Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360007 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #585 -: Юни 11, 2018, 09:26:50 am »
Не се занимавам с метали и иманярство. Само здравето ме интересува. Някога правих металотърсачи, но това беше преди 20 години.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #586 -: Юли 18, 2018, 11:16:39 am »
Не това е българска фоточувствителна хартия произвдена преди 1991 година. Може би и малко след това но не и преди 95та. Фабриката Фохар отдавна не съществува. тази хартия е на основата на сребърен бромид.Точно като първите фотографски плаки. Негтивна е тоест осветените места стават черни. Не е чувствитлна към светлина в червения спектър поради което снимки могат да се правят на светлината на червена лампа. Всичко това е валидно и за плаките от зората на фотографията. Сребърният бромид е класическия материал за фотоплаки.

Радико, успя ли да откриеш някой, който да прояви фотохартията?

А може и да си го направил, но да си траеш, понеже резултатът не те удовлетворява :P

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #587 -: Юли 18, 2018, 07:44:19 pm »
Всеки резултат ще е удовлетворителен за мен стига да е следствие на коректен експеримент. Не успях да намеря проявител и фиксаж.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #588 -: Септември 23, 2018, 08:10:51 pm »
Няма никакви научни доказателства за така нареченият етер, ефир, фонова материя и т.н. Менделеев му е определил нулев номер в периодичната система още много отдавна, после я махат, но наистина съществува ли такава хипотетична субстанция основа на всичко?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #589 -: Септември 24, 2018, 02:42:31 am »
Няма никакви научни доказателства за така нареченият етер, ефир, фонова материя и т.н. Менделеев му е определил нулев номер в периодичната система още много отдавна, после я махат, но наистина съществува ли такава хипотетична субстанция основа на всичко?
Доказателството е...че съществуваме (или поне така си мислим);D

Реално - ако времето за нас спре и не разтегля процесите в хронологичност, но те все пак си съществуват, при това всичките заедно и накуп, плътността на цялата материя ще нарасне толкова много, че ще се превърне в чист етер - ще престане да съществува като материя (пак за нас)! Трудно (или почти невъзможно) е да се осмисли...кофти е, че и ние не бихме съществували, за да го "видим".
Вземи да прочетеш цялата тема, после задавай въпроси...

montanar

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #590 -: Септември 24, 2018, 08:12:07 am »
Гол и бос съм по темата етер но може ли да се мисли че етера е вид своеобразна матрица по която се разполагат разните процеси в природата - нищо не пречи тая матрица да се влияе от разни фактори - например магнитно поле, гравитация, ...... - дори ми се струва че удобно обяснява магнетизма .... знам ли ..... ?
« Последна редакция: Септември 24, 2018, 08:49:39 pm от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #591 -: Септември 24, 2018, 10:39:35 am »
Форумци, вие сте запознати сигурно с трудовете на http://mazeto.net/index.php?topic=9490.0 Нашият Съргойчев, какво ви е мнението за него, и да попитам някои по вещи в тайнствата на вселената, съществуват ли така наречените " релативистки ефекти " предсказани от Айнщайн великият мозък на 20 век и неговият заместник Хокинг, който наскоро почина ?

Ето един видеоклип с експеримент който сякаш потвърждава теорията за ефира https://www.youtube.com/watch?v=_y2KTrFJKfA ако това наистина потвърждава ефира, тогава съвременната физика основана на квантовата механика и теорията на относителността на Айнщайн, трябва да се пренапише.
« Последна редакция: Септември 28, 2018, 02:31:12 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #592 -: Септември 24, 2018, 04:56:09 pm »
При разстояние от само 6 метра ми се струва невероятно да има такова огромно отклонение, и никой досега да не е забелязал такива аномалии. По света от десетилетия се ползват изкючително прецизни лазерни уреди, при които грешка от хилядни от милиметъра на метър би ги компрометирало тотално.
Много по-вероятно е това отклонение да е свързано с промяна на геометрията на сградата заради промяната на температурата (външна и вътрешна).

montanar

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #593 -: Септември 24, 2018, 05:02:12 pm »
Най вероятно е точно така както казва juliang - наистина една камра уреди ще грешат за страх :)
А и като гледам какво нищожно разстояние се появява това отклонение ...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #594 -: Септември 25, 2018, 12:53:21 pm »
Цитат
Много по-вероятно е това отклонение да е свързано с промяна на геометрията на сградата заради промяната на температурата (външна и вътрешна).

Не мисля, геометрията на сградите не се променя с промяната на сезонните температури. То и Манев е провеждал такива опити в САЩ и е получил същите резултати. Абе нещо и куца на съвременната физика в фундаменталноста на природните закони.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #595 -: Септември 25, 2018, 01:17:26 pm »
Не мисля, геометрията на сградите не се променя с промяната на сезонните температури.
Променя се и още как. Хеле па на разни промишлени сгради, изградени от рамки... По подовете които се правят от шлайфан бетон се оставят фуги на всеки макс 6 метра защото иначе всичко се пука. Теракот като слагаш на под по-дълъг от 5-6 метра също трябва да предвидиш фуга която да обира разширенията, щото плочките се отлепят след година-две.

montanar

  • Гост

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #597 -: Септември 25, 2018, 02:39:53 pm »
1 мм на 10 метра за всеки 10 градуса - можеш така да го приемеш за по-лесни сметки. Ако на теб ти изглежда малко ... реално изобщо не е така.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #598 -: Септември 25, 2018, 05:31:47 pm »
Да, не е така, но не може колебанията в температурното разширение на каква да е материя, да е само в една посока!
Ако в топлия сезон се разширява, в студения се свива, а тук отместването е само в една посока - връщане назад няма.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #599 -: Септември 25, 2018, 08:42:22 pm »
Да, не е така, но не може колебанията в температурното разширение на каква да е материя, да е само в една посока!
Ако в топлия сезон се разширява, в студения се свива, а тук отместването е само в една посока - връщане назад няма.
Изгледай пак клипа и ще видиш че това което казваш не е вярно. Октомври кръгчето допира линията, април се отмества. Следващия октомври пак допира.
По-странното е че следващия април точката се е отместила... обаче в обратната посока... което не се връзва с теорията която се развива :)