Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Всички недоразумения относно магнитите - ТУК!

<< < (2/18) > >>

juliang:
Извинявам се много ма ... на кой му щукна идеята да сложи южния магнитен полюс на северния географски?!? Вие чувате ли се изобщо какво говорите?
Откъде изобщо е дошло наименованието "северен" и "южен" полюс на магнитите?  Нали се сещате че именно това че края на желязната пръчка която е сочила географския "север" се е наричала "северна" - тогава, във времената когато магнита и магнетизма е бил непознат и хората са мислели че пръчката е била омагьосана или че някакъв дух я е въртял помагайки им да се ориентират в пустошта...
Как смятате - дали древните и доста необразовани по нашите стандарти моряци и пътешественици са казвали "южен" на края който е сочил географския север?
Моля ви се ... мислете трезво ... :)

june1900:
Стига спорове де, ясно е: из "Наръчник по магнетизъм", 1842г





През 19ти век е било прието магнитите да се обозначават със стрела - върхът й бил север, а перата юг. В 19ти век също така със стрела се е обозначавала посоката на протичане на тока. Ясно е нарисувано, че географският северен полюс е магнитния южен полюс на планетата.


Следователно nizo беше прав, че аз бях в грешка, както и аз установих след това в оригиналната тема.

Аtos:
Ъхъм...сега остава само да се разбере някак, тия хорица с културите и пилетата дали и те са имали в предвид "обратната грешка" и...всичко е точно ;D

Аtos:
nizo, постът ти носи ли някакъв позитивизъм?
Май личните ви отношения избиват и доминират над всякаква информативност. Всеки има доводи, да, при такава дуалистичност на въпроса, все единият е прав, а другият - не.
Важно е да се пише без такива озъбвания (в двете посоки имам в предвид). А можеше да се държите доста по-зряло, но не би?
Ако целта беше да се установи истината и да се унифицират нещата (за да няма недоразумения), ок.
Но целта, както всички я виждаме тук е да е докаже, че другият е незнаещ, а "аз съм в час", което е детинско според мен!
За съжаление подобни личностни "борби" присъстват почти във всяка тема...

sasho41:
Здравейте,
Имам си едно НЕ..разумение относно магнитите и задавам въпрос:
Ако подредим последователно(сами да се привлекат) няколко магнита, как се променя
силата на привличане? Увеличава се, намаля или..........? Ако се увеличава, колко броя е
допустимо да наредим последователно?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия