Автор Тема: Получаване на ел. ток от електрет  (Прочетена 131931 пъти)

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #150 -: Ноември 14, 2018, 07:35:27 pm »
Цитат
Да точно така! и dymelsoft квази-перманентно не е в час!

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #151 -: Ноември 14, 2018, 07:38:30 pm »
Ехеее.... Аз, ако имах 300 фута антена, щях да зареждам ефира, а не да го разреждам :)
Особено на къси вълни  :)

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #152 -: Ноември 14, 2018, 08:10:51 pm »
lz1jer, поне да се беше опитал да прочетеш, за какво става дума. Или
Цитат
Чукча не е читател, Чукча е писател
.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #153 -: Ноември 14, 2018, 08:25:25 pm »
А ти по добре първо прочети по внимателно ника му. Ако не разбираш за какво иде реч пробвай да попиташ чичко Гугъл.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #154 -: Ноември 14, 2018, 08:32:43 pm »
Vale, а ти пробвал ли си колко бързо се запушва тиристор или си просто читател на дебели книги. Но дори и такъв да си, то там добре е описано че един тиристор се отпушва когато се подаде кратък импулс на управляващият електрод, но се запушва едва когато напрежението между катод и анод стане 0. Така, че тезата за моменталното запушване, току що излетя в небитието...

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #155 -: Ноември 14, 2018, 08:55:29 pm »
Bat_Vanko, остана само да ме обвиниш и че графиката сам съм начертал, през свободното си време. А примерно мина ли ти през главата какво значение за изтичането на тока от електрет има въпроса
Цитат
"колко бързо се запушва тиристор"
Важното е да се запуши, за да се зареди електрета за новоя цикъл. Стръмната линия от графиката, според Бедини играе роля за по-бързо зареждане на акомулатора, което е въпрос от друга тема. Първо да решим пронципиално, има ли ток, с който да го заредим.

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #156 -: Ноември 14, 2018, 08:58:41 pm »
Трети закон на Чизхолм

Цитат
„Предложения, изказани по един начин от вас, ще бъдат разбрани другояче от останалите.“

Следствие:

Дори да обяснявате така ясно, че да няма място даже за недоразумения, ще се намери някой, който да ви разбере накриво.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #157 -: Ноември 14, 2018, 09:02:31 pm »
Vale, я кажи сега, докъде стигна с опитите по твоята тема или само си пишеш ей тука за разлайване на кучетата? Няма ли да покажеш нещо, или си я докарал до кривата круша?

Бати Ванко правилно е съобразил, че тирстора е като тригер. За да се запуши или трябва да стане напрежението А-К нула или да подадеш обратно напрежение на управляващия електрод.

Кой в час, кой не, не знам, но за наивниците възраст гледам няма. В големи филми си влязъл с тази конспирация. И да си призная, и аз съм от конспираторите. Дядо Сорос ми плаща да парирам във форума всеки опит някой да се добере до истината за СЕ, и аз съм от тая "мафия", не си ли личи?  :D

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #158 -: Ноември 14, 2018, 09:08:56 pm »
EDM electronics, ако ти плащаше Дядо Сорос, поне щеше да има някаква полза. Ти очевидно си безплатен Трол.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2018, 09:22:55 pm »
EDM electronics, ако ти плащаше Дядо Сорос, поне щеше да има някаква полза. Ти очевидно си безплатен Трол.
Vale, благодаря ти за комплимента.  Ама ти от кои си, че само изтъркани и доказано неработещи теми пускаш, като стари плочи. Нищо на практика не правиш, изразяваш публично мнение и какво искаш, аз вместо теб да взема да пълна кацата без дъно?

Основните ти аргументи за работоспособност са само оплаквания за конспирация и някакви патенти, които вече повече от век никой не е развил, защото нямат стопанско значение, не че не са пробвани.

Ще ми е интересно да видя твоите резултати, иначе и ти си трол, ама не безплатен, като мен, а заблуден.  :)

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #160 -: Ноември 14, 2018, 09:36:42 pm »
EDM electronics, всичко, което съм сложил по темата стои там за да го видиш. Но за това е нужно да го прочетеш, нали. Остарелия патент на Тесла със електростатичния прекъсвач обръща в безмислица всички публикации преавни през последните 20 години на тема MPG и MEMS. И съм обяснил много ясно защо. Учи Третия закон на Чизхолм.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #161 -: Ноември 14, 2018, 09:47:57 pm »
EDM electronics, всичко, което съм сложил по темата стои там за да го видиш. Но за това е нужно да го прочетеш, нали. Остарелия патент на Тесла със електростатичния прекъсвач обръща в безмислица всички публикации преавни през последните 20 години на тема MPG и MEMS. И съм обяснил много ясно защо. Учи Третия закон на Чизхолм.
Колега, нека си спестим празните приказки и закачки, генералният въпрос в случая е:
Какво направи ти по въпроса?
Толкова ли не можа да си направиш един прекъсвач или както ти смяташ, да поставиш тиристор?
Като си научил тоя закон на Чихуа Чихуа, защо не го приложи на практика?

Един тиристор се поставя за 1 мин. един електрически прекъсвач на Тесла се прави за 15 мин. Един разрядник се запоява за 10 сек.

А на Бедини лека му пръст, теориите му за СЕ са абсурдни. Та те не са някаква доказана теория, напротив.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #162 -: Ноември 15, 2018, 12:00:07 am »
...Като си научил тоя закон на Чихуа Чихуа, защо не го приложи на практика?...

EDM electronics, досега не съм виждал толкова неадекватен пост от теб, какво ти става?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #163 -: Ноември 15, 2018, 07:14:37 am »
Ако беше запознат със законите на Мърфи, нямаше да мислиш така!

Vale

  • Гост
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #164 -: Ноември 15, 2018, 09:42:24 am »
EDM, за да прекратим това, което много прилича на тролинг, ще се опитам да ти дам положителен пример от публикация в темата. Надявам се да го разбереш. Ето на трета страница от темата има поставена схема на MEMS с исползване на електрет и два променливи кондензатора. Ето я схемата:



Наличните променливи кондензатори се управляват чрез физическо разместване на двата електрода (най-често се употребява въртене). Резултата от исползването на такава схема е нулев, понеже разходът за въртенето на кондензаторите може да не се покрие от получения ток от електрета. Обаче на осма страница от темата, колегата Ksurnev постави документ:

http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=10085.0;attach=47390

който показва, че има променливи кондензатори, които се управляват с променлив ток вместо с физическо движение. Ето това е примерът. Ако можеш да поставиш полезна схема, която да допринесе за уборвнето на наложеното в момента мнение, че за да се извади тока от електрет, трябва да се прилага физическо усилие, ти със своя опит ще допринесеш за развитието на тази тема. Ако и след този пример, продължиш да се занимаваш с тролинг, всички ше знаят, че го правиш умишлено, и ще възникне въпрос какви са движещите мотиви.
Ще ти бъда благодарен, ако исплзвш познанията си за да допринесеш за развитието на темата.