Автор Тема: Екологично земеделие  (Прочетена 76278 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Екологично земеделие
« Отговор #75 -: Юни 08, 2017, 06:59:59 pm »
"По ПЛОДОВЕТЕ им ще ги познаете" а не по делата! Ако цялото население на Земята се настани на континента Австралия, на всеки човек от тази планета ще има по половин километър площ! Мисля че ако вземете елката и посмятате малко, един от проблемите дето обсъждаме тук ще отпадне!
Къде си, бе...спасителю на плажа...къде забегна?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #76 -: Юни 08, 2017, 07:18:24 pm »
Хм потърсих колко е площта на Австралия. Според чичко Гугъл тя е 7 692 000 km²
за сверка:
https://www.google.bg/search?client=opera&q=австралия+площ&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=OXA5WaysIITY8Aecs6uQAw
След което като ги разделих на населението в момента се получи това:
0,00109885714285714285714285714286
ЧИСЛОТО (това число е съставено от над 30 цифри)/А/ е в квадратни километри ако се превърне във декари това е един декар и девет метра.
това обаче е цялата площ на Австралия камъняци пущиняци змиярници крокодилници да изброявам ли още Страшно малоумни  тъпи са тези журналисти и подобни на тях дето ги пишат тия глупости. Да ще има земя за всички ако превърнем всичко на планетата в обработваеми площи ползвани за храни ВКЛЮЧИТЕЛНО И ГРАДСКИТЕ ГРАДИНКИ ПРЕД БЛОКОВЕТЕ.
Това според теб какво е екология ли е защото според мен е АНТИЕКОЛОГИЯ.
Увеличаването на обработваемите площи означава унищожаване на всичко диво което води до екологична катастрофа и до последващо и наше изчезване при това гарантирано и сигурно. Тарикатите дето пишат приспивните красиви екопеснички дето им се възхищаваш не само ти са огромни егоисти и не се интересуват грам за бъдещето на децата си. Най  простият пример е с грипните епидемии. Ако живеехме в екосистема при която на един човек се падаха поне 2 бора то като съпоставим площта на боровете с тази на човешкото тяло то излиза че от няколко милиона вируса изкашляни от болен човк само 1-2 имат шанс да попаднат на човек а сега в момента само 1-2 нямат този шанс. Това е тъжната истина ако не увеличим видовото разнообразие се обричаме на измиране, и то много по скоро от колкото си го представяме.
Добре, че има и умни хора по света та правят нещо по въпроса:
https://money.bg/property/nay-golyamata-vertikalna-gradina-v-sveta-ima-85-000-rasteniya.html
« Последна редакция: Юни 08, 2017, 07:22:34 pm от atos »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Екологично земеделие
« Отговор #77 -: Юни 09, 2017, 09:08:27 am »
Бех у едно село да бера рози и нямах обхват, но вече съм в джаза! Вие как я карате, гледам започваме да мислим за реални срещи, което ме кефи! Така ви оставих, така ви заварвам! ;)
 Пък за Австралия само ще кажа, че цялата планета съпоставена с Австралия е едно доста по- голяма място, където въпреки змиярниците и камънака пак е предостатъчно да ни изхрани и не само нас, ами няколко пъти нас и то без да прецакваме природата!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #78 -: Юни 09, 2017, 09:14:28 am »
На това му се вика направих си сметката без кръчмаря такива изказвания непридружени от цифри са за кръчмата подходящи. Цифрите казват друго, че аз съм прав.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Екологично земеделие
« Отговор #79 -: Юни 09, 2017, 09:24:39 am »
По един декар и девет метра! Сега сметни същото, само че не за Австралия, а за цялата планета, после остави да речем една седма за всеки човек, останалото го сложи дива природа. Аз не съм го смятал, но мисля, че ще излезе нещо и то ще е повече от декар и девет метра на човек!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #80 -: Юни 09, 2017, 10:27:20 am »
предлагам ти да вземеш под внимание и долните снимки. Освен това може да се поинтересуваш какво е това нещо "червената книга" да се поинтересуваш колко са изчезналите видове животни и после пак да пишеш колко много място имало на планетата.
Щото това което пишеш е приспивната песничка на палача да се разсееш и да не видиш кога ще ти сложи примката на врата. И на още няколко милиарда освен на тебе разбира се защото до следващата гибелна епидемия остава прекалено малко време.
« Последна редакция: Юни 11, 2017, 09:20:26 am от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Екологично земеделие
« Отговор #81 -: Юни 09, 2017, 11:39:49 am »
Нека да оставим глобалните проблеми за тоя отгоре! Аз лично искам да споделя две - три неща:
1. Един тарикат, живеещ на 7 етаж в Ж.К Тракия, Пловдив, се беше изхитрил и отглеждаше ягоди на покрива на панелния блок - в сандъци във варели и в какво ли не още. Поливаше ги с маркуч през терасата на апартамента. Понаправи пари човекът!
2. Един мой познат, притежаващ малко дворче 100m2 пък ми предложи да му помогна в проектирането и автоматизацията на нещо като виенско колело със сандъци, които се въртят бавно и постоянно се огряват от слънцето. Напояването, и другите необходими манипулации се извършват, когато контейнерът е в долно положение. Хитро.. нали, особено ако ти е малко дворчето и искаш да ядеш екологично чисти зеленчуци.
3. Аз скоро ще съм напълно готов за т.н. "aquaponics". С две думи - отглеждаш риба в малко басейнче и с водата от този басейн наторяваш маруля, домати или краставици. Хем рибата доволна, хем зеленчукът расте използвайки изхвърлените от рибата "мръсотии". Вече ядох риба отгледана по този начин и съм готов с басейна - 3 X 3 m. Дълбочина 1.5m. Един съсед има 3 - 4 парника и остана под пари отглеждайки краставици и домати за продан. Но той ги сади в стърготини и използва торове, което не ми допада.
 Имам една вана, която е любимо място за моите 7 гъски и 5 патки. Водата след една седмица плуване и с..не в нея става по - добра от най добрия оборски тор. Само отваряш кранчето и течният тор постъпва в градината.
Та такива ти ми ти работи. Чисто практически и прости неща. Ако всеки вземе да се потруди малко, нещата ще тръгнат и в глобален мащаб.

