Автор Тема: Търся производител на метални детайли по поръчка  (Прочетена 12893 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Да Майсторе, правилно си разбрал това е устройство за загуба на енергия.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Точно въпросното " махало " е всъщност нищо повече от ексцентричен маховик!
Не знам какво трябва да се печели от допълнителната ексцентричност, освен тресене на конструкцията и нестабилност?

spark

  • Гост
Понеже, се зачетох в темата, мога да ти направя корекция на чертежите, в Радина, ще ти изработят конусните колела и осите, но те съветвам да използваш, ролково-фрикционни еднопосочни съединители, защото храповите работят с удари, висок шум и трябва да са в масло. Това което се опитваш да направиш, е импулсна предавка, мога да ти дам жокер инерционите трансформатори на въртящ момент имат КПД 0.99, но не и над единица. Ако те интересува нещо питай дисертацията ми е на тази тема.
Ако търсиш готови зъбни колела виж Медлер http://bg.maedler.de/product/1643/1619/kegelraeder-gerade-verzahnt-und-spiralverzahnt
Бактрейд са им дистрибутор за България можеш да получиш оферта от тях като кажеш артикулният номер на колелото и бройката.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
miromad, вместо зъбните колела със същият успех можеш да ползваш и две ремъчни предавки, но в случая осите няма да бъдат разположени на 90 гр една спрямо друга, а ще бъдат успоредни. Това е по лесно за реализация и значително по евтино. Храповите механизми не могат да бъдат избегнати защото само те осигуряват еднопосочността на действието, но могат да бъдат заменени с еднопосочни ролкови съединители.

spark

  • Гост
miromad, вместо зъбните колела със същият успех можеш да ползваш и две ремъчни предавки, но в случая осите няма да бъдат разположени на 90 гр една спрямо друга, а ще бъдат успоредни. Това е по лесно за реализация и значително по евтино. Храповите механизми не могат да бъдат избегнати защото само те осигуряват еднопосочността на действието, но могат да бъдат заменени с еднопосочни ролкови съединители.
Импулсна предавка с ремъци не е много за препоръчване има много удари и се срязват зъбите на зъбния ремък, освен това трябва да има обтегачи чрез паразитни колела.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Импулсна предавка с ремъци не е много за препоръчване има много удари и се срязват зъбите на зъбния ремък, освен това трябва да има обтегачи чрез паразитни колела.
Това е напълно вярно за промишлена предавка която трябва да има гарантиран живот поне 2 години. Но за нещо което има вероятност 99 % да не тръгне изобщо, не си струва излишното оскъпяване. Предложеният вариант е заместител като функции с известна отстъпка от номиналните параметри, но като цена и изработка е изключително лесен. Ако предложеният принцип все пак излезе успешен то ще се получат и много нови изисквания към конструкцията и начина на действие. Тогава вече може да се говори за изпълнение с качествени материали.

spark

  • Гост
Ако предложеният принцип все пак излезе успешен то ще се получат и много нови изисквания към конструкцията и начина на действие. Тогава вече може да се говори за изпълнение с качествени материали.
Мога да кажа с вероятност 99.9%, че това няма да има КПД, над 1. Най-добрия начин за изработка на импулсен механизъм е планетна предавка с ексцентрично разположени тежести по сателитните зъбни колела. Ако прототипа е калпав няма да проработи. Имай предвид, че ремъчните предавки са с по-нисък КПД от зъбните  това ще окаже влияние.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   miromad, до колкото разбирам се опитваш да използваш центробежни сили за създаване на енергия. На мен идеята ми харесва, но аз бих използвал най-обикновен коляномотовилков механизъм, който също преобразува възвратнопостъпателно движение в еднопосочно въртене. По принцип центробежните сили могат да направят СЕ, но все пак много зависи каква е конструкцията. Само експериментът ще даде някакъв отговор.

spark

  • Гост
    По принцип центробежните сили могат да направят СЕ, но все пак много зависи каква е конструкцията. Само експериментът ще даде някакъв отговор.
Центробежните сили не могат да правят СЕ, центробежните устройства само акумулират и след това отдават енергията.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Благодаря на всички, които ми дадоха съвети относно осъществяването на моя проект.
Оттук нататък ще комуникирам на лични със spark.
Решил съм да пробвам този проект, независимо от крайния резултат, така че ще продължа напред.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
     Аз съм сигурен 100% че това нещо няма да проработи. Каквито и вариации да му се правят ако стигне 20-30% КПД пак ще е добре.Но опитай,само че похарчените пари няма кой да ти върне.Какво да се прави стопанска сметка.
« Последна редакция: Май 10, 2017, 10:29:23 am от Maistora52 »