Автор Тема: MEV Felipe Peña – мотор генератор  (Прочетена 34618 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #30 -: Април 05, 2017, 10:15:34 pm »
Смени кондензатора.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #31 -: Април 05, 2017, 10:24:54 pm »
В отговор 15 показах един ел. двигател с 4 четки. В работен режим са свързани срещуположно и работи яко. Когато подам напрежение само на две съседни четки също работи но губи мощност. На свободните две четки се индуцира по-ниско от подаденото напрежение. То е с 1/3 по-малко от подаденото. Падат и малко оборотите. С намерение съм принудително да завъртя ротора с по-високи обороти и да замеря какво напрежение ще даде. Ще пробвам и да намаля оборотите на ротора механично да разбера дали пада волтажа.

Атанасов_Хасково

Пусни захранване на срещуположните и мери какво излиза на другите две срещуположни.
Повечето стартери и мотори на перки за радиатори са с такава конструкция.
« Последна редакция: Април 06, 2017, 07:58:38 am от Maistora52 »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #32 -: Април 05, 2017, 10:36:12 pm »
lpoik Да, да ама не, роторите се мерят по друг начин за да разбереш дали има намотка на късо или пробив на изолация, а именно с отворен електромагнит и се мери индуцираното напрежение на колектора на ротора.

Атанасов_Хасково
« Последна редакция: Април 06, 2017, 07:59:37 am от Maistora52 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #33 -: Април 05, 2017, 10:38:55 pm »
 lpoik, ако сега си сменял четките на двигателя със нови може това да е проблема. Сега се продават нови четки ментета от които са изгорели много двигатели. Ако е така потърси други четки, ако не е това трябва да знаеш че трудно се мерят роторите с мултицет. Най лесно ще разбереш какво става като разгледаш колектора и видиш дали има по различно оцветени пластини или някъде прехвърля между пластините. Разгледай внимателно и връзките между намотките и колекторните пластини, там където са защипани, понякога там има лоша връзка. Но ако не са четките всички други проблеми се оправят или с пренавиване на ротора или намиране на нов двигател или нова прахосмукачка.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #34 -: Април 05, 2017, 10:48:33 pm »
ppipilica след два часа си лягам, а утре съм вече в отпуска и то платена. Да съм жив и здрав нямам ангажименти и ще правя опити и ще докладвам като редник на фатмак ;D Дано излезе нещо над +1 ще разберете всички, за сега е -30%.

Ще пробвам и с други налични ел. двигатели на DC  от 0 до 200V и ще докладвам за резултатите като пионерче  :)

Атанасов_Хасково

Коев

  • Гост
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #35 -: Април 05, 2017, 10:49:57 pm »
На четириполюсния мотор който колегата показва, се поставят две междинни четки между двата чифта захранващи, за да се направи по тази схема за мотор-генератор.
Двете секции на всяка от роторните намотки, не са разположени на 180, а на 90°.
Има четири ПМ сегмента на статора, редуват се NSNS, също на 90°.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #36 -: Април 05, 2017, 10:58:52 pm »
Да така е, но не се сетих пръв да го отбележа. Реално сега в опитите ел. мотора си работи като един понижаващ трансформатор. Но ще е друго положението ако забързам или забавя принудително въртенето на ротора. Поне така предполагам без опити. В момента  ел. двигателя си работи като понижаващ трансформатор. Ако вдигна оборотите очаквам да се получи повишаващ трансформатор в зависимост от оборотите и тогава да изскочи заека ;D


Атанасов_Хасково

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #37 -: Април 06, 2017, 12:36:50 am »
Тия мотори с 4 четки вадят много тяга, дефакто са два мотора в един корпус, имат и 4 магнита на статора.
Все си мисля че има няква заигравка с магнитните полета генерирани от ротора, едното от захранването и второто от товара на допълнителната четка. Не знам, има толко много АС и ДС мотори че има голяма вероятност при един модел да има ефект при друг да няма. Тоя Пеня май не споменава за неговия мотор с магнити ли е или е с бобина в статора, уж все тая но мое да има значение, въпреки че на едното клипче дето мести четката се вижда че е с магнити.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #38 -: Април 06, 2017, 12:43:06 am »
ppipilica мотора е с навит ротор, а статора е от магнити.
Това беше първото което проверих. Дали в 2 в 1, демек двоен ротор не знам не съм го мерил но мога да го разглобя и да премеря на колектора.
 

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #39 -: Април 06, 2017, 02:05:07 am »


Те мотор с 4 четки, от перката на колата, немаш си на идея каква тяга прави, двете четки са на маса другите на плюса, има 4 сегмента магнит за статор наредени С Ю С Ю. Като се загледаш ротора е малко по-различно навит.
Много кофти са маха капака да пробвам да откача двете четки.
Сега преработвам един ДЦ от хлебопекарна, донагаждам още две четки по тая схема дето постнах да видим кво ще стане, а отделно имам и един друг дето лесно може да се монтира трета четка но като се поосвободя малко.
« Последна редакция: Април 06, 2017, 08:04:17 am от Maistora52 »

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #40 -: Април 06, 2017, 06:51:38 am »
lpoik, ако сега си сменял четките на двигателя със нови може това да е проблема. Сега се продават нови четки ментета от които са изгорели много двигатели. Ако е така потърси други четки, ако не е това трябва да знаеш че трудно се мерят роторите с мултицет. Най лесно ще разбереш какво става като разгледаш колектора и видиш дали има по различно оцветени пластини или някъде прехвърля между пластините. Разгледай внимателно и връзките между намотките и колекторните пластини, там където са защипани, понякога там има лоша връзка. Но ако не са четките всички други проблеми се оправят или с пренавиване на ротора или намиране на нов двигател или нова прахосмукачка.  Краси благодаря,проблема е май колектора има пластини с различен цвят, прегрявал е.С една дума за нов.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #41 -: Април 06, 2017, 08:39:23 am »
Не е колектора, просто така по лесно и бързо се познава дали има окъсили намотки в ротора. Окъсилите намотки са свързани с тези ламели на колектора които са си променили цвета вследствие от прегряване.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #42 -: Април 06, 2017, 09:09:01 am »
Благодаря Краси,разбрах с една дума няма оправяне.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #43 -: Април 06, 2017, 11:08:24 am »
Пусни захранване на срещуположните и мери какво излиза на другите две срещуположни.

Няма да се получи нищо защото самото свързване на четките е две по две срещуположно, а аз прекъсвам тази връзка която е на външни клеми. Не се затваря веригата през колектора.

Атанасов_Хасково

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #44 -: Април 08, 2017, 02:36:00 am »
Направих мотора по схемата с двете допълнителни четки и го завъртях първо с ток на фабричните четки после с винтоверта, без захранване. И в двата случая има няква генерация на допълнителните четки но не мога да измеря каква щото мултимера показва глупости и на прав и на крив ток, утре ще туря една крушка, слабинка да речем от хладилника, и да видим какво ще стане. Нещо съм скептично настроен и ще ме човърка до вечерта.