Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Как се купува в интернет? - въпроси и отговори

(1/2) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: june1900 в Април 14, 2017, 01:23:47 pm ---https://www.supermagnete.de/eng/

Много добър сайт  :) Целия ми запас е от тук. Австрийци са, но складовете им са в Германия, пращат нещата по DHL до вратата, винаги в рамките на 7 дена, много точни, и нещата са качествени.

Тука им е детектора, три размера, най-долу: https://www.supermagnete.de/eng/physics-magnets

--- Край на цитат ---

Купуват всички магнити от Китай. Китайците са най-големите производители на такъв вид продукция, както и най-големия производител на редки метали.

Ето от тук можете да купувате директно от Китайски производители ( има и Американски пре-продавачи но те се забелязват лесно, като някак си гордо обявяват, че продават от USA ):

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=neodymium+magnets+n52

Най-вероятно ще е необходимо да си отворите paypal акаунт и да го вържете към презплащтателна банкова сметка, след това поръчването е лесно. Изисква чакане обаче, от 2-4 седмици, но според мен си заслужава. От години пазарувам така и до сега съм нямал никакъв проблем с поръчването на магнити. Винаги всичко е точно и изрядно. Когато купувате само гледайте този който продава да има висок рейтинг с много продажби, това е важно.

Maistora52:
epwpixieq-1 това с и-бей - бива, донякъде, защото дава някаква представа за фирми и пазари, обаче никъде не дават информация за Силата на магнитите - коерцитивна, на притегляне - било в нютони или килограми - НЯМА!
Има тук-там само размери. и евентуално номенклатурен номер, което не е достатъчна информация.
Хайде, като си купувал така от години

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Април 14, 2017, 06:29:42 pm ---Най-вероятно ще е необходимо да си отворите paypal акаунт и да го вържете към презплащателна банкова сметка, след това поръчването е лесно. Изисква чакане обаче, от 2-4 седмици, но според мен си заслужава. От години пазарувам така и до сега съм нямал никакъв проблем с поръчването на магнити. Винаги всичко е точно и изрядно. Когато купувате само гледайте този който продава да има висок рейтинг с много продажби, това е важно.

--- Край на цитат ---
Да ни разкажеш, как си го правил, откъде взимаш нужната информация за СИЛА на съответните  магнити, и как става трансфера - Първо Поръчваш и Плащаш и чакаш (да дойде Михаля), или Първо Поръчваш и Получаваш и после плащаш - при доставка. И в каква валута Плащаш? - там пише Долари. А това значи, че трябва да хукнеш по банки и чейнч-бюра да обменяш...
При цялата тази разправия и - НАЙ-ВАЖНОТО - без гаранция КОЙ е ОТСРЕЩА, много лесно може да бъде измамен човек... случаите все повече зачестяват!

juliang:

--- Цитат на: Maistora52 в Април 15, 2017, 08:32:00 am ---Хайде, като си купувал така от години да ни разкажеш, как си го правил, откъде взимаш нужната информация за СИЛА на съответните  магнити, и как става трансфера - Първо Поръчваш и Плащаш и чакаш (да дойде Михаля), или Първо Поръчваш и Получаваш и после плащаш - при доставка. И в каква валута Плащаш? - там пише Долари. А това значи, че трябва да хукнеш по банки и чейнч-бюра да обменяш...
При цялата тази разправия и - НАЙ-ВАЖНОТО - без гаранция КОЙ е ОТСРЕЩА, много лесно може да бъде измамен човек... случаите все повече зачестяват!

