Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360308 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #495 -: Май 16, 2018, 09:59:22 pm »
 caduceus Съществуването на опити и експерименти съвсем не значи съществуване на положителни резултати. Знаеш ли колко форуми има из интернет направени с цел като този тук. Някой да не би да успя да направи такова устройство. Опитите за самовъзпроизводство на мъже се провеждат от векове в местността "Анадола" напоследък даже се провеждат из цял свят, нооо резултата е като в посочените от теб програми.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #496 -: Май 17, 2018, 01:07:07 am »
Тук сте в грешка и двамата с Юлиан!
Програмите за използване на свръх сензитивни хора и от ЦРУ и от КГБ не са от вчера!
Наистина ли смятате, че толкова мощни корпорации биха се занимавали с бабини деветини или ще наливат средства и усилия повече от 50 години, ако нямат резултати?
Проектът Монтоук е истина! И той е изграден изключително на базата на ЕДИН човек с екстрасензорни дарби!
Или смятате, че резултатите са ги обявили в "Комсомолская правда", а може би ще ги предоставят сега на CNN ?

Да, Юлиане, някои хора с пари наистина са луди (като теб, само дето ти си без пари) и харчат милиони за "класически" проучвания!
Други (които не са толкова луди, но имат мисъл) си наемат радиестезисти да им открият нужната вода или нефт, че и минни находища!
Цитат
Американците нямаше да наливат милиарди в полети на Lockheed SR-71 Blackbird,
Глупости! Американците наливат милиарди в безсмислени проекти и начинания, за да си движат икономиката и да се "усвоява" огромният им военен бюджет! Сам ти беше постнал снимка на болт десятка струващ...42 долара, нали?
Експедиции, казваш? Мислиш ли, че им дреме на ЦРУ за някакви мижави научни експедиции, та да си разсекретяват тайните проекти заради тях? Или на КГБ? Смешно!

Все едно орденът на Тамплиерите или Ватикана да си разсекрети архивите и да ги направи обществено достояние-хахаха!

Относно аристократите - ти се изказваш неподготвен!
Става въпрос за далечното минало - преди около 160 хиляди години, нормално е поколенията с хората досега да са заличили видимо "оригинала", но някои гени се предават!
В обясненията си, просто нагаждаш фактите към удобните ти на теб интерпретации! Защо според теб има различни кръвни групи?
Поколение от еднакви кръвни групи кръвосмешение ли е, според теб?

И не знам защо не изразяваш собствена мисъл по подадените материали и хипотези за етера и енергиите му, а се хващаш като удавник за сламка в конкретиката на някакъв страничен "разговор"?






Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #497 -: Май 17, 2018, 08:23:26 am »
....
Проектът Монтоук е истина! ....

Как го установи, че е истина?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #498 -: Май 17, 2018, 08:33:14 am »
Хора, вие не сте ли чували за Ванга, за Кочовска, това са известните имена, а представете си колко има , които и не ги знаем, но с много по-големи възможности, къде мислите, че те работят?
« Последна редакция: Май 17, 2018, 07:02:45 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #499 -: Май 17, 2018, 09:02:54 am »
Експедиции, казваш? Мислиш ли, че им дреме на ЦРУ за някакви мижави научни експедиции, та да си разсекретяват тайните проекти заради тях? Или на КГБ? Смешно!

Все едно орденът на Тамплиерите или Ватикана да си разсекрети архивите и да ги направи обществено достояние-хахаха!
Какви тайни, при условие че и САЩ и Русия имат според вас работещи отдели, пълни с "виждачи"? По вашата логика другата страна би трябвало да е съвсем наясно (до запетайките в докладите) за напредъка, че и за намеренията на другата.
2-3 вюъра вероятно са изчели дистанционно цялата библиотека на Ватикана - това би трябвало да е нещо като курсова или дипломна работа за всеки завършващ обучението си там :)

И как па не се намери поне един, дори не толкова кадърен из нашите ширини, да каже къде се намира нашия алпинист цяла седмица? Толкова ли безсърдечни хора са тия? Не говорим за изчезващите през година-две пътнически самолети, където ако имаше някой с такива способности, авиокомпаниите биха го позлатили в буквалния смисъл на думата за всяка информация която би им била от полза....

П.С. Някой от вас чел ли е квадрите на Нострадамус? Щото аз ги прехвърлих вчера и ... изобщо не намерих нещо дори и близко до конкретиката (като изключим неща за Франция, които пък са доста спорни като факти).

Още по-интересното е ако човек пусне едно търсене в нета за "предсказания Нострадамус 2015" или "2016", или "2017"... Да ви кажа ... няма голяма успеваемост тоя човек... :)

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #500 -: Май 17, 2018, 10:51:52 am »
Просто така сме устроени по принцип, такива са ни фабричните настройки - организъм с кръв на желязна основа /хемоглобин/, носител на деструктивното начало... Мамка му и прасе!!!  Направени да бачкат бивши маймуни + малко мутация и външни гени...

