Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360712 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #240 -: Август 06, 2017, 07:26:45 pm »
Преди време един явно умен човек от този форум каза, че когато спра да се дразня от глупости и простотии - значи съм помъдрял  :) А щом ми става и смешно от напъванията на дървените философи, работата отива на почти светец  ;D ;D
Споко атосе, кучетата си лаят, керванът си върви - и най-важното, върви на добре.
Поздрави!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #241 -: Август 06, 2017, 10:24:46 pm »
ИИИ, от кога го чакам този момент, като влезна у мазето – влизам в светая светих. А к’во ли ще е ако се кача малко по-нагоре у гаражу? Там Агиос Петрос в парадайса, ….и само центросремително,  ниакви отклонения от правата вяра.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #242 -: Август 07, 2017, 01:44:34 am »
Да дойда при теб, за да ти налея две чаши вода, на едната да благодаря, другата - да я псувам и после да ги сложа във фризера ти, та като замръзнат, да ти покажа на микроскопа разликата в структурата им?

Атосче,
Предложиха на човека дето ги твърди тез недомислици 1млн долара да повтори опита пред комисия - човека с недомислиците се отказа ... така че недей .. :) :P

ВеКтОрчЕнцЕ,
Не знам за кой човек ми говориш и не ме интересува! Аз казвам неща, които съм изпробвал ЛИЧНО, това, че ти не си (или не искаш), просто не ти дава право да изказваш мнение в случая!

Юлиане, това, да се бръснеш с тъпо ножче не било критерий, че е тъпо?
Да, тъпо е...но изказването!
Лявата ти буза е по-различна от дясната (откъм растителност), може би?
Тъкмо имаш време да се подготвиш за експеримента - с едната бръсначка се бръснеш отляво, а с другата - отдясно (да те открехна на постановка за експеримент), не е сложно, дори и за теб :D

А този изказ е уникален просто:
...а сравнително чистия въздух - НАВЪТРЕ, демек центростремително. Стотици кубични метра въздух всеки час, завъртяни центростремително.... хора обикалящи в продължение на месеци около тия филтри... включително и аз, и колегата ми ...
М/у другото голяма част от филтрите които се ползват за пречистване на питейна вода, също са на този принцип.
колко ли измрели има от тях?

Понеже в по-горен пост, Хипарх ти обясни, че при центростремителните "въртопи" има положително излъчване!
Кой очакваш да умре от положителна енергия?

Това е доказателство, че просто НЕ ЧЕТЕШ постовете на мислещите и знаещите хора и...стигаме пак до...Тъпанчев!

А колко е по-лесно да кажеш - "Ей, аз не желая да вникна в каквито и да е обяснения! Каквито и доводи да ми представите, аз предварително съм решил на кое да вярвам, понеже имам сляпа вяра! И няма да позволя някой да ме убеди в обратното - ако ми представи доводи или факти, ще ги игнорирам или ще ги умаловажа!"
Въпреки, че няколко пъти вече си твърдял противното, нали?

Ти не можеш да прекалиш с твърденията за "факти" и "доказано", понеже...просто не разполагаш с тях!
Не, че нямаш достъп (липсва ти вода, хладилник или чаша...или южен прозорец...или 2-3 лева за бръсначки?), нямаш желание да разбиваш комфорта на мозъчната си ограниченост, която сам си си определил като граници!
Страх те е!
Страхуваш се да не би да откриеш сам за себе си, че не си "завършен" и пълен (в умствен аспект), ако случайно си позволиш да се усъмниш в собствената си "компетентност" по всемирните въпроси?
Не се бой, не е страшно!
Това твоето се нарича - умствен мързел! Мозъкът е толкова калъпиран по стария софтуер, че е самозабранил всякакви ъпдейти, дори да му ги предлагат на тепсия :D
Нещо повече - той е влюбен в "добрия стар софтуер", който обаче е твърде изостанал от световното познание и по този начин вегетира в своя "DOS" и отрича съществуването на каквато и да е по-напредничава OS...

