Автор Тема: MEV Felipe Peña – мотор генератор  (Прочетена 34628 пъти)

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #15 -: Април 01, 2017, 01:57:54 am »
Да дам и аз малко информация. Такива електродвигатели се произвеждаха в ЗАЕ Пловдив с номенклатура ПП4 25/78Д. Към днешна дата нямам информация дали предприятието още съществува.  Имам такова, но като гледам приложената схема в отговор № 2 единственото което ще се получи е да се завърти. В случая диода не върши никаква работа освен при обратно включване на втората батерия да не изгори. Защото при подаване на втория комплект четки обратно напрежение ротора предполагам ще спре на едно място и ще изгори. Така предполагам, но ако вместо батерия се постави товар примерно крушка картинката става друга. Може и да греша, опити не съм правил само предполагам.

Атанасов_Хасково

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #16 -: Април 01, 2017, 08:26:16 am »
От съвременна прахосмукачка е мотора, но и от чайка  става. Въртя го с повишаващ DCDC преобразувател 24/400  като мога да регулирам от 50 до 400 волта.  Някъде до към 100 волта го пускам. За 24в ползвам 2 акумулатора. Към момента разликата е около 11 процента във  входната и изходната, което е малко, но пък според мен е достатъчно за да се рови по-навътре.
« Последна редакция: Април 01, 2017, 12:07:24 pm от Maistora52 »

Коев

  • Гост
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #17 -: Април 01, 2017, 08:35:17 am »
Резултатът е добър като за мотор с преработен статор, все пак ПМ сегментите са от друг двигател и не обхващат добре ротора. Правил съм такива комбинирани машинки и знам, че няма как всичко да пасне на сто процента.
« Последна редакция: Април 01, 2017, 12:07:50 pm от Maistora52 »

Неактивен rokssi2

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #18 -: Април 01, 2017, 10:41:23 am »
Здравейте колеги.С интерес чета писаното от вас и затова искам да ви напиша и аз нещо.Пенсионер съм и затова ще ви напиша неща които не знаете.Преди много години в нас имаше един уред свален от немски танк.Казваше се умформер.Представляваше моторче с два колектора на двата края на оста и с две намотки на ротора.Това нещо се захранваше с 24 волта, а от втория колектор излизаше 250 волта.Това нещо е служело за захранване на ламповите радиостанции на танковете.Питам ви ако е имало КПД над единица защо немците не са си захранвали станциите без акумулатори. Искам да попитам, и как  се получава допълнителното напрежение без да натоварите захранващата батерия.И последно защо не вземете един мотор от чистачки и да си правите опитите.Те заводски са с три четки. Това което използвате - мотори от прахосмукачки, мисля че е опасно и не е рационално. Вие вдигате от 12 на 220 и още от тук имате загуби. Ако толкова сте сигурни в тази идея, завода който ви трябва се казва Динамо и е в Сливен.

Другото, което питам, защо някой, който е чел по-дебели книги не обясни принципа и от какво ще се получи добавката?
« Последна редакция: Април 01, 2017, 12:27:51 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #19 -: Април 01, 2017, 03:29:08 pm »
Другото, което питам, защо някой, който е чел по-дебели книги не обясни принципа и от какво ще се получи добавката?
    rokssi2, в дебелите книги не пише нищо за принципите на свободната енергия, защото официалната наука отрича съществуването ѝ. А, че мотор генератора на Фелипе Пеня работи, това е факт.
    Утре ще ходя до автоморгата да търся подходящ електромотор и ще опитам и аз да повторя този мотор генератор.
« Последна редакция: Април 01, 2017, 03:35:11 pm от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #20 -: Април 01, 2017, 03:39:16 pm »
За ppipilica!!!
Схемата е от тук: http://www.energeticforum.com/archive/index.php/t-6792-p-2.html
Поздрави.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #21 -: Април 05, 2017, 02:45:03 am »
     Още някой освен coke2k, подкара ли мотор генератора на Фелипе Пеня? Пълно мълчание.
     Един приятел ми даде няколко ротора, но всичките, са от променливотокови мотори и изобщо не знам от, какво са свалени. Та ще трябва да импровизирам с постоянни магнити, за да стъкмя един прототип на мотор генератора на испанеца.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #22 -: Април 05, 2017, 03:32:57 am »
mito_kupona, големия ротор отдолу е от двигател от пералня, другите са от прахосмукачки. Стават за тоя опит, работят си и на прав ток при сравнително ниско напрежение 12 до 36 волта.
« Последна редакция: Април 05, 2017, 03:50:23 am от krasias »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #23 -: Април 05, 2017, 08:33:51 am »
Мите, а статори за тези ротори имаш ли? Аз се наложи да режа статор и да фрезовам канали за магнитите. А най добре да се намери един сливенски мотор с два магнитни полюса и две четки и да се сложи трета. Малко търпение и ще дам видео, само искам да си направя измерването с 4 аналогови прибори и да подредя малко нещата, че ако го снимам в такъв вид и нищо няма да се разбере. А и да минат всички измервания през стрелките , че да няма грешки от цифровите уреди. Има и още нещо което не ми харесва - при мен  захранващата четка грее мн повече спрямо другите, което си е загуба. За това си мисля , че тези двигатели от прахосмукачки не са най-подходящите за целта.

