Автор Тема: Получаване на ел. ток от електрет  (Прочетена 21170 пъти)

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 407
  • Рейтинг: 43
Re: Получаване на ел. ток от електрет
« Отговор #135 -: Май 15, 2018, 09:01:57 pm »
Защо японците да повтаряш, направо направи експеримента от авторското свидетелство от 1982 г. и това от 2002 г. Електрет винаги може да намериш, готов със сигурност ще има по добри характеристики, от този, който може да направиш. Ако не електрет то със сигурност може да намериш електретен микрофон и да му ползваш електреата. Полярен диелектрик също се намира лесно. Аз дълбоко се съмнявам в работоспособността на авторското свидетелство от 1982 г., и неговото развитие от 2002 г, и в предният пост съм изложил причините. Напълно съм съгласен с coke2k, че да се генерира енергия е нужно движение, което липсва в авторските свидетелства.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 664
  • Рейтинг: 579
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #136 -: Май 15, 2018, 09:04:17 pm »
Значи...дали ще е в постоянен или импулсен режим на "източване", зависи от мощността на консуматора, нали така?
От това следва, че при консуматор един светодиод, примерно, ще се получи така нареченото "вечно фенерче"?
Някак...изглежда невероятно след толкова опити и търсения на колеги тук, всичко това ("Източване на енергия от средата") да се окаже толкова просто...?
Остави сега по-сложните схеми с разни там прекъсвачи, било те рийд-ампули, искрови или електронни, дайте да видим първо нещо просто и малко? Останалото, както казваме тук е въпрос на мащаб!
Ще чакаме демонстрация на практически експеримент от участник на форума ни!

Неактивен Vale

• Beginner
  • *
  • Публикации: 99
  • Рейтинг: 15
  • Скайп: valentin.mashiah
« Отговор #137 -: Май 15, 2018, 09:57:39 pm »
atos, според мен вечното фенерче ще стане ако се сложи подходящо съпротивление за да се забави и източването. Но трябва да се закачат няколко електрета паралелно, за да има все пак какво да излиза след съпротивлението. И идеята на dmitarp, да се вземе готов електрет не е лоша. Само трябва да се има в предвид, че всичко което слагат по разни устройства има само един електрод. Другия трябва да се направи, ама без да се повреди електрета. При нагряване на електрета му изтича 'живота'. Има формула дето превръща градусите в години и така проверяват колко ще работи един електрет. За сега съм виждал с продължителност на живота от 6 месеца до 10000 години.
« Последна редакция: Май 16, 2018, 11:03:51 am от atos »