Автор Тема: Махалото на pipilica  (Прочетена 24011 пъти)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #15 -: Юли 05, 2017, 01:36:33 am »
Добри коментари, но вие май не прочетохте баш всичко
Цитат
При точно пускане на мотора махалото набира височина и когато закача тежестта на въжето тя се повдига при запазване на амплитудата на махалото, пробвах и мотора не успява да повдигне тия 40 кила
Как да си обясня това което го пробвах няколко пъти, къде ми е грешката, защо така се получава като според вас не би трябвало да е точно така.
Ползвам само единия ход на махалото за повдигане на тежестта.
« Последна редакция: Юли 05, 2017, 08:06:31 am от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #16 -: Юли 05, 2017, 03:09:33 am »
   Самия принцип е грешен, ти не грешиш никъде.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #17 -: Юли 05, 2017, 03:21:28 am »
Ми може, не знам, на тоя урок явно не съм внимавал и ся ще го пробвам.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #18 -: Юли 05, 2017, 05:17:57 am »
     Приятно откриване на топлата вода.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #19 -: Юли 05, 2017, 08:16:04 pm »
макс1962 всичко което бъде извадено от равновесие може да пада... въпроса е колко влагаме в това и колко ще получим.
Ти така и не направи втората степен на Скинър както е в оригинала и излезе с окончателно становище... жалко за усилията ти тогава.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #20 -: Юли 05, 2017, 10:19:19 pm »
RUS, ти май не схвана закона (ми). Принципът не може да работи. Ако някой ми демонстрира обратното, ще го поканя на едноседмична екскурзия в Испания, ще го чакам на летището зад сгъваема масичка на която ще има " Джони Уокър " черен етикет, салатка от български краставици и домати, ( или буркан корнишони ако е през зимата), ще го разкарвам по плажове и крепости или където поиска. Плюс безплатна храна и спане. Действайте!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #21 -: Юли 05, 2017, 10:29:21 pm »
Дедо Поп правилно каза думата "циклограма"... за съжаление много хора няма да могат да си я нарисуват.
Но ако някой от опитващите има камера - нека я ползва. Да я закрепи неподвижно и кадър по кадър да гледа на екрана какво се случва с тежестта. Да сложи маркер на тежестта и да рисува по екрана траекторията - така ще получи циклограмата. И ще види, че нещата са обречени...

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #22 -: Юли 06, 2017, 02:18:56 am »
    В началото на 90 те излезе една поредица "Свирепия" на един американски тюлен. Четох я с интерес за да намеря разликите между социалистическата и капиталистическата армия. Оказа се че и при тях е като у нас.Говоря за организиране на боя, кариеризъм, непукизъм към проблемите на другите, слагането на тенекия и т.н. Пича със самочувствие на по по най ...
   Но основния му девиз беше ППППППП- правилното предварително планиране предотвратява последващо поголовно посиране. И се хвалеше, че за не помня колко 6 месечни престоя във Виетнам бил загубил само 2 души. Тогава не го разбирах.
  Но сега вече съм наясно, че ако се бях ръководил от това правило щях да си спестя доста проблеми и загуби. Затова вече го препоръчвам на всички. Който ме е разбрал разбрал.
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 09:34:05 am от Maistora52 »