Коев

  • Гост
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #24 -: Април 05, 2017, 10:44:21 am »
По-малките ротори показани на снимката може да се поставят в статора на мотор-турбините от автомобилно парно.
Преработил съм две такива, като на едното /руско, може би от Лада Нива/съм сменил ротора и четките със такива от моторче за ел. месомелачка, а на другото/BOSH с две турбини/ съм сменил само ротора с такъв от прахосмукачка ,,Чайка''. И на двете моторчета съм сложил сачмени лагерчета за оста на ротора.
По-голямата междина между присадения ротор и сегментите на статора, намалявам като отворя леко придържащите скоби и поставям ,,подплънки'' от алуминиеви ленти/от щори/ под двата сегмента.
Тези ''Франкенщайни'' са чудесни динама и лесно зареждат циклично малки акумулатори до 8ач/12в.
С интерес следя темата за ''третата четка'' но изпълнението на цялостната схемата ще изисква много време, с каквото скоро няма да разполагам.
Интересно, дали може да се направи опита с поставяне на трета четка върху колектора на оригиналния ротор на такова 12волтово моторче?

Laic

  • Гост
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #25 -: Април 05, 2017, 04:13:51 pm »
     ... Един приятел ми даде няколко ротора, но всичките, са от променливотокови мотори и изобщо не знам от, какво са свалени. ....
     
       Здравейте,
      С конвенционален / непреработен ротор машинката не би заработила – мое скромно мнение

      аргумент:

      В показаните ротори, началото и края на всяка роторна намотка, са изведени към колекторни пластини, които са разположени на 180 градуса – в конвенционалния мотор така са разположени и четките, чрез които се затваря контура. Поставяйки трета четка, ако ротора не е преработен, то тя ще осъществи контакт с единия край на дадената намотка, а другия край на тази намотка – изведен на колекторна пластина разположена на 180 градуса, ще остане несвързан - контура незатворен.
     Т.е., евентуално ротора трябва да се преработи така, че /образно казано/ ако началото на една роторна намотка е изведен към една колекторна пластина, а края към друга разположена на 180 градуса, то трябва да се изведе средна точка свързана към трета колекторна пластина, на която да контактува третата четка и по този начин да се получат двата контура - единия двигателен, а другия генераторен.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #26 -: Април 05, 2017, 04:59:47 pm »
В отговор 15 показах един ел. двигател с 4 четки. В работен режим са свързани срещуположно и работи яко. Когато подам напрежение само на две съседни четки също работи но губи мощност. На свободните две четки се индуцира по-ниско от подаденото напрежение. То е с 1/3 по-малко от подаденото. Падат и малко оборотите. С намерение съм принудително да завъртя ротора с по-високи обороти и да замеря какво напрежение ще даде. Ще пробвам и да намаля оборотите на ротора механично да разбера дали пада волтажа.

Атанасов_Хасково

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #27 -: Април 05, 2017, 05:08:20 pm »
Laic, има много системи за навиване на ротори но никъде няма такава каквато споменаваш. Просто намотките са така свързани че всяка намотка има връзка с останалите и така се получава по плавен преход и се намалява вредното влияние на комутацията. Няма такова навиване при което само една намотка да се свързва с две пластини на колектора, защото в такъв случай ще има много голямо искрене на колектора. Вземи един ротор премери го ще видиш че контурите си ги има.

Laic

  • Гост
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #28 -: Април 05, 2017, 05:56:16 pm »
....... Вземи един ротор премери го ще видиш че контурите си ги има. ....
 
      ОК,  +1. Абсолютно си прав, моя грешка.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: MEV Felipe Peña – мотор генератор
« Отговор #29 -: Април 05, 2017, 07:53:12 pm »
Здравейте,колеги.Да не пускам нова тема искам да споделя един проблем с ел.двигател от прахосмукачка,много искри колектора,мерих с ом метър няма пробив към корпус съпротивленията на намотките са еднакви.Премерих и един ротор от работещ мотор няма разлика в съпротивленията.Благодаря.