Автор Тема: Диаграми на взаимодействие между магнити  (Прочетена 35730 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #30 -: Август 30, 2017, 01:56:35 pm »
3. Може да се реализира магнитен двигател на база манипулиране на ъгъла на движение при константно магнитно поле.
Това е една от правилните постановки, според мен, на която се е спрял и Майсторът!
Другата е с помощта на истински "мю" метал, екраниращ "входа", но не пречещ на изхода (или обратно, зависи дали е привличане или отблъскване).

В диаграмите, показани до момента се наблюдава директно противопоставяне на "входните и изходните" сили, което, освен, че е разхищение на енергия, е показател за нищожна ефективност и то при положение, че е реализирана разлика, между входяща и изходяща сила (последното поне още не е демонстрирано от никого).
Давам пример - тяло с маса един тон, можеш да го вдигнеш с тяга 1,01 тон, но разхищението на сили е огромно.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #31 -: Август 30, 2017, 02:02:32 pm »
valex няма да стане  ;D. Това ми прилича малко на твърдението че: (+0) + (-0) = 1/4. Сумирането на две симетрични (спрямо нулевата ос) функции дава трета отново симетрична функция. Ти правилно забеляза, че вихровите токове се стремят да пречат на движението - те ще пречат на както на приближаването така и на отдалечаването.
Според квантовата физика ЗЗЕ не може да бъде приложен коректно на квантово ниво поради флуктуации на времето. Както всички знаете хода на времето се влияе от наличието на полета като: гравитация, магнетизъм и електричество. А произхода на магнитното поле се корени точно в тези квантови процеси.
От друга страна в квантовата физика като затворена система се разглеждат една или няколко елементарни частици. Невъзможно е да се приеме за затворена система един обем, като постоянният магнит например, в който постоянно възникват и изчезват огромен брой "виртуални" частици.
От трета страна, ние познаваме всепроникващите лъчения до дължината на вълната на гама лъчите. Техническата база не позволява да измерим и изучим електромагнитните и други вълни с дължина съизмерима с диаметъра на електрона. Всички можем да си представим една топка хвърлена в морето, ако я удари вълна с височина колкото е самата топка - тя ще се премести. Но ако я удари вълна приблизително 1/4 от диаметъра й - тя само ще се завърти. Това е в случая, че електрона се разглежда като частица. Ако го приемем за вълна ще трябва и да дефинираме понятието "спин на вълна".
Със всичко това искам да кажа засега да не търсим връзка между магнитното поле на постоянният магнит и ЗЗЕ.
П.п. atos постановката на майстора има характеристиките на електродвигател, в моето изложение не визирам подобни схеми с подвижни магнити.
Успех!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #32 -: Август 30, 2017, 02:12:26 pm »
Bat_Vanko
Прав си !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #33 -: Август 30, 2017, 02:13:42 pm »
Bat_Vanko, нали знаеш, че визирам принципа, не е важно дали полето се върти или останалите компоненти от конструкцията, зависи кое ще приемем за статично.
Като пробивам със струг, свредлото е статично, а детайлът се върти...при бормашината е обратно, ефектът е еднакъв :D
Или нещо не съм доразбрал пак... :o

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #34 -: Август 30, 2017, 02:41:50 pm »
А така дали няма да се получи разлика при приближаване и отдалечаване?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #35 -: Август 30, 2017, 03:12:47 pm »
Bat_Vanko, нали знаеш, че визирам принципа, не е важно дали полето се върти или останалите компоненти от конструкцията, зависи кое ще приемем за статично.
Като пробивам със струг, свредлото е статично, а детайлът се върти...при бормашината е обратно, ефектът е еднакъв :D
Или нещо не съм доразбрал пак... :o
atos, като казвам че има "характеристиките на електродвигател" имам предвид че се задвижва подавайки му електрическо захранване от външен източник. Това може да се разглежда като линеен-магнитен електро двигател. Разновидностите на подобно изпълнение са твърде много, но аз не съм оптимист за постигането на КПД > 1. А от друга страна щом е двигател, значи нещо в него трябва да се движи, дали това ще бъде вътрешната или външната му част е въпрос на конструктивно изпълнение. Прието е подвижната част да се нарича ротор, а неподвижната - статор.
valex, със сигурност ще се получи отблъскване и привличане (а от там и приближаване и отдалечаване, ако това е въпроса), но магнитната приницаемост на магнита е малко над тази на въздуха и неговото поставяне е безпредметно. Няма да се получи усилване на полето. И отново ще се получи суперпозиция (сумиране) на двете полета, независимо едно от друго.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #36 -: Август 30, 2017, 03:37:37 pm »
Bat_Vanko
Не ме разбра. Не става въпрос за усилване. Идеята ми е да има разлика на силите при приближаване и отдалечаване на магнитите. Тоест несиметрия в силите в посоките. Това, което се опитват да направят с поставянето на магнитите под някакъв ъгъл.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #37 -: Август 30, 2017, 08:24:54 pm »
valex, при приближаване на магнитите трябва да има достатъчно енергия за да може да се преодолее мъртвата точка на най-голямо приближение. При отдалечаване трябва да се придобие повече енергия за да може след това да се преодолее тази точка. Вихровите токове винаги пречат на движението, дали при приближаване или при отдалечаване няма значение - винаги ще губим енергия. А в тази намотка ще се индуцират точно подобно на вихровите токове - пречещи, според начина на поставяне на диода.
Не мисля че имаме излишък на енергия и да се налага нейното "гасене".

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #38 -: Август 30, 2017, 09:01:16 pm »
Bat_Vanko
Taka e. Просто ми хрумна, че може динамично да се деформира полето. Естествено, че има загуби. Но ако има "излишък" може да си го позволим :)
А идеята е да споделяме и коментираме. Там е истината.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Диаграми на взаимодействие между магнити
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2017, 12:19:41 pm »
Бат Ванко,има ли напредък?
Чакаме с нетърпение резултати !