Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Имам идея, не знам как да я кръстя.

(1/4) > >>

ppipilica:
Гледайки сайта на Французина ми дойде идея да направя яка подводна плазма в присъствието на въглищен прах, щом се получава доста водород по неговите опити значи в присъствието и на въглища може да се получат и други горливи газове. Само не знам дали ще е по-ефективно от изгарянето на самите въглища, то горенето на въглищен прах е трудна работа и в момента повече от половината отива зян.
Некви насоки и препоръки да се сещате, то зимата е далече още, но не е зле да имам малко опит за следващия сезон на кюмура.

dmitarp:
Вероятно ще получиш леки въглеводороди, но концентрацията ще е ниска. Първоначално ще получиш синтез газ СО + H2, от който за да се синтезират въглеводороди е необходимо да създадеш точните условия, температура и налягане, освен това са необходими и катализатори за да се реализира това. Има вероятност да получиш и силно отровни вещества, като сероводород например. Естествено  е, че изгарянето на въглищен прах е по-ефективно, проблема е да го организираш правилно, както е при въглищните ТЕЦ. От една страна всяко преобразуване от твърдо гориво на газообразно или течно намалява ефективността, от друга организацията на горене на газообразните и течни горива е далеч по-лесна задача, освен това можеш да ги използваш и за други цели.

Михаил Кузмов:
Прегледай тази тема. Там се започна нещо, но не се довърши. Може би ще ти стане интересно! Конкретните неща за прочит са малко но си струват. Показвам и лични експерименти на видео линковете.
http://mazeto.net/index.php/topic,9847.0.html

ppipilica:
Та на въпроса по темата, какво мога да очаквам като изходни газове. Мисля разтвора да е гъстичък с повечко въглищен прах и може би малко сода за проводимост, имам дебела неръждавейка, не знам точно каква е, за електроди, но може и да купя два волфрамови ако се наложи.
Знам че е малко трудно така да се отговори на въпроса ми но тука има учени хора дето моежа да имат някакви предположения.
Получения газ мисля да го горя в котел барабар с въглищата или самостоятелно ако добива е добър и отделя нужната ми топлина.

GreenHulk:

--- Цитат на: ppipilica в Юни 20, 2017, 12:23:08 am ---Та на въпроса по темата, какво мога да очаквам като изходни газове. Мисля разтвора да е гъстичък с повечко въглищен прах и може би малко сода за проводимост, имам дебела неръждавейка, не знам точно каква е, за електроди, но може и да купя два волфрамови ако се наложи.

--- Край на цитат ---

Моя съвет е да пробваш с малки количества, с предпазни средства и в подходящо помещение.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия