Автор Тема: Направи си сам магнитен генератор  (Прочетена 80356 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #60 -: Юли 29, 2017, 07:51:50 pm »
Здравейте,
Проектът има глупави дадености, които трябва да се отстранят.
Първо тук се цели параметрично усилване, на един оборот имаме две щракания или два магнита. Както преди подчертах трябва трионообразен ток и устройство, което удвоява честотата, тук фазите.
Второ трифазния генератор трябва да се преработи на четирифазен, четири фази и една нула общо пет проводника, с четен брой бобини и магнити, в краен случай на двуфазен две фази и една нула. Това е продиктувано от двата магнита и симетричното натоварване иначе диска ще се върти неравномерно и това е проблем за надеждността на устройството.
Вчера съдбата ми направи подарък, до една кофа намерих изхвърлена техническа лампова литература. Добре е описано как работи генератора на триоонобразен ток. Ако някой се интересува да ми пише на лични.
Тук изразявам лично мнение.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #61 -: Юли 29, 2017, 08:11:00 pm »
Изкарани са и шестте извода.
Така може да се премоства на "звезда" или "триъгълник".
На "звезда " за по високо напрежение, на "триъгълник" за по голям ток.
В зависимост от нуждите ти.
Генератора има трифазен изправител.
Така, че на изхода имаш постоянно напрежение, чиято големина  ще зависи само от оборотите и товара.
Трансформатор не ти трябва, ще е нужен стабилизатор на напрежение, защото в зависимост от оборотите напрежението ще се променя.
п.с. Диодите са тип KBPC 3510
1000 v / 35 a
 

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #62 -: Юли 30, 2017, 09:58:53 am »
Vetap, - пост 59 ме прикова "на легло"  ;D ;D ;D - железен план!  8) 8) 8)

Преди малко говорих и с madsatbg по телефона, да се уговорим туй-онуй.
Схемата на изхода на генератора е супер! - нищо друго не е необходимо!

mi68 - "На съда всичко е ясно - да влезе убития!" - знам, че сте го чували тоя виц!

Отивам да режа и пробивам приготвените материали за Новия "развъртач".

Поздрави!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #63 -: Юли 30, 2017, 10:21:01 am »
Браво Майсторе,
Хъсът е голяма работа! Спомням си моя шеф - евреин (почитател на Кабала!?) казваше преди да ни изпрати "на задача". "За каквото си тръгнал - това ще постигнеш". И в много от случаите, повече от 90% се оказваше прав. Ясно Кабалата като наука не е за изхвърляне. За съжаление още я крият проклетите...
И след това отклонение, да не зас....ме хубавата тема пак ти желая успех и... "Бързай бавно" Следвай мъдрите съвети на Vetap.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #64 -: Март 11, 2019, 05:35:37 pm »
Ако се направи магнитен двигател по тази схема, дали ще е работещ. Аз мисля че няма да е работещ, защото енергията от потенциала на магнитите вкаран в системата, със времето вследствие от триенето ще се превърне в топлина, и системата в края на краищата ще застане до едно магнитно равновесие.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #65 -: Март 11, 2019, 05:47:04 pm »
При магнитните двигатели и търсенето от тях на СЕ, се изисква постоянно магнитно неравновесие. Въпроса е как да бъде създадено то.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Направи си сам магнитен генератор
« Отговор #66 -: Април 12, 2020, 12:35:46 pm »
Проектът има глупави дадености, които трябва да се отстранят.
Първо тук се цели параметрично усилване, на един оборот имаме две щракания или два магнита.
Можеш ли да дефинираш какво е "параметрично усилване на магнити" че не съм чувал такъв термин никога през живота си?

Цитат
Вчера съдбата ми направи подарък, до една кофа намерих изхвърлена техническа лампова литература. Добре е описано как работи генератора на триоонобразен ток

Е то такива генератори се учат още в училище, на старини май е малко късно да се учат толкова основни неща в електротехниката.