Автор Тема: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!  (Прочетена 63531 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #60 -: Ноември 29, 2018, 06:07:41 pm »
Ами има варианти при които можем да ги кажем така, че да са само за вътрешнофорумна употреба. Иначе наистина и други работят сериозно по въпроса.


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #62 -: Ноември 29, 2018, 08:16:35 pm »
Здравейте,
Идеята да се направи СЕ електродвигател с постоянни магнити за мен е загубена, защото не се разбира принципа на електродвигателя, в него имаме променливо (движещо) магнитно поле.
Най-лесното е механично да се движи магнита, но заради масата и инерцията баланса на енергията не може да се върже, т.е. коефициента на усилване е по-малък от единица и генераторен режим липсва.

Коефициента на усилване може да се повиши, като се ползва качествения фактор на трептящ кръг, съответно резонанса. Тогава може да настъпи генераторен режим и СЕ.

Първото нещо е да се направи резонатор със съсредоточени параметри. Тук се наместват известни неща от антените. В близката зона имаме индуктивна реактивна енергия, тази индуктивна реактивна енергия трябва да се компенсира с капацитет, така че средата да стане голям резонатор и да имаме резонансно усилване.
Бобината може да се замени с въртящ се магнит и отвън да се сложи екран с квадрати подобно на тестатика, това е взаимствано от акустичен хелмхолцов резонатор (акустична китара).
Подобна идея има при сърл-генератора, капацитета е реализиран с определен брой ролкови магнити.

Ако не щем механика може да се ползва ТТ. Ако ТТ работи на 100кХц и дължина на вълната 3км то винаги се изпълнява условието за близката индуктивна реактивна зона, остава да се сложи капацитивен екран тип тестатика и нещата заспиват.
СЕ, че то е много просто, резонатор със съсредоточени параметри.   

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #63 -: Ноември 29, 2018, 11:21:01 pm »


При получаване на нова молекула, тя не започва веднага с топлинно движение, а пулсира. Пълна с ЕНТАЛПИЯ

Формулата за енталпия енталпията не е ли топлина, освен това и характеристика на вътрешната енергия на една молекула, такава която още не е станала в топлина? защото една молекула топлина не прави, трябва да има и съседни, но една молекула може да има енталпия, вътрешна енергия било то от химизъм или радиация.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #64 -: Ноември 30, 2018, 07:54:33 am »
Към момента СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ се ползва широко за контрол на климата и бизнес с криптовалути.
Двете дори са свързани. Криптовалутите работят с много повече енергия, но тя не е от Мрежата, макар да я ползват.
Заземени през Мрежата резонансни контури могат да обменят енергия през цялата вторична страна на трансформатора или трафопоста.
И интернет ползва свободна енергия - в момента в който отворите страницата на фейсбук или на форума едни други резонансни контури, заземенни през краката ви почват да обменят енергия със сървърите... Всички доставчици на интернет по света са секта която добива СЕ, но го държат в тайна от нас за да ни карат да си плащаме не само тока, ами и интернета.
За да попречите на пъклените им планове когато браузвате в интернет си вдигайте краката от пода или  носете обувки с дебели гумени подметки.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #65 -: Ноември 30, 2018, 08:52:33 am »
И интернет ползва свободна енергия - в момента в който отворите страницата на фейсбук или на форума едни други резонансни контури, заземенни през краката ви почват да обменят енергия със сървърите... Всички доставчици на интернет по света са секта която добива СЕ, но го държат в тайна от нас за да ни карат да си плащаме не само тока, ами и интернета.
За да попречите на пъклените им планове когато браузвате в интернет си вдигайте краката от пода или  носете обувки с дебели гумени подметки.
:))))))))))) +100!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #66 -: Ноември 30, 2018, 09:02:35 am »
И са кво излезе. СЕ вече е намерена. Откраднали са я под носа ни, че даже я ползват и да ни унищожават леко полека. Ми за кво ни е значи тоя форум да търсим нещо дет вече е откраднато. Да го затваряме и кой от каде е.
 Боже божее колко мъка има по тоя свят, помисли си моканина.
Еее ама много се разстроих ще взема да изпия един ксанакс да ми мине. Съветвам и някои от по горе пищещите да последват примера ми.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #67 -: Ноември 30, 2018, 10:51:53 am »


ЕНТАЛПИЯТА при ЯМР обаче не ги разрушава. Криогенният магнетизъм е мощно средство за работа дори с енталпията на ядрата.

Каква е тази енталпия при ЯМР? и по какъв начин криогеният магнетизъм работи с енталпията на ядрата?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #68 -: Ноември 30, 2018, 10:55:23 am »
Понеже някои ги избива на комизъм, та и на нихилизъм:

https://coincentral.com/all-you-need-to-know-about-blockchain-based-p2p-energy-trading/ .


