примерно? Пробвах да заменя R56, който е със стойност 300 ома на тример, но не се регулира от там, няма промяна на изходното напрежение въпреки намаляването на съпротивлението до 250 ома или увеличаването му малко по-високо от 300 ома.
Още една подробност, във схему не е указан един ценер диод, който е свързан към този резистор, ето го и него:

ppipilica:
Тури тример и бъзикай R69, настрой предварително тримера на стойността на съпротивлението и след това леко бъзикай, добре ще е, ако ползваш многооборотен тример.

lpoik:
x_name41-Здравей,ти ми помогна с една схема за зарядно.Погледни тази тема.http://mazeto.net/index.php/topic,9956.msg84563.html#msg84563

x_name41:
ppipilica и с R69 не се регулира, махнах ценера ZD51 и пак не може, как ще стане? Благодаря lpoik, но тук изглежда е малко по-сложно. Вариантът е да се махне схемата за 9 волта напълно и регулирането със всички ценери и единия оптрон и да остане само оптрона за 34 волта, ето така?

lpoik:
x_name41-Може и така, но дали ще е стабилизирано, не знам. Ако искаш питай dymelsoft или krasias, те най-добре ще ти кажат как да стане. Успех.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия