Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

контролер за соларни панели

(1/2) > >>

vradev:
Здравейте,
Явно имам проблем с контролера, защото ми събаря втори акумулатор.
Ползвам Steca Solarix MPPT 2010 - 10А и не струва малко.
Понеже е в гаранция го върнах, че не работи, след 10 дни ми го върнаха обратно уж всичко било наред.

Някой правил ли е тестове с различни контролери за соларни панели и има ли читав?

coke2k:
Какво значи че ти събаря акумулатора?  Не ти изключва консуматорите на 10.5в и продължава да пада или нещо при зареждането не прави както трябва? Какви са ти акумулаторите? Панела какъв е? Дай някакви подробности де ... така на въпроса ти никой не може да ти отговори. Те са хубави тия контролери и е малка вероятността да е от контролера.
Пробвал съм доста контролери и да ти кажа честно кой знае каква разлика в качеството на зареждане и контрол на тракинга няма. Включително и DIY  контролери вършат перфектна работа.  Имай предвид че за правилната  и ефективна работа на контролера най важно е правилното позициониране на панела и  охлаждането му до колкото е възможно. Останалото е суета и добри акумулатори.

vradev:
панел 100W - RAGGIE /немски/.
акумулатор 1 - 60Ah/20h Banner ENERGY BULL /втора ръка/ - за два месеца работа и се скапа - напрежение около 4 волта.
акумулатор 2 - 60Ah/20h Banner ENERGY BULL /нов/ - пак същото за около 2 месеца, но е в гаранция и съм го върнал, чакам отговор.
разхода ми е около 1-1.2 А/час, системата работи 7-8 часа в денонощие.

krasias:
Vradev, виж дали кипи акумулатора по време на зареждане, тука съседа ми имаше проблем със същия контролер. Презареждаше акумулатора и го съсипа за три месеца работа, и неговия акумулатор беше 60Ah.

coke2k:
Това са стартерни акумулатори. Не ги тъпчи на повече от 14 в .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия