Автор Тема: Екологично земеделие  (Прочетена 76392 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично земеделие
« Отговор #60 -: Май 22, 2017, 10:18:12 pm »
epwpixieq-1, цялата тази информация си е чиста Дезинформация, трябва да си много ама много наивен за да повярваш че калция от счукани мидени черупки ще даде сили на растението и сляпото куче ще се откаже да го яде. Да повярваш че минералите от счукани камъни ще помогнат на растенията да се отърват от вредители, това твойто си е чиста детска наивност. Ако растението може да отрови или прогони вредителите то това растение ще те отрови и теб, то затова е и борбата против ГМО растенията. Да има някой начини които са екологични и помагат, като например борбата с листните въшки. Там трябва да  откриеш колонията мравки които ги разнасят, унищожаваш мравките и въшките изчезват. Но това е съвсем друг случай. 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Екологично земеделие
« Отговор #61 -: Май 23, 2017, 06:23:42 am »
epwpixieq-1, цялата тази информация си е чиста Дезинформация, трябва да си много ама много наивен за да повярваш че калция от счукани мидени черупки ще даде сили на растението и сляпото куче ще се откаже да го яде.
Щом като имате такова мнение премахнете калция от диетата си за година две или още по добре ако можете от тялото си,и ще видите какво ще стане, не можете и да си и представите какви болести ще плъзнат по вас. Или си мислите. че природата има едни закони за хората (и животните) а други за растенията.
Лудост е човек да прави едно и също нещо постоянно и да очаква различен резултат.  Действайте с това което знаете, и сте индокринирани в крайна сметка изглежда, че дарвиновската селекция е най-надеждния селективен природен процес.
« Последна редакция: Май 25, 2017, 12:15:53 pm от Maistora52 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично земеделие
« Отговор #62 -: Май 23, 2017, 06:15:50 pm »
epwpixieq-1, ти пък откъде знаеш какво правя и какво съм правил. Правил съм и доста по големи глупости от тези дето ги говори тоя фермер, та затова сега мисля с главата си а не се водя по акъла на всеки. И искам да ти кажа че изобщо не ми се коментира с хора които познават градината от Vbox-а или You Tube. Майстора го каза много ясно " не разчитайте на бабини илачи", аз ти казвам че е по добре да напръскаш с някаква отрова която после се отмива и разрушава, по добре е отколкото растението да произведе отрова и да убие вредителите. Точно технологията на ГМО растенията прави това и затова е опасна за човека, да тези растения прогонват и унищожават вредителите но после тази отрова я ядеш ти. Толкова ли е трудно да разбереш това или просто си спориш ей така.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Екологично земеделие
« Отговор #63 -: Май 24, 2017, 03:18:43 am »
Точно технологията на ГМО растенията прави това и затова е опасна за човека, да тези растения прогонват и унищожават вредителите но после тази отрова я ядеш ти. Толкова ли е трудно да разбереш това или просто си спориш ей така.

