Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 90975 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #105 -: Април 21, 2017, 04:46:08 pm »
Следваше да обясня защо не съм фен на модифициран резервоар, но PyroVeso го направи преди мен! Фен съм на разделителната електролиза. Преди доста време един рег. член на форума ме помоли да пусна този клип. Той се беше отдал само на разделителен дизайн. Клипа е от съвсем началните му експерименти. Споменах "беше" защото не е между живите! За да демонстрира безопасноста на този дизайн запалва чист водород без предпазни устройства направо след водороден бъблър.
http://mazeto.net/index.php/topic,8528.0.html - (начален пост започнат от мен)
За bugman, анимация на принципа: https://www.youtube.com/watch?v=IU6576HSrbc&list=PLH38Yl8LEHBV1EaqMA-9ug8Uw_KYLlTLo
Тук една кака на живо сглобява: - https://www.youtube.com/watch?v=2WUhUFNZY3A
Тук демонстрация: https://www.youtube.com/watch?v=hzwfcIk7KNw  чист водород не гърми
« Последна редакция: Април 23, 2017, 09:01:00 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #106 -: Април 21, 2017, 05:30:01 pm »
Относно урината. Възможно е да съдържа амоняк, когато я изпикавате. Това става в случай, че имате бактериална инфекция и амонякът се образува в пикочния ви мехур. Ако имате такива симптоми, идете на лекар. Инфекцията може и да е скрита и да не ви боли нищо, но миризмата е показател.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #107 -: Април 21, 2017, 06:28:45 pm »
На планетата Земя още не се е родил оня в чието тяло не живеят бактерии. У всеки живеят на 100 млрд. бактерии. Тялото ни е планетата на бактериите. Това дали човек се разболява от тях или не, зависи от неговия имунитет. Когато той е слаб, бактериите преминават от умерен в ускорен растеж, ама стерилен организъм няма. Дори понякога умерения растеж за някои със слаб имунитет е болест.

И не е вярно, че в човека няма амоняк. Не ми е ясно как се образува, но той съществува натрупан в организма по една или друга причина, вероятно една или две от 100-те милиарда бактерии го произвеждат, но го има и се натрупва. Когато човек се подложи на глад и при автолиза, амоняка напуска организма, тогава урината най-много мирише на амоняк - при чистия глад.
« Последна редакция: Април 23, 2017, 09:02:43 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #108 -: Април 21, 2017, 07:01:50 pm »
Цитат
Амонякът се получава в организма на човек при дезаминиране на аминокиселините, амини, пуринови, пиримидинови бази.

Малки количества амоняк се получават под действието на чревните бактерии.

Амонякът се образува и от метаболитни процеси в скелетната мускулатура при тежки физически натоварвания.

Наличният амоняк в организма се използва за преаминиране на кетокиселини или се елиминира като амониеви соли през бъбреците или се превръща в урея.

Главен механизъм за отстаняване на амоняка в мозъка е образуване на глутамин, който в бъбреците се дезаминира, а свободния амоняк се излъчва с урината под формата на амониеви соли (амониогенеза). Така се регулира алкалнокиселинното равнoвесие в организма, запазвайки натриевите йони.

В биологичните течности амонякът представен в 95-98% като катион (положителен йон)- NH4+.

Още за Амоняк | Мед. изследване от Framar.bg: http://medpedia.framar.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%8F%D0%BA


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #109 -: Април 21, 2017, 08:00:04 pm »
Вярно е, при гладуване, още след седмица амонячният дъх се усеща в устата, но тези постове май са за друга тема, а?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #110 -: Април 21, 2017, 08:59:25 pm »
Вярно е, при гладуване, още след седмица амонячният дъх се усеща в устата, но тези постове май са за друга тема, а?
Не амонячен, а ацетонов ;)
Докараш ли го до амонячен, значи вече си загубил връзка с тялото си...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #111 -: Април 21, 2017, 10:31:04 pm »
Не амонячен, а ацетонов ;)
Докараш ли го до амонячен, значи вече си загубил връзка с тялото си...
Вярно, бе, прав си ;D
Нещо съм объркал веществата (нали не съм химик)... ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #112 -: Април 21, 2017, 10:51:49 pm »
Химията ми е тъмна материя, ама правя разлика между амоняк и ацетон. Чак сега се сетих, да, наистина, при гладуването се отделяше ацетон, а не амоняк, дори вкуса в устата е отвратително ацетонов. То ако беше амоняк щяхме да се задушим. Така, че се поправям по-горе за амоняка с ацетон, компютрите с компоти. Добре, че е PyroVeso - ученото си е учено  ;)  :D.