Това е тъжно...живееш си в своя "стабилен" свят, с догми, които не смееш да нарушиш (за да не го разрушиш), но...защо, по дяволите се опитваш да въвлечеш и останалите в него? Защо се опитваш да убедиш хората, че там, откъдето те са минали отдавна в израстването си, трябва да се върнат? Защо тази точка от миналото им (в умствен план) трябва да е фиксирана като "постоянна"?
За да не си самотен във вярата си?
Хората се развиват, повярвай! Това, че не всеки си е замразил развитието (както ти), не трябва да те насърчава към назадничава пропаганда! Най-вече, защото е нелепо (ако ми беше безразличен, щях да кажа - смешно).
Жалкото е, че ти притежаваш "хардуера", който позволява такова израстване, което би било непосилно за мнозина!







Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #243 -: Август 07, 2017, 09:10:33 am »
http://bgchaos.com/851/polemics/unintelligent-design/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%B7/
Atosче,глей ся.
Наука или маркетинг
Известният скептик Джеймс Ранди предлага на Емото наградата от 1 млн. долара, ако успее да повтори опитите си в научна среда. Емото не е взел тези пари досега. Може би, защото годишният оборот от продажбата на бутилки с “вълшебната” вода достига над 14 млрд. долара. Всяка бутилка със “запомнени” вдъхновяващи слова струва по 13.5 долара парчето.


Не се впрягай - всеки може да се заблуди ;) :p

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #244 -: Август 07, 2017, 11:08:29 am »
Векторе, гл'ей ся!!!
По отношение на "програмирането" на вода навлизаме в едни неизследвани дебри на възможностите на човешкият ум. Не е важно какви думи казваш, а с какъв подтекст. Иначе казано: груби думи казани или прочетени без да видиш човека ти действат по един начин, а съвсем различно е да ти ги каже твой приятел с усмивка на лицето. Но както и преди съм казвал, науката няма да се съгласи да признае нещо, което не може обективно да бъде отчетено от безпристрастен уред.
Цитат
Експериментите му опровергават, а изводите му са в противоречие с общоприети и проверени теории.
Ако си чувал, съществува един вид медицина наречена "Хомеопатия". При нея лекарствените вещества се разреждат от милион до милиард пъти, което означава че не остава почти никакво активно вещество вътре. Единствено паметта на водата съхранява информация за него. И тя, като вид медицина, има своите опоненти и привърженици, но за колко от тях това е маркетинг и интереси е трудно да се каже. Факт е че подобно на точковата терапия е просъществувала стотици години и продължава да се развива.
В океана от фалшиви новини е трудно да се разбере кое е откровена дезинформация и къде има зрънце истина.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #245 -: Август 07, 2017, 11:48:53 am »
Векторе, стига си ми цитирал Ваня, и с нея немалко спор съм изджасал :D

Откъде ти хрумна, че блогът на Ваня е някакъв фактор за абсолютна истинност?

П.П.Дали пък и нас не ни цитират така по другите форуми и сайтове, бе? Хахава работа ;D
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 02:42:08 pm от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #246 -: Август 07, 2017, 12:01:57 pm »
К'во ли стана с ЕТЕРА? Е...давайте давайте...
СЕ от Смолян

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #247 -: Август 07, 2017, 03:29:26 pm »
Коце, това трябва да бъде прибавено като правило №1 на форума! Омазване на тема, задължително! Участието на модератор, пак задължително!
Е те това правило, ме накара да не споделям нищо вече!
Ако имаш нещо за купуване, продаване, да се видим там!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #248 -: Август 07, 2017, 05:55:10 pm »
Кузмов, да не си мислиш, че ако не бях модератор, нямаше пак да си изкажа мнението ли?
Що си мислите, че  модераторът няма право да е пълноправен член на форума, бе?
Значи, като съм мод, нямам право на мнение като юзър ли, що ли?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #249 -: Август 07, 2017, 06:12:37 pm »
Атос, наистина не мога да запомня кое въртене е положително, и кое - отрицателно. И това е защото в годините съм прекарал стотици а вероятно и хиляди часове в непосредствена близост с всякакви устройства, работещи по единия и другия принцип, дишал съм и съм докосвал какви ли не нещица. Явно при мен нещата не се получават, не ми влияят. Така че ... ако някой тези неща му действат - той да си ги помни накъде трябва да се въртят. За мен това е измислица, или поне нещо, което не ме касае.