Нямам практически познания по земеделие, това го отбелязах когато за първи път посочих информация по темата, но затова път, посочената информация се дава от потомствени земеделци и биолози, затова и реших да ги споделя.
Никъде в посочените линове не се говори или споменава ГМО култури. Напротив  всички тези хора изпитват неприязнен и си пазят продукцията от модифицирани организми. 
Всъщност аз не споря, както казах в началния си коментар нямам практически опит за това нито съм се занимавал или интересувал от биодинамика, просто споделям информацията която ми се вижда нетрадиционна но въпреки това логична смислена с динамиката на процесите/законите в природата. 
Чудно ми е обаче, как така без да гледате или проявите желание за разбиране на посочения материал заключавате че той е дезинформация. Ако желаете толкова да го опровергаете, моля вижте го, разберете какво говори и изразете конкретно мнение къде човека дезинформира, даже може го качите това ваше мнение на тубата и да обясните на невежите (като мен) да не слушат и подвеждат от такава дезинформация.
Надявам се темата да се върне в нормалното си направление.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично земеделие
« Отговор #64 -: Май 24, 2017, 10:30:30 pm »
 epwpixieq-1, в момента биопродуктите и екологичните храни са голям бизнес, те са много пъти по скъпи от другите храни. И именно в това е проблема, там където има много пари има и много лъжи и фалшификации. Тоя фермер много добре знае че това не е вярно но ако каже истината кои ще му купи продукцията. Ще ти дам няколко примера, аз живея на село и знам някой неща. Например гледаш един овчар има двайсе овце а продава мляко сякаш има двеста овце. Само че аз познавам магазинерите от селото защото им поправям електрическите уреди и те ми казват по колко кашона сухо мляко купува същия този овчар на месец. И човека продава кисело мляко, прясно мляко, сирене а хората купуват, гледат човека има овце и те си мислят че това е овцете. Само че има и такива които слагат сухо мляко за подхранване на телета защото е по евтино и излиза още по на сметка. Нищо че в сухото мляко за телета има хормони, изобщо не ги интересува, и това с млякото е масова практика по селата. С пчелния мед е същото защото е 10лв буркан, масови фалшификации. Един ден една баба ми обясни с калкулатор в ръката колко захар се купува, колко борови връхчета се слагат, варят се и после се смесват с малко истински мед. И  накрая тегли чертата и ми каза колко е на печалба, а бабата имаше пет кошера но печелеше добре. Но на теб никой няма да ти го каже това а ще те лъжат че всичко е чисто и истинско, а да и ще си приберат парите без да им пука че те лъжат. И ако едните баби лъжат така, то какво остава за тоя фермер който явно е заложил твърде много в тоя бизнес. epwpixieq-1, не знам ти може и да си много честен човек и да не познаваш човешката алчност, но за жалост това което ти го пиша е истина. Нямам за какво да те лъжа на мен градинарството и овощарството ми е хоби, и ако изкарам в повече реколта раздавам. Но се старая да произвеждам колкото е възможно по чиста продукция.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Екологично земеделие
« Отговор #65 -: Май 25, 2017, 09:16:30 pm »
krasias,
Благодаря за описанието, съгласен съм че термините "екологично" и "органично" се използва за печалбарство. Един колега ми разказа за случай с ягоди от Калифорния, които тръгнали от източника си, и след малко път били върнати, понеже не била сложена правилната реколта. След пристигне обратно в товарителницата им се налепят етикети "органични" и вече продукцията е от правилната "органична" реколта. За този, да ме извинят кокошките, кокошкаря който си продава продукцията за която споменавате, да му се връща.
Както има една приказа, "Може да лъжеш малко хора много време или много хора малко време, но не може да лъжеш много хора много време", така, че ранно или късно живота си го върша, лошото за такива тарикати, е когато дойде деня за плащане защото рано или късно той идва.
Оценявам това, че имате практически опит в земеделието, и това е важно, аз го нямам. Всъщност затова и споделих тази информация, че евентуално колеги които са заинтересувани и имат богат опит (безкрайно по-богат от моя) да  видят и преценят това за което се говори и евентуално споделят, на база на така изложената информация, тяхното виждане.

Активен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Екологично земеделие
« Отговор #66 -: Май 26, 2017, 01:41:39 am »
Трябва да се възроди наново Българското село и тогава ще има повечко добри зеленчуци и животински продукти. Ето ви пример ние гледаме зарзават и много хора от близките села че дори и от София идват и си взимат направо от градината, че даже някой си берат и от растенията. Има едно семейство в съседното село имат крави и при тях е опашка за мляко, продава го направо от гюма на доилния агрегат, е как да не се връщат хората като получават истинско мляко. Обаче държавата е от серсеми които да изкарат некой лев убиват селскостопанския бизнес на дребните производители.
Но да си дойдем на думата за био-то и еко-то, на днешно време има много зарази които се разпространяват много лесно и борбата с тях е трудна. Пак пример, полани по доматите се пръкна някъв молец дето фърка нощно време и снася яйцата си в цвета на домата нищо не се вижда, но яйцата остават във вътрешността на домата и се развиват гъсениците гризейки домата отвътре, после го пробиват и фърка новия молец. Та голем зор докато го хванем гадняра, че после зор да се пръска нощно време, та накрая се оказа  че в много райони на България е имало нападение на тоя молец който бил внесен с накви домати не помня в момента от къде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #67 -: Май 26, 2017, 08:42:06 am »
Цитат
Трябва да се възроди наново Българското село
Това е пълна ХИМЕРА Тази държава България физически е разположена на една планета която е населена вече със 7 милиарда и няма да се получи ти да си правиш красиви градинки зад една ограда разхищавайки пространство което може да изхрани 1000 човека а пък извън оградата стоят 100 умиращи от глад и те гледат как се забавляваш. Ами ще влезнат и ще изядат и теб заедно с градинката ти. Това е положението светът върви на една страна и всички неадекватни който се опитват да вървят в другата ще бъдат смачкани от тълпата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Екологично земеделие
« Отговор #68 -: Май 26, 2017, 05:06:16 pm »
Радико, не съм съгласен с това!
Земята може да изхрани 1000 пъти повече население (друг е въпросът къде ще го побере).
В по-горните постове някой колега беше сметнал колко земна площ задоволява един земен жител.
Всичко останало е спекула и комерс! Не може да се говори за хранителен недоимък, когато ежегодно в развитите държави се унищожават стотици тонове храни, понеже не отговарят на стандарта за форма, цвят и...търговски вид и то само, за да не се смъкне цената!