--- Край на цитат ---
Майсторе, в ибей защитата на купувача е желязна. Бих казал по-голяма от тази в обикновения магазин.
Първо - имаш на разположение система за рейтинг на продавача. По всяко време можеш да видиш колко продажби е извършил продавача и какви са оценките на купувачите от него. Естествено че купуването на нещо от човек с 3 продажби е почти безумие. Но продавач с 10-20 000 сделки, от които 95% и повече са оценени като отлични от купувачите трябва да ти говори нещо за него... :)
Да, първо плащаш, после стоката тръгва. Но не трябва да ходиш до банки, до чейндж бюра и подобни. Достатъчно е да имаш дебитна карта, която е с логото на Виза или Мастеркард (е, истинска кредитна е още по-добре). Регистрираш я в paypal.com и в ибей всъщност плащаш през твоя paypal акаунт. Т.е. пейпал тегли необходимата сума от твоята сметка (към която е вързана дебитната карта) и превежда парите на ибей. Конвертирането на валутите е абсолютно автоматично и изобщо не се занимаваш с него.
Има една мъничка уловка в пейпал, която е набутана някъде дълбоко из менютата... и касае как точно да се конвертира валутата. Единия вариант (който е по подразбиране и е малко дърво) е пейпал да дръпне левове и после да ги обърне в долари, пандове или евро в зависимост какво е обявил продавача. В тоя случай пейпал "обръща" левовете по негов си курс, който е ... абе не е най-добрия :) Прибира ти едно 5-10% от парите ...
Втория вариант е пейпал да дръпне директно долари или евро от сметката ти. Тогава твоята банка обръща левовете ти в дадената валута и след това ги превежда на пейпал. Тогава "обръщането" става по курса на банката, който е повече от приятен - за евро нещата са под 1%, за долари или паундове може да е малко по-голяма разликата, но повече от 2-3% не прибира.
За защитата - винаги искаш от продавача да прати стоката с трак номер. Така си сигурен къде точно е тя, кога е пристигнала. Тази екстра струва между 1 и 2 долара над цената. Някои продавачи я предлагат безплатно при поръчки над $10, за други трябва да се уговориш. Има вариант да дойде и с куриер (DHL или TNT)м но там цените почват от $50 и могат да достигнат няколкостотин. Също така куриера ти гарантира минаване през митница, където може и да ти поискат мито, ДДС и подобни екстри ако стойността на сделката е над определена граница. При обикновените пощи нещата често минават "между капките".
С куриер нещата пристигат между 5 и 10 дена (от където и да било, от Европа 3-5 дена), с пощите ... понякога пристигат за 2 седмици, понякога за 3 месеца... Зависи кога ще се качат на самолета, т.е. кога някой самолет ще има свободно място да качи няколкостотин килограма поща, и дали ще качи контейнера точно с твоята пратка ... Затова и препоръчвам да се ползва трак номер, за да видиш къде ти е "увиснала" пратката и да не се притесняваш че са те измамили.

За защитата - в ибей имаш сериозна възможност за въздействие върху продавача. Ако стоката е с трак номер, продавача физически няма как да не я прати - трака се проследява от всички, вкл. и от ибей, и ако стоката не тръгне... не продавача а ибей ти връща парите, а после на продавача му става тъжно ... ибей си прибира парите от следващите му сделки заедно с наказателна лихва.
Ако стоката не е точно такава каквато е обявена, имаш право да я върнеш (за съжаление за твоя сметка) и продавача ще ти върне парите. За по-евтини стоки продавача дори връща директно парите без да си иска стоката, защото му е ясно че сумата за транспортните разход превишава стойността на стоката.
За продавача е от критична важност да му дадеш заветните "5 звезди". А това е така защото от коефициента на удовлетвореност на купувачите пряко зависи таксата, която ибей му прибира. Ако има коефициент над 95%, таксата примерно е 1%. Ако коеф. е 90% - таксата е 2%. Ако е 80% - таксата вече е 5%, и прогресивно нараства. Ако падне под 50% просто му спират бизнеса... забраняват му да търгува. Да, може да си направи нов акаунт, но купувачите гледат най-вече броя сделки, и нов продавач с 0 или 2 сделки ... просто не е конкурентноспособен с другите.
Ако не се постигне договорка с продавача при некачествена сделка, имаш възможност да се обърнеш директно към ибей и там да предоставиш снимки или други доказателства за некачествената стока. Тогава спора се решава от ибей, и мога да ти кажа че нещата са много сериозни и продавача е този, който е задължен да доказва правотата си.
Аз лично имам акаунт в ибей от почти 10 години. Скоро имаше проблем с една електроника за 1 долар - не мереше точно волтове. Тръгнах да пиша възражение и да си искам парите, натиснах Send (изпрати) и в следващия момент получих съобщение, което общо-взето гласеше следното: "Тъй като вие сте дългогодишен клиент на ибей, който не е предизвиквал необосновани спорове, ибей ви възстановява парите директно, без разглеждане на случая". Тоест самия ибей решава да ми върне мижавите 2 лева без да занимава нито мен нито продавача със спорове.