За "паметта на водата" ... явно и там има някои неща които съм пропуснал или не са съвсем така. Защото по тази логика с 1 капка п*кня мога да разваля водата в целия язовир Искър и да я направя негодна за пиене. Да не говорим с 1 капка цианкалий какво мога да направя ... :) Но явно нещата не стават по тоя начин... или може би и там нещата трябва да се бъркат на лунна светлина, или да се шепнат определени думи ... не съм се интересувал, мисля че няма и да се заинтересувам.
Представяте ли си колко църковни свещички се продават по света? Бизнес за колко милиарда е това? Смятате ли че има някакъв реален ефект едно такова действие - палене на свещичка и молитва?
Поне моето тълкуване е че и тия неща които дискутираме в последната страница са подобни - капани за наивници, за вярващи. Да, ако ви кефи, ако имате нужда от някаква "патерица" с която да си помогнете при решаването на някакъв проблем - ползвайте я. Но да обяснявате на другите че именно свещичката е причината желанието да ви се сбъдне, или че именно думата която сте изрекли е повода водата да замръзне по някакъв си по-странен начин, или че въртенето на водата или въздуха центростремително или центробежно е причината да се разболеете или да се почувствате по-добре ... наистина е смешно. Преди векове хората са мислели че са благословени или че са ги урочасали, сега явно с напредването на техническия прогрес и тези неща почват да се модернизират и технологизират. Явно щото дори и бабата от село вече "не кълве" на една свещ и една молитва ...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #250 -: Август 07, 2017, 06:32:58 pm »
Ами...как да запомниш, като изобщо не си го чел?
В смисъл - да вникнеш в нечия друга мисъл (освен в своята)?
Да, има ефект от свещ и молитва и то не някъде, а НАВСЯКЪДЕ!

И не, свещичката не е причината, тя е един от МЕТОДИТЕ!
Метод и причина са различни неща, но...явно нямам желание да споря с "магнетофонен запис", както се казва...остани си щастлив невежа и не пиши тук, защо го правиш изобщо?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #251 -: Август 07, 2017, 08:39:36 pm »
Да, има ефект от свещ и молитва и то не някъде, а НАВСЯКЪДЕ!
И не, свещичката не е причината, тя е един от МЕТОДИТЕ
Метод и причина са различни неща, но...явно нямам желание да споря с "магнетофонен запис", както се казва...остани си щастлив невежа и не пиши тук, защо го правиш изобщо?
Ми примерно .. .за да знам къде бъркам при паленето на свещта, щот при мен не се получава нещо :) Може пък да науча някои неща, ако има достатъчно отговорни и компетентни хора, готови да споделят техниката с мен ... :)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #252 -: Август 07, 2017, 09:18:47 pm »
Цитат на: juliang
Ми примерно .. .за да знам къде бъркам при паленето на свещта, щот при мен не се получава нещо :) Може пък да науча някои неща, ако има достатъчно отговорни и компетентни хора, готови да споделят техниката с мен ... :)

Не, никога нищо няма да научиш. Това е елементарен извод от последния ти коментар. Излишно е дори да ти се обяснява защо.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #253 -: Август 07, 2017, 09:35:39 pm »
Здравейте,
Вортекс тръбите са прост хладилник, а с две, три тръби включени по подходящ начин може ли да се получи генератора на СЕ?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #254 -: Август 07, 2017, 09:49:54 pm »
Значи juliang, чел недочел а ти atose, разбрал недоразбрал!?
Омазване на тема, задължително! Участие на модератор, пак задължително! В омазването!
Като юзър, всички го правим! И сега, свещите и молитвите, какво общо имат с етера?
А да, без етер нямаше да има свещи, и най-вече молитвите, нямаше да хващат дикиш!
« Последна редакция: Август 07, 2017, 11:32:09 pm от atos »