gensdi

  • Гост
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #23 -: Юли 06, 2017, 08:46:22 am »
Dedo pop, твоите седем "П"-та или десетте заповеди на Марчинко за войната няма особено да се харесат на психобръщолевещите и модерни шамани.  (перефразирайки)
Не може да "жалонираш" точките за успех на когото и да било, дори своите. Защото неписаните майчини природни закони се следват строго индивидуално. Ако се опитваш да натикаш умишлено някого в "матрицата", то трябва да си наясно, че рано или късно, но ефекта на бумеранга няма да закъснее ;)  Бе... нямаше да си правя труда сега, ако не бях сигурен, че няма да разбереш. Надявам се!
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 09:35:20 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #24 -: Юли 07, 2017, 08:21:46 pm »
   Макс, смени ли местата на генератор и двигател както ти бях предложил? Значи Скинър може пък ние не! Толкова ли сме некадърни?
   Сега за това махало не съм се замислял, но предполагам дори и да излезе някаква мощност, тя ще е сравнително малка.
   Що се отнася до силата на механиката в свободната енергия - за мен няма спор. Даже съм сигурен, че именно чрез механиката летят някои НЛО-та. Имам някои сметки по въпроса, които показват колосални сили и мощности, но не мисля да ви ги показвам, защото няма да ги приемете. Някои от вас дори да ме видят на летяща чиния, пак няма да повярват на очите си.
   И накрая, най-сигурният начин за успеха е - никога не се отказвай да опитваш отново и отново. Така трупаш опит и главното - медитираш или казано по друг начин, тренираш въображението си.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #25 -: Юли 07, 2017, 10:17:53 pm »
Да, Иване, доколкото си спомням доста сериозно се отнесох към идеята ти, но резултатите бяха още по-лоши. Не знам защо някои не ми вярват, нямам никакво желание и интерес да лъжа или заблуждавам. Само искам да спестя усилия, труд и средства на хора, които продължават да мислят, че в идеята има хляб. Ами няма. Иначе беше интересно. Аз самият никога нямаше да повярвам, че половината кардан може да се върти надясно, а другата половина наляво. "Магията" я правеше карето или кръстачката ( който както му казва). Както и да е, единственият успешен експеримент беше последният... с ъглошлайфа!!!
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 09:37:13 am от Maistora52 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #26 -: Юли 08, 2017, 02:46:19 am »
Ми дай малко сметки, някой дето е на ТИ със сметките аз съм доста зле по тая част, да видим колко ми е грешен принципа. На количка виси  тежест 40 кила колко сила трябва да се премести 15 санта, релсите са винкел с ъгъла нагоре колелета са с промити лагери, ся верно количката се мести когато тежестта в вдигнато положение, не мога да преценя дали трябва повечко сила.
То е лесно така гьотере да се отсече тва немаа стане, ма що немаа стане никой не е мислил, или щото така пишело по дебелите книги.
Големия ми оранжер, 21 метра дълъг на 8 метра широк без подпори в средата, го направих без нито една сметка ей така по интуиция и вече седем години не е мръднал, нито има вибрация при силен вятър  нито поддава при дебел сняг върху покрива. Та тая моя интуиция ми подсказва че това чудо ще работи само, ся дали ще има някъв остатък енергия за мен и ако има колко ще е това е друг въпрос.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #27 -: Юли 08, 2017, 10:45:55 am »
За незнам си кой път ще го повторя:
За да получиш енергия, ти трябва да повдигнеш тия 40 кила на някаква височина. Дали ще ги вдигаш право нагоре или ще правиш някаква магария докат се клатят - за това е необходима една и съща енергия, зависеща само и единствено от разликата във височините на двете позиции.
А ще получиш енергията когато спуснеш тая тежест от по-високата в по-ниската точка. Отново - енергията ще зависи само и единствено от "делта хаш", т.е. от разликата във височините, независимо от траекторията по която става това.
За да получиш повече отколкото влагаш, трябва едното делта хаш да е по-голямо от другото делта хаш. Т.е. тежестта да остане по-ниско отколкото е била като всичко е започнало. Но ти искаш движението да се повтаря, което няма как да се случи ако траекторията не е затворена крива. А в затворената крива сумарния делта хаш е нула (иначе кривата няма да е затворена).
Това което правиш поразително прилича на начина по който децата се залюляват като се качат на люлка. Те влагат сила за да преместват центъра на тежестта на тялото си нагоре-надолу в различни фази на движението, като по този начин добавят момент в движението на системата. Но детската люлка не е СЕ устройство :)

Представи си твоята количка, обаче вместо махало висящо надолу имаш мачта нагоре с тежест на върха й. Мачтата е еластична и позволява при ускорение на количката тя да се огъва назад поради инертността на тежестта. Кинематично това ще е абсолютно същия уред.
Сега монтираш едно моторче което да ускорява количката на тласъци. Смяташ ли че ще ти трябва по-малко енергия за движение на такъв тип количка отколкото ако просто направиш количка с тежестта в нея без мачта?
И още малко въображение - нека в количката вместо тежест има бидон, който е пълен до половината с вода. При импулс на количката инертността на водата ще я накара да се дръпне в задната част на бидона. Когато импулса престане да действа, водата ще тръгне да се връща в най-ниската точка на бидона, движейки се по-бързо от количката спрямо земята и ще отдаде енергията си стигайки предната стена на бидона. Това ще ускори количката. Но тази енергия НЕ Е БЕЗПЛАТНА - ти си я вложил във водата при ускорението на количката, когато водата е изоставала от нея. Така описаната схема кинематично също е еднаква с предложената от теб. Но ти е ясно че там СЕ няма, защото всяка цистерна на пътя щеше да се движи почти без гориво ... или поне със забележима икономия, която не се наблюдава реално.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #28 -: Юли 09, 2017, 10:23:26 am »
juliang, с две думи: за да има СЕ в количката, тя трябва или да преобразува материата в енергия (=> ядрен реактор, било то и LENR), или по някакъв начин "да смуче" енергия/топлина от околното пространство, превръщайки я в механична енергия. Или пък, знаем, моторче с химическо горивце и пър-пър-пър... Последният възможен вариант изглежда е вкарване на енергия от етери/оргони и други измерения, ама това с механични средства е... мижи да те лажем ;)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Махалото на pipilica
« Отговор #29 -: Юли 09, 2017, 11:47:21 am »
juliang, с две думи: за да има СЕ в количката, тя трябва или да преобразува материята в енергия (=> ядрен реактор, било то и LENR), или по някакъв начин "да смуче" енергия/топлина от околното пространство, превръщайки я в механична енергия. Или пък, знаем, моторче с химическо горивце и пър-пър-пър... Последният възможен вариант изглежда е вкарване на енергия от етери/оргони и други измерения, ама това с механични средства е... мижи да те лажем ;)

Още една допълнителна възможност, е за извличане на енергия от релативното движение на телата, тоест от разликата на кинетичната енергия заложена в тях на макро ниво, или от възможността за релативното проникване на материята от диелектричното поле. Към такова извличане, от релативното движение между елементи, обекти и частици, може да се приобщи и ядрената енергия, която е енергия от движението на атомните частици отнесена към релативно неподвижната среда около тях, но за разлика от макро нивото, това релативно извличане е на атомно, микро, нано, пико ниво, или както е необходимо да се дефинира за синхронизирано разбиране.
Това е и фундаменталното в идеята на Бошкович, без релативността на диелектричното проникване, изразена преди 270 години в неговите трактати.
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 09:32:16 am от Maistora52 »