Живи и здрави!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #113 -: Април 22, 2017, 12:44:51 pm »
Всъщност ацетонът H3C-(C=O)-CH3 е по-близък по химична структура до уреята/карбамида, който е H2N-(C=O)-NH2, отколкото до амоняка NH3.
И двете съдържат карбонилна група -(C=O)- в центъра, и по една проста група от двете ѝ страни. В случая с ацетона имаме метилова група -CH3, а в случая с карбамида имаме амино-група -NH2.
Амонякът има силно алкален характер и затова е вреден и отровен за живите тъкани. Карбамидът има също алкален характер, но много по-слабо изразен, затова е доста по-безопасен и се изхвърля чрез урината като един вид "обезопасен амоняк".
Солта на карбамида с азотната киселина обаче е един доста мощен, евтин и лесен за получаване експлозив :)
Подобен в това отношение е и гуанидинът H2N-(C=NH)-NH2, който пък се среща в птичите изпражнения...

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #114 -: Май 08, 2019, 09:03:38 pm »
Темата леко "ръждясала", но на практика, проектът, макар и бавно се движи и вече има набавени и разкроени над 90% от нужните за направата на клетката, материали. Имам снимков материал, който правя за да качвам в темата, но малко съм раздвоен относно, това дали трябва да се качва цялата подробна информация, след като разбрах, че има колеги, които произвеждат и продават електолизни клетки, с опасение да не им бъркам бизнеса... Моля за мнения, как да продължи темата. ???
В тази, а и в други теми, бях предупреден от колеги, относно неуспешни опити за заваряване осъществени с тяхните електолизни клетки и имам съмнение, дали опитите са били проведени с Браун газ или нещо различно. Мисля ще е полезно да се разбере с каква, по-точно газ са правени опити и дали тя е била, такава, каквато е целта на настоящият проект.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #115 -: Май 08, 2019, 09:14:01 pm »
Добре, дай да видим, какво смяташ че точно е браун газ?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #116 -: Май 08, 2019, 09:19:21 pm »
Цитат
  В тази, а и в други теми, бях предупреден от колеги, относно неуспешни опити за заваряване осъществени с тяхните електолизни клетки и имам съмнение, дали опитите са били проведени с Браун газ или нещо различно 
И какво различно от така наречения браунгаз  може да се получи при разлагане на вода. А да ако разлагаш тежка вода мисля че ще имаш по голям успех при заваряването, но за съжаление, малко по трудно се намира. Но не се притеснявай според последните изследвания на луната има много повече тежка вода.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #117 -: Май 08, 2019, 09:24:43 pm »
Няма ми го в момента "пищова", ама какъв е смисълът аз, след като нямам никакви практически опит, да доказвам или отхвърлям, опити, които не са правени от мен? За да сме коректни в изводите ми се струва, редно - колегите с повече опит да започнат...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #118 -: Май 08, 2019, 09:39:14 pm »
Прегледах 8те страници набързо. Ако можеш да отсееш реално вярната информация, има правилни и точни съвети за напредък. Топката си е твоя!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #119 -: Май 08, 2019, 09:40:39 pm »
Всъщност не държа на отговори, защото не вярвам, че могат да бъдат еднозначни и съответно полезни за някой...
Да опитаме така: Ако нямаме ясна идея, какъв газ е произвела дадена електролизна система, редно ли е да приемем, че е възможно тя да не прозвежда желаният газ и редно ли е да заключим, че ако дадена система не може да заварява, то тя не произвежда "Браун газ"?