Автор Тема: Търся производител на метални детайли по поръчка  (Прочетена 12884 пъти)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Здравейте колеги,

търся производител на метални детайли по поръчка и по точно на преобразувател на двупосочно в еднопосочно въртене. Прилагам видео, pdf файл с детайлите и 3D модела им.
Също така искам да попитам какъв електромотор /волтаж, ампераж, мощност, въртящ момент, обороти/ да си купя, за да може да задвижа ексцентрик /капла от велосипед с прикрепена тежест от около 500 грама от едната и страна/. Електромотора трябва да не е много тежък и обемист! Каплата може да е и в хоризонтално, и във вертикално положение.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Това е просто 1 диференциал, но какъв е размера. Ако ти е нужно нещо по малко ползвай глава от ъглошлаиф/флекс от 2 бр стари такива ще си сглобиш 1 какъвто ти е нужен

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
       Точно така. Това е диференциал но с някакви храпови механизъмчета . Дай ми последния файл във DWG формат,да го разгледам по подробно че тоя който си дал не мога да го отворя.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Надявам се, че правилно съм конвертирал файловете във формат за AutoCAD!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
      Видях ги. Може да се направи. Но за по евтино мисля че е по удачно да се направи с корона и пиньон от лека кола. Те мисля бяха с наклонени зъби, мисля че това няма да е проблем.Това ще наложи известни корекции в конструкцията.Мога да проверя утре цените при един мой клиент. Ако тоя вариант не те устройва има една фирма мисля че беше Радина която се занимава само с това.Може да има и други но не ги знам.
« Последна редакция: Май 09, 2017, 07:52:11 am от Maistora52 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Предпочитам да се направи така, както е по конструкцията /да не е с корона и пиньон от лека кола/.
Ще ти бъда благодарен, ако провериш за цените. Може също да ми дадеш и координатите на тази фирма "Радина".
Също така искам да попитам дали може да се направи една корекция по детайлите. Искам да се направи корекция на зъбите от вътрешната страна /където е храповия механизъм/ на големите зъбни колела, като се намали дължината им. Тоест броя на зъбите от вътрешната страна да стане двоен /или троен ако е възможно/. Това също ще доведе и до промяна в детайла, който се плъзга по тези зъби /не знам как се казва този детайл :)/.
Прилагам картинка, на която съм посочил със стрелка и съм отбелязал за кои зъби става въпрос.
« Последна редакция: Май 09, 2017, 07:53:37 am от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
       Зъбонарязването е доста далеч като специалност от това с което се занимавам и затова предложих работа с готови елементи. А те са и доста по евтини.
       Може да се променя и броя на зъбите на зъбното колело и тези на храповия механизъм.
       Напиши в гугъл   нарязване на зъбни колела и ще ти излязат поне 10 тина фирми. Другото оси ,валчета са ми по възможностите.
       И последно това нещо корпус има ли?
       За какво ще го използваш тоя механизъм?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
 miromad, Дедо поп е напълно прав в случая!

Знаеш ли колко скъпо ще ти излезе проектиране и изрязване на всичките тези предавки, дори и с класически еволвентен профил да са...

Това, което си посочил в последния чертеж е вътрешно тресчотно предаване на движение, което се ползва при импулсни (възвратно-постъпателни) тласъци. При подобни механизми, се изисква специална обработка за износоустойчивост - ударите там са много пъти в минута.

Най-добре е да ползваш някой готов механизъм, ще ти спести минимум десеторни разходи, но...от друга страна, докато не "изплюеш камъчето" и да кажеш какво точно искаш да правиш, няма как да получиш много адекватен съвет!
Сподели с нас целия си проект, може и ремъчни предавки да свършат работа (там равнинното усукване дава определен импеданс от опции), но докато не изложиш идеята си...все тая...

П.П.забравих да спомена - при последния чертеж, вътрешното колело, което ще предава движението (или на което ще се предава) трябва да има специален пружинен или центробежен механизъм, което допълнително усложнява нещата!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
    Проекта е в доста суров вид и си иска още много доработване. Може да се окаже че е невъзможен за изпълнение в тоя му вид.

    Наистина има много други  по лесни начини за изпълнение на тая задача.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
 miromad в град Русе има един завод изработва такива зъбни колела дори и по сложни. Имат необходимите машини, занимават се с ремонт, изработка и почистване на всякакви зъбни колела.


http://tgeruse.com/category/%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BB%D0%BE/

Дано съм бил полезен поне малко, а за телефони за връзка ползвай сайта им.

Атанасов_Хасково

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
По-долу съм прикачил изображение, на което съм се опитал да опиша това, което искам да осъществя.
Каплата от велосипед, към която е прикрепена тежест и която играе ролята на махало, е прикрепена чрез вилката към двупосочния вход на преобразувателя. Каплата се задвижва от електромотора под нея чрез верига.
Отгоре на еднопосочния изход е прикрепен електромотор, който преобразува еднопосочното въртене в електрическа енергия.
В общи линии описах и с думи, и нагледно това, което искам да направя.
Благодаря за информацията lda_has. Ще питам и тях дали ще се навият да направят нещо подобно и колко ще ми струва изработката.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
miromad, от центъра на каплата - нагоре...нищо не ти се разбира?

Тази примка ремък ли трябва да е? А лявата половина на диференциала (лявото зъбно колело) каква функция има?
И защо са тия зъбни колела (освен ако не ти трябва редукция), а не ги замениш с ремъци (то с тях редукцията е по-лесна даже)?

По какво се различава конструкцията от "класически" ротоверт?



Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
На картинката по-долу съм описал кое какво е и каква функция изпълнява.
Примката е твърда връзка между вилката и входната част на диференциала /ако може да се нарече така/.
И двете зъбни колела изпълняват своята роля благодарение на храповия механизъм. Когато едното колело извършва работа /се задвижва от махалото/, то се движи само в една посока, а другото се движи свободно /на празен ход/. Когато посоката на махалото се смени, идва ред на другото зъбно колело, което отново се движи само в една посока, докато другото се движи свободно /на празен ход/. По такъв начин /благодарение на храповия механизъм и зъбните колела, работещи заедно/ двупосочното движение се преобразува в еднопосочно.
В ротовертера доколкото знам се използва мултипликация /както и в моя случай/, но и при генератора, и при мотора движението е еднопосочно. Също така в моята конструкция се използва махало, а досега не съм видял в нета да има ротовертер с махало /виждал съм ротовертер с маховик/.
Dedo pop, това нещо трябва да има корпус, защото иначе зъбните колела няма да стоят на мястото си, но поради факта, че не аз съм правил чертежите и видеото , а съм ги открил в нета, то публикувам това, с което разполагам :)
Ако има по-лесен начин за преобразуване на двупосочно в еднопосочно движение, при което да се оползотвори всяко "трепване" на махалото, то целия съм в слух.
Източника на файловете и видеото - https://www.youtube.com/watch?v=N49LqVQChMg

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
     Тая цялата схема е безсмислена. Ако имаш пари за харчене-харчи ги.Но не желая да се облагодетелствам на твой гръб.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Подкрепям Дедо Поп - за това, че така изложена идеята е безсмислена.
За да получи някакъв шанс тази конструкция - от електромотора до диференциала - да има смисъл, приложеният стандартен генератор трябва да се замени с друг - преизчислен за пределно ниските обороти, които ще има на изхода на диференциала. Ускоряването на циклите на махалото (или храповете) ще разруши конструкцията.
... ако правилно съм разбрал идеята дотук...