Автор Тема: 14.09.2017 Пресконференция в БТА за източването на средства чрез "наука"  (Прочетена 14423 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
 
В нашия БАН на не е по-различно? Всяка година изтичат милиони за "наука" а всъщност си е една хранилка за връзкари които по цял ден си клатят краката и получават тлъсти заплати.
   Така де. Особено който чул не дочул и видял не довидял. "Тлъстата" заплата на доцент от БАН е около 800 лв. Сравни с тези на продавачките, да не говорим за учителските. И освен всичко друго написано до тук, не знам някой дали спомена от кого се източват средствата за наука? Не е от учените обаче.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Мисля, че сравнението с нашия БАН е неуместно!
Говорим за Европа, а именно "европейската" наука е в основата на световната засега, нейната база се ползва официално поне в целия свят!
Тук става дума за финансиране на остарели и погрешни изначално "научни основи", които дават, респективно, погрешни насоки в развитието на истинската наука (целево или не)!

Давам лаишки пример за тези, които не ме разбират - вместо да изобретим пневматичния чук, влагаме луди средства, за да изкусурим обикновен чук откъм дизайн, ергономичност на дръжката и прочее "удобства"...щото, виждаш ли, няма как въздухът да върши работата на мускулната сила...такива неща.

Т.е. - науката не се лансира, ако ще спести разходи на обикновения човек и приходи на картелите!