« Последна редакция: Юни 11, 2017, 09:22:51 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #82 -: Юни 09, 2017, 12:34:29 pm »
Цитат
1. Един тарикат, живеещ на 7 етаж в Ж.К Тракия, Пловдив, се беше изхитрил и отглеждаше ягоди на покрива на панелния блок - в сандъци във варели и в какво ли не още. Поливаше ги с маркуч през терасата на апартамента. Понаправи пари човекът!
2. Един мой познат, притежаващ малко дворче 100m2 пък ми предложи да му помогна в проектирането и автоматизацията на нещо като виенско колело със сандъци, които се въртят бавно и постоянно се огряват от слънцето. Напояването, и другите необходими манипулации се извършват, когато контейнерът е в долно положение. Хитро.. нали, особено ако ти е малко дворчето и искаш да ядеш екологично чисти зеленчуци.
Vetap Това което си описал идеално се вписва в графата "вертикално земеделие"
Точно за такива неща и аз говоря, а ако торта от рибите премине и през обработката на  метанови бактерии ще е още по добра, ще е вече "прегоряла тор"
« Последна редакция: Юни 11, 2017, 09:18:42 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Екологично земеделие
« Отговор #83 -: Юни 09, 2017, 07:30:47 pm »
Ми ето, измислили сте го! В тоя ред на мисли и на мен ми идва музата да мисля за басейни и виенски колела! Другото са аргументи, които много много не ни интересуват тук в България с пустеещите села. Сега нека за 6-7 милиона българи да сметнем колко площ се пада на един българин в България. Аз не съм по смятането, но съм убеден, че ще се пада по повече от декар, като ще има място и за екологията, както се оказва и в световен мащаб.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #84 -: Юни 09, 2017, 07:46:02 pm »
Цитат
Другото са аргументи, които много много не ни интересуват тук в България[/quote
Знаеш ли Светльо точно така са казвали и болярите на цар Иван Шишман, но когато са разбрали, че грешат е било късно вече. Аз виждам добре какво става защото на 3 спирки на трамвая от мен има бежански лагер. Така му викат де. правилното е агресорски лагер.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Екологично земеделие
« Отговор #85 -: Юни 09, 2017, 08:55:07 pm »
Сега нека за 6-7 милиона българи да сметнем колко площ се пада на един българин в България. Аз не съм по смятането, но съм убеден, че ще се пада по повече от декар, като ще има място и за екологията, както се оказва и в световен мащаб.

.... направих си усилието да го сметна като взех тези данни- https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%89+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&rlz=1C1CHBF_enBG743BG743&oq=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%89+%D0%BD%D0%B0+&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5759j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
от този линк с калкулатора - http://www.calculator.bg/1/convert_plosht.html излиза този резултат - 110994 km² = 110994000 Декара
и го разделих на 7 милионна  и получих 15.85декара на човек от територията на България.
Но, мисълта ми е за друго, господинчета!? Толкова ли не може(или не ви отърва) да схванете че, Земята е достатъчно голяма за да задоволи нуждите на всеки един човек но, е малка за да задоволи лакомията и алчността човешка. Там се крие слона. ;) 

« Отговор #39 -: Април 09, 2017, 10:10:40 am »   
В този пост съм дал реален пример от собственият си живот. Но за това трябва да се полага физически труд а, май много от нас предпочитат на хляба мекото и на живота лекото. За това не се сърдете, че ви тровят с боклуци които замъгляват съзнанието и ставате опитни мишлета в ръцете на фармацевтичните компании и  промишлените корпорации. Както се казва марионетки на конци!?
« Последна редакция: Юни 11, 2017, 09:25:00 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Екологично земеделие
« Отговор #86 -: Юни 10, 2017, 04:37:24 pm »
даа, прав си, така е както казваш, но то нали е ясно, че тука си правим предимно интелектуална акробатика, та за това е и тоя ред на мисли. Сега от тези близо 16 декара да оставим 13 за естествена дива среда и да оставим по 3.85 декара на човек за обработка и прехрана - това устройва ли Радико?
А за бежанският лагер темата е друга - аз говоря за българите, не говоря за това, че ние не можем да си позволим да делим България по този начин, защото всичко е изкупено и продадено, а на фона на това и бежанците - там вече говорим за обединение около лидер, който трябва да бъде избран от малоумните българи и да оправи страната, а знаете ли защо примерно аз не се наемам с това - не от това, че не съм достатъчно жертвоготовен, или от това, че не мога да оправя държавата, а от това, че никой няма да ми гласува доверие, а има много такива като мен! Така че си има причини да сме на тоя хал!
« Последна редакция: Юни 11, 2017, 09:27:08 am от Maistora52 »