Сатоши Накамото:
А това избива на шизофренизъм... Точно като разни душевно болни по улицата, които си шепнат нещо, и от време на време викат високо някоя и друга дума, която са я чули някъде...

Какво общо имат криптовалутите с блокчейн технологията? Правиш ли изобщо разлика? И какво общо имат криптовалутите с това, че някой е решил да ползва блокчейн технология за търговия с енергия (не свободна, а добита)? И какво общо има Сатоши Накамото с това? И какво общо има някаква статия за втечнен въздух с всичко по-горе?


П.С. Не знам защо се сетих за тая кака: https://www.vbox7.com/play:fdf35d3642

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #69 -: Ноември 30, 2018, 11:21:24 am »
Entalpii, а въздухът, който се използва за "гориво" на този автомобил сам ли се втечнява?

И ако не се втечнява сам - машината, която го втечнява, без енергия ли работи?

И дори да работи без енергия, топлината, която се отделя при втечняването на въздуха оползотворява ли се по някакъв начин? Защото ако не се оползотворява - имам лоши новини... тя се губи безвъзвратно, разсейвайки се в околното пространство (и загрявайки го).

То щеше да е много хубаво ако въздухът се втечняваше сам, или ако водата се разлагаше сама на водород и кислород, а ние да си вземем водорода, да го изгорим и така да кярим...
Също ако можеше от въглероден диоксид и вода по някакъв чудодеен начин, и без разход на енергия, да си произведем бензин и кислород...
Или да хванем лятото жегата, да я набутаме в един резервоар, и тя самоволно, без бой, да се превърне в електричество...

P.S. А това за криптовалутите въобще няма да го коментирам - съмнявам се изобщо да си имаш и хал-хабер за какво иде реч...
В заключение - много ми приличаш на "мазичката на Питър"...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #70 -: Ноември 30, 2018, 12:05:41 pm »
Реших! ШъСъ криогенизирам!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #71 -: Ноември 30, 2018, 03:13:05 pm »
Към момента СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ се ползва широко за контрол на климата и бизнес с криптовалути.
Двете дори са свързани. Криптовалутите работят с много повече енергия, но тя не е от Мрежата, макар да я ползват.
Заземени през Мрежата резонансни контури могат да обменят енергия през цялата вторична страна на трансформатора или трафопоста.
Криптовалутите работят с много повече енергия - ей това не го разбирам??? Как може нещо виртуално (несъществуващо в абсолютния смисъл), да работи с енергия?

А с последното изречение, нито мога да се съглася, нито да отрека, защо ли?
Ами...защото нищо не разбирам от изказа!?!

Реших! ШъСъ криогенизирам!
Най-сетне и ти да се сетиш :D

За другите - СЕ е КАПИТАЛ.
Криптовалутите - начин за осребряване на КАПИТАЛА.
Значи ли това, че до преди измислянето на криптовалутите, капиталът (горкият) не е имал шанс да се "осребрява"?
Аз пък, завалията, наивно си мислех че до тогава златото се е ползвало като база за "осребряване" (какъв абсурдно алегоричен израз)?

Потърсете в Завета на РАБОТНИЧЕСКАТА КЛАСА и ще видите, какво е КАПИТАЛЪТ - ЕФЕКТИВНА парова машина, каквато е ДЕТАНДЕРЪТ. Може да изравнява ратаи с феодали.

Entalpii, не може на една някога прочетена фраза да се гради цялата ти база от схващания за енергия, финанси и икономика! Дори не е инфантилно - гротескно е (в ментален аспект)!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #72 -: Ноември 30, 2018, 05:31:01 pm »


А с последното изречение, нито мога да се съглася, нито да отрека, защо ли?
Ами...защото нищо не разбирам от изказа!?!

  Атос, ти да не си помислиш че Entalpii нещо разбира и той нищо не разбира само горкия нещо протестира както повечето дето искат всичко да им се поднесе на готово. А ако може и безплатно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #73 -: Ноември 30, 2018, 06:27:44 pm »
Цитат
Дори не е инфантилно - гротескно е (в ментален аспект)!
Аз като ви разправям, че си требе ксанакс вие не ми вервате, море май нещо по силно требе.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!
« Отговор #74 -: Декември 01, 2018, 02:36:53 am »
СЕ съпътства човечеството доста повече от век! А образователните системи, ЗАБЕЛЕЖИ ОТНОВО, "по Маркс"(чрез него), провеждат в глобален план превенция против терористи, избивайки Просвещението с всякаква... (дез)информация.
Иначе извънкласно се илюминира СУМА НАРОД, в ущърб на останалите.
Това се знае, не е нещо ново, новото ще е ако някой от свободните търсачи на СЕ успее да пробие!