Което ми напомня Зекария Сичин "Хрониките на Земята"...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #501 -: Май 17, 2018, 12:30:04 pm »
Юлиане, след новата ти серия глупости, вземи "да вземеш" отношение по темата, не по неща, които не са ти ясни и които не искаш да си изясняваш.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #502 -: Май 17, 2018, 08:12:30 pm »
Юлиане, след новата ти серия глупости, вземи "да вземеш" отношение по темата, не по неща, които не са ти ясни и които не искаш да си изясняваш.
atos За голямо съжаление от последните 10-20 поста комай само тези на Юлиян не са глупости, ама нали в държавата на лудите нормалния го имат за луд.
Тука се напълни с постове дет са за вестниците "Феномен" и "Психо"
Що не вземат да вземат отношение по темата и тези които пишат глупостите.   Има найстина има такива неща, но са толкова хиперболизирани от хората дт са контингент на горепосочените вестници и на доктор Търнев, че по прагматично вичко да се приеме за пълно безумие отколкото да се опитваме да пресеем три- четири зърна от тоновете плява. Човек който иска да изцледва тази хглъзгава материя трябва да разчита единствено на собственият си опит, "Ти кога ще споделиш нещо" и да се консултира редовно със психиатър защото когато се движиш по ръба на бръснача е лесно да паднеш. Долу в психиатрията.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #503 -: Май 17, 2018, 10:05:50 pm »
Как го установи, че е истина?

Ти колко постулати от науката, си установил лично? Въпросът е риторичен, не се хаби да отговаряш.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #504 -: Май 17, 2018, 11:39:31 pm »
Здравейте,
Четейки и размишлявайки по темата си задавам въпроса нещо практично може ли да се направи?
Започвам с аналогията, инерцията на масата е подобна на индуктивността, а еластичността или гъвкавостта е еквивалентна на капацитета, как да направим пространството еластично да се получи механичен резонанс? Тъй като това е трудно, то трябва да се направи със система с разпределени параметри.
Такава система е едно махало, но в него липсва СЕ.
Съединението прави силата, но ако махалото е желязно и сложим магнит то пак липсва СЕ. Трябва да се направи кръстовище, но от идея до практическо изпълнение-проблем, но изглежда принципа на кръстовище работи.

Има и втори принцип на температурата, така работи кръговрата на водата съвместно с гравитацията и инерцията.
Може би трите принципа:
-електромагнетизъм
-гравитация-инерция
-температура
трябва да се обединят за СЕ. Тук няма скрито-покрито, просто факти пред очите ни!     

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #505 -: Май 20, 2018, 04:51:25 pm »

Бих те поправил малко - времето не е точно човешка измислица, а необходима компонента, за да мисли човек.
И най-тъпият примат (с наченки на минимум интелект), ползва времеви понятия, като "преди" и "след", разчита на причинно-следствени връзки, без дори да го осъзнава! Т

Чрез мисленето от настояще към бъдеще (последователно) е завладян физическия (материалния) свят. С мисленето в обрана посока (от настояще към минало) - за завладяване на духовния свят. Това може да се тренира специално и има упражнение за това - РЮКШАУ или преглед на деня в обратен ред.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #506 -: Май 20, 2018, 04:55:08 pm »
Майсторе, А какво ще кажеш за идеята че това което ние виждаме като светлина, всъщност е нещо което се ползва в другите измерения. И от написаното от тебе стигам до извода че фотона не е изграден от етер.

Има тука нещо - етера е среда/посредник да се вижда светлината - а тя е резултат/следствие от дейността/мислите/енергията на по висши същества, наричани от някои и ...ангели. Не върви да си обясняваме всичко в 3Д-то само с неща от 3Д-то, понеже 3Д-то е свързано и с други Д-та. (Койт разбрал-разбрал:)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #507 -: Май 20, 2018, 05:05:19 pm »


Продължавам да призовавам към Медитация - Логическа Медитация, Научна Медитация, а не такава под въздействието на отровни гъби! (шаманска медитация)!
Само така ще надскочим себе си, и ще направим следващата велика крачка в Познанието си, което като такова е все още под формата дефинирана от Сократ: "Аз Знам, че нищо не знам!"
И като казвам, "все още" имам предвид, че съвременната наука все повече ускорява ход, и върви към следващото стъпало: "Аз знам какво Знам!"... което проектирано като развиващ се процес "в бъдещето" - би трябвало да достигне едно стъпало, от което засега не се виждат следващи: "Аз Знам, какво Не Знам!"

Затова призовавам към Медитация! - защото сама по себе си, тя е най-могъщият изследователски човешки инструмент!

Доста интересна е една специфична медитация (самяма) върху атомите(или най-малките частици) време и техния ход - от РАДЖА ЙОГА, която дава Различаване и оттам Освобождение, на която Свами Вивекананда специално акцентира.

Раджа Йога значи царствена йога или най-висшата(не става тук въпрос за гимнастики за здраве)...
Ако има интерес може да пиша още по темата...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #508 -: Май 20, 2018, 05:33:27 pm »
но е факт, че знаем за неговата същност точно толкова колкото знаем за същността на времето. Дори бих казал, че докато за съществуването на Бог се оповаваме само на вярата, то за хода на времето всеки се е убедил на собствен гръб.
Това, за щастие, не е така - някои може да знаят за Неговата същност колкото за времето, но някои знаят много повече, и за това има причини - следвали са определени методики, за да Го опознават ПОВЕЧЕ - организирано и систематично. Молитвата и Медитацията са такива методи, те може да се усвоят и прилагат целенасочено.
За да познаваме нещо, трябва да направим връзка с него.

Ето какво се казва в смисъл в един древен средновековен (или още по-стар) Кабалистичен трактат наречен "Вратата на Кавана(медитацията) на ранните кабалисти" - "Когато човек установи ума си върху нещо, същността на това нещо се връща към него"...

Бях чувал от един индиец преди време тази мисъл: "God is not question of faith, but of experience"! - "Бог не е въпрос на вяра, а на опит"!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #509 -: Май 20, 2018, 08:03:30 pm »
Греен, по-добре сатанист да станеш, отколкото ръжда йога и не бързай да отговаряш, ако не си запознат със сатанистичното верую.