Само погледни "Гугъл еарт", виж поречието на Нил в Египет...това е площта на обработваемата земя, изхранваща 1/3 от Африка.
Айде сега я сравни (мащабно) с нашите поля...с руските...френските, швейцарските...
А внасяме боб от Египет?
УНИКАЛНО!

Никой от управляващите (в световен мащаб) няма полза да лиши който и да е народ от ОЩЕ ЕДНА ресурсова зависимост и по този начин да загуби лост за манипулация/управление!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #69 -: Май 26, 2017, 05:32:01 pm »
За нормално хранене на цялото земно население което е в момента само за хляба при условие, че всички са на нашенски хранителен режим са необходими четири милиона и двеста хиляди квадратни километра житни посеви. за боба няма да смятам, а за кравите и свинете пък въобще не ми се мисли.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Екологично земеделие
« Отговор #70 -: Май 26, 2017, 06:10:13 pm »
За нормално хранене на цялото земно население което е в момента само за хляба при условие, че всички са на нашенски хранителен режим са необходими четири милиона и двеста хиляди квадратни километра житни посеви. за боба няма да смятам, а за кравите и свинете пък въобще не ми се мисли.
Е, не всички са българи...някои ядат боб, други хляб, трети-ориз...и 15 милиона кв/км площ за земеделие и животни пак стигат...това са Русия и Канада, съпоставени към целия свят.
Въпросът е (както вече казах) в спекулата и комерса...
« Последна редакция: Май 26, 2017, 06:26:07 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #71 -: Май 26, 2017, 06:40:31 pm »
Не мисля, че е спекула по скоро виждам проблема във стандартното недоглеждане на всичките проблеми. Който принцип очевидно не се свежда само до част от потребителите на този форум.
Защото и сега култивираната земя идва в повече от колкото може да понесе екосистемата на планетата. и се получава парадокса, че високохимизираното вертикално земеделие е много по екологично от "екологичното" Винаги съм се чудил зщо "ГОЛЕМИТЕ" еколози искат да убиват дървета за да си направят къщи. обичат природата а искат да я унищожават, а да другите да не унищожават за да има за тях. ПО ДЕЛАТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ

Активен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Екологично земеделие
« Отговор #72 -: Май 27, 2017, 01:20:50 am »
Всичко се химизира щото бацилите по растенията и плевелите привикват към препаратите, също както трябват все нови и нови антибиотици при хората, та за това е така. Всичко е спекула за пари, и новите сортове и новите препарати, оня ден случайно видях по ТВ-то няква реклама на новото хапче против главоболие Метамизол, а сега проверете какво е активното вещество на Аналгина, и после не ми говорете за пари, същото е и при зеленчукарството и на всякъде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично земеделие
« Отговор #73 -: Май 27, 2017, 10:26:59 am »
ppipilica
Горният ти пост съдържа две изключително противоречащи си изказвания. Все едно да кажеш суха вода или по скоро тия монополисти пак ни прекарват като ни продават мокра вместо суха минерална вода !!!!!!
Цитат
Всичко е спекула за пари, и новите сортове и новите препарати
Това изказване означава, че те не се правят по необходимост, следователно няма такова нещо като:
Цитат
бацилите по растенията и плевелите привикват към препаратите

А пък ако наистина го има то препаратите се правят от зор а не заради спекула.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Екологично земеделие
« Отговор #74 -: Юни 08, 2017, 05:46:39 pm »
"По ПЛОДОВЕТЕ им ще ги познаете" а не по делата! Ако цялото население на Земята се настани на континента Австралия, на всеки човек от тази планета ще има по половин километър площ! Мисля че ако вземете елката и посмятате малко, един от проблемите дето обсъждаме тук ще отпадне!