Автор Тема: Задача за хидроинженери и "техничари"  (Прочетена 13786 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Задача за хидроинженери и "техничари"
« Отговор #15 -: Юни 08, 2017, 08:54:52 am »
atos, басейните се пълнят веднъж в годината с вода. До всеки басейн се прави една скрита шахта в която се поставя дебитна помпа, филтри и хлорираща течност и така водата се пречиства без да се подменя с нова. Така е много по евтино вместо да сменяш водата всяка седмица. А който има много животни си прави собствен водоизточник, или бунар или някое малко изворче.
« Последна редакция: Юни 08, 2017, 04:29:34 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Задача за хидроинженери и "техничари"
« Отговор #16 -: Юни 08, 2017, 10:06:26 am »
Атос наистина това не е подходящо за ползване "на дребно"  не е ли вързан водопровода поне на по голямо село е безсмислено. Сетих се тик в този ред на мисли: Едно време в далечните съветски времена в някое от техническите им списания гледах едно доста добро решение за баня. студената вода влизаща в бойлера първо преминаваше през една серпентина разположена като скара под душа и като се къпеш изразходваната топлата вода отдава част от температурата си на влизащата в бойлера студена вода. това вече си е сериозна икономия на енергия. Има разбира се някой неудобства според мен, основно свързани с почистването, но не мисля че са непреодолими.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Задача за хидроинженери и "техничари"
« Отговор #17 -: Юни 08, 2017, 04:27:21 pm »
Стига, бе...разпиляхте ме, бе... ;D
То човек сакън да не сподели идея...все пак, това, което locco показа е интересно!
Ако се помисли да се затвори водната система през кладенец или 2-3 метра дълбока подземна тръба, струва ми се, че ще се получи приличен и евтин климатик.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Задача за хидроинженери и "техничари"
« Отговор #18 -: Юни 08, 2017, 06:38:51 pm »
Цитат
все пак, това, което locco показа е интересно!
Във някогашното списание млад конструктор имаше една рубрика:
Почакай изобретателю някой друг се е сетил преди теб. Та значи по времето на социализъма ;) в София функционираха 15-16 киносалона всички имаха климатици работещи на този принцип "със чешмяна вода" После покрай инсценираната водна криза ги изхвърлиха всички. Остана само един да работи почти до 2000на година в кино Витоша, то беше на ъгъла на Витошка и Патриарха.

gensdi

  • Гост
Re: Задача за хидроинженери и "техничари"
« Отговор #19 -: Юни 08, 2017, 10:30:40 pm »
Ето една подобна идея в  аматьорско изпълнение:
https://www.youtube.com/watch?v=s_IG6d2qVAE
Преди нямаше такива магнити, а сега няма други работи.