--- Цитат ---This return is now completed
Good News! For being a regular buyer on eBay and a valued customer, we've issued a $1.13 refund to your PayPal account, and you get to keep the item too.
--- Край на цитат ---

Подобна тактика има и Aliexpress - и там нещата са доста строги и имаш сериозна защита.

epwpixieq-1:
@ juliang

Благодаря за обширната и пунктуална информация. Не мисля, че ако трябваше да дам информация относно  ebay  бих го направил на вашето ниво.

@Maistora52

По отношение на това нютони или килограми, така е,  масово хората нямат изискване за тази информация и затова не се пише, но човек винаги може да зададе въпрос на продавача и да получи по-точна информация. Аз лично, когато имам нужда, не че се случва често, но понякога се налага, си правя необходимите изчистения на база на това което е дадено като скала на магнита и намиране на необходимата информация от таблици като следните: 
https://www.kjmagnetics.com/specs.asp
http://www.usneodymiummagnets.com/neodymium-magnets-grade.html

По отношение на ebay мисля че,  juliang предостави достатъчно информация за тези които се интересуват.  Защитата на купувача идва от това да може да направи възражение първо към продавача, после към ebay и в допълнение да постави отрицателна оценка на цялата транзакция. В ebay добрите оценки на продавачите са като злато. Наскоро ми се случи да ми изпратят материал ( не магнити ), който когато дойде се различаваше от това което бяха поставили на снимката. Продавачът, пак от Китай, имаше само 3 продажби, и аз знаех че поемам риск, че това което показват е на 60% по-нискa цена от всички други конкуренти, но поех риска понеже съм натрупал опит с ebay системата. Артикула дойде и както се съмнявах, не беше точно това, което очаквах. Направих рекламация на продавача със снимка на това което съм получил и това което те са сложили на снимка, че продават. Без абсолютно никакви забележки се извиниха и ми върнаха цялата сума. Даже не искаха да им върна това което вече ми бяха изпратили.
За тези компании и хора, които използват или искат да се развиват на ebay, репутацията е най-важното. Затова всеки който продава се стреми да има колкото се може по близко до 100% добри мнения за транзакциите си. В крайна сметка кой би искал да търгува с някой, за който се вижда че не си спазва думата. Това е желязната ръка на клиента в ebay.
Хубавото на ebay е, че можете както да купувате така и да продавате, почти без никакви усилия, веднъж с установена тракционна история разбира се.

Интересно е че се отвори толкова писане за нещо така тривиално. В крайна сметка, знаейки че неодимиум-борон магнитите се произвеждат основно в Китай, мислех че ще представлява интерес на колегите ако може директно да купуват от продавачи там. Защото в крайна сметка тези страници който продават в Европа пак ги купуват от Китай, но си правят труда да складират запаси на Европейска територия и да дадат повече информация за продукта на страниците си, както са свикнали европейските клиенти.  В крайна сметка всеки може да прецени разликата в цените и за себе си да види дали си заслужава.
За справка ще кажа че използвам ebay от 13 години и за този период съм имал 3 разногласия с продавачи (интересно нито един от тях с Китайци), като всичките са били решени в моя полза.

Maistora52:
Сърдечно благодаря за подробната информация за колегите - от колегите!!!
Последната "уловка" в конкретния случай за покупки и продажби в/чрез тези англоезични сайтове е необходимостта от знаене на английски и то на добро ниво. Иначе "съответния" ще се "омота като пате в кълчища"!
А пък да търси някой да му превежда "синхронно" е абсурдно...
И ... защитата на клиентите може да е желязна, това е чудесно, ама да си предоставиш банкова сметка на съответен оператор е също много рисковано... а ти докопаха отнякъде личните данни - сметката ти автоматично се изпразва... което е известен номер на разбойниците още от зората на безкасовите плащания.

Но "да чукаме на дърво!"

При съответно стечение на обстоятелства, на мен ще ми се налага да купувам големи количества магнити директно от китайците, и... единствената ми "екстра" е, да помоля някой от нашите "познавачи на материята" тук от нашите колеги, да върши той тази работа - пък ... не само бира ще пием, но и такса ще си плащам за услугата... друг вариант нямам...
...
Иначе, честито да ни е Воскресение Христово!
Христос Воскресе!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия