Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360146 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #225 -: Август 05, 2017, 12:21:33 pm »
Помпа е едно, Ранк-вихрова тръба е съвсем друго. Опростяването води до изпростяване  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #226 -: Август 05, 2017, 01:50:56 pm »
Нищо де... ти размахай махалото все пак... че знае ли се ...

А ако водата от тази тръба мине през топлообменник - "лошата енергия" ще се предаде ли във втория кръг, или ще циркулира безопасно между топлообменника и тръбата?
А ако водата след тази тръба мине през соларен панел - излагането й на животворните слънчеви лъчи ще я направи ли безвредна или въпреки това ще трябва да се закопава като токсичен отпадък някъде в дълбоки пещери?
А ако вместо вода се ползва антифриз - и той ли става опасен?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #227 -: Август 05, 2017, 03:46:01 pm »
caduceus, като се позавихри водата става страшно викаш?!  ;D

Накъде би препоръчал да си бъркаме кафето, ПЧС или ОЧС?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #228 -: Август 05, 2017, 09:33:55 pm »
nizo, кафето трябва задължително да е баено от caduceus, иначе...не отговарям. За баенето пари не се вземат, колкото оставиш.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #229 -: Август 05, 2017, 10:38:15 pm »
Много е просто. При завихрянето на водата имаме два потока - центростремителен и центробежен. При това положение ел. зарядите имат тенденцията да се разделят, като положителните се концентрират в центробежния по-топъл поток, а отрицателните в центростремителния по-хладен.
Накратко - положителните заряди (асоцииращи се с негативен од/оргон) са  вредни за организмите, а отрицателните (положителен од/оргон) са полезни.
Шаубергер, Райхенбах... и т.н.

Juliang, може да се променят впоследствие характеристиките на водата, разбира се. Слънчевата светлина със сигурност ще я промени към по-добра с широкоспектърното си излъчване. Най-добре е да е в стъклен съд.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #230 -: Август 05, 2017, 11:09:31 pm »
...При това положение ел. зарядите имат тенденцията да се разделят, като положителните се концентрират в центробежния по-топъл поток, а отрицателните в центростремителния по-хладен.

Това не трябваше да го казваш... такова нещо няма.

Тук; https://en.wikipedia.org/wiki/Vortex_tube
има малко теория която обяснява "феномена".

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #231 -: Август 05, 2017, 11:33:24 pm »
Аз говорех специално за водата, не за газ. Водата е страхотен катализатор за натрупване и проявяване на ел. заряди (впоследствие и йонизация). Както знаем, от малки количества вода могат да се получат киловолтови искри. Други примери са йонизацията на въздуха покрай водопади и морския бряг.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #232 -: Август 06, 2017, 02:30:52 am »
nizo, колкото и да ти е смешно това за кафето, има значение, макар и да е пренебрежимо слаб ефектът и се разсейва-организмът се справя ежедневно с къде по-силен отрицателен OR.
То е...като да очакваш алкохолик да се напие от една бира...няма как да стане!

juliang, това за помпата може да ти повлияе ако живееш и спиш до самата помпа, и то в съосност с въртенето, иначе ефектът отслабва с всяко коляно, топлообменник, редуктор или разширител.
При радиаторите чак, вече ще имаш слаб, отрицателен(или положителен) фон, който се разсейва с разстоянието.
И спри да се отнасяш към нещата които не (искаш да) разбираш, като бабичка от миналия век - компютър, компот, телевизор - все едно!
Това, че световно известни учени не са ти били преподавани в университета, не означава, че не съществуват (както и трудовете им).
А това, че сляпо отричаш това, което са премълчавали от теб, говори или за силна самоограниченост или за нарочно, провокативно  действие от твоя страна!
Ако си спрял да се развиваш по собствено желание, не дърпай и другите надолу, не ти се получава, а и никой не ти е виновен, че си се отказал от самоограмотяване!
Ако пък си внедрен (платен или не) провокатор, целящ да забие всеки по-лабилен в задължителните рамки на догматичната наука, се обоснови - обясни всички феномени, които "твоята наука" (понеже всичко според теб е изучила и обяснила) избягва да обясни?
Тогава ще ти стана фен, даже поклонник, обещавам :D
Нека започнем с нещо просто - обясни (чрез науката, ест.), защо и как се изтъпява бръснарско ножче, оставено цяла нощ на лунна светлина?
Като ми отговориш смислено, може да минем към друг въпрос...


П.П. Ако смесиш 1 литър вода 50 градуса и 1 литър вода 30 градуса...няма, ама ИЗОБЩО НЯМА да получиш 2 литра вода, която е...40 градуса! Експериментирай, пробвай, НАПРАВИ НЕЩО, освен да ръсиш спам и плява!
Нещо просто...направи...без да философстваш...






Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #233 -: Август 06, 2017, 10:17:19 am »
Водата е страхотен катализатор за натрупване и проявяване на ел. заряди (впоследствие и йонизация). Както знаем, от малки количества вода могат да се получат киловолтови искри.

С други думи казано, водата е кондензатор, диелектрична констната 80, в чистия си вид, и на база на тази и характеристика произлизат интересните и екетрически свойства и като цяло главната и роля за живота на Земята.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #234 -: Август 06, 2017, 11:01:57 am »
   atos, светлината от луната е поляризирана или частично поляризирана, а металите поглъщат поляризираната светлина много по-добре от неполяризираната. Щом говорим за поглъщане значи някаква енергия се поема от кристалната решетка на метала и това няма как да остане незабелязано на квантово ниво. Просто се разрушават връзките в кристалната решетка и това е. Бръснача е просто частен случай, същото се случва и с винкел оставен на лунна светлина, но никой не е забелязал, защото никой не се е бръснал с него. Вероятно експеримента може да се повтори и в лабораторни условия.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #235 -: Август 06, 2017, 11:15:32 am »
Нека започнем с нещо просто - обясни (чрез науката, ест.), защо и как се изтъпява бръснарско ножче, оставено цяла нощ на лунна светлина?
Като ми отговориш смислено, може да минем към друг въпрос...

А ти как точно измери че ножчето се изтъпява? И наистина ли смяташ че такова нещо реално се случва?
А, да ... ама ако го сложиш под пирамида не само не се затъпява, ами се и заточва... така съм чувал. Може би и в това вярваш?
Атос... сериозно ... смяташ че лунната светлина или някаква геометрична форма ще предизивикат напластяване на материал САМО върху острието на някакъв материал или ще отнемат материал оттам? Нали се сещаш, че за да заточиш нещо ти трябва да извършиш сложна операция, която е възможна само с премахване или добавяне на материал в точно определени зони Затъпяването на ножчето не е просто огъване или деформиране на материала, а част от него се изтрива, няма го... Как ще възстановиш тази липса?

В рамките на майтапа ... да зема да сложа старите зимни гуми под една пирамида - мое пък да им възстанови грайфера? :) Или пък да ги завивам с чергичка нощем, за да не ги изтрива лунната светлина?

А защо само бръснарски ножчета? Ако сложа кутийка с карфици, техните върхове ще се наострят ли? А бръснарското ножче трябва да е с острие от неръждаема стомана, или и тези с връх от благородни метали стават?


П.П. Ако смесиш 1 литър вода 50 градуса и 1 литър вода 30 градуса...няма, ама ИЗОБЩО НЯМА да получиш 2 литра вода, която е...40 градуса! Експериментирай, пробвай, НАПРАВИ НЕЩО, освен да ръсиш спам и плява!
Да, ще получиш вода която е 39.9 градуса, не 40 ... но това е заради плътността на водата при различните температури. И ... в котелните в които почти ежедневно се навирам има и такива които са сравнително добре оборудвани с термометри и други уреди по които мога да следя процесите. Почти всяка инсталация включва в себе си т.нар. трипътен вентил, чиято функция е точно да смесва потоци студена и топла вода в определени съотношения, за да може на изхода да се получи необходимата от технологията температура на флуида.

Така че ... служебните ми задължения ме карат почти ежедневно да смесвам десетки и стотици кубици вода с различна температура ... Трябва ли и в свободното си време да го правя? :)

juliang, това за помпата може да ти повлияе ако живееш и спиш до самата помпа, и то в съосност с въртенето, иначе ефектът отслабва с всяко коляно, топлообменник, редуктор или разширител.
При радиаторите чак, вече ще имаш слаб, отрицателен(или положителен) фон, който се разсейва с разстоянието.
Разберете се с кадуцея тогаз кой е прав, щот той твърди че хората ще мрат кат мухи стоейки в стая която се отоплява с радиатори пълни с такава вода... Явно сте слушали лекции на различни световно известни професори...

А това, че сляпо отричаш това, което са премълчавали от теб, говори или за силна самоограниченост или за нарочно, провокативно  действие от твоя страна!
Едва ли чак сега забелязваш, че почти всичките ми постове са изключително провокативни. Провокирам всеки да ми запуши голямата уста слагайки на масата някакъв дивайс който не се връзва със съвременните научни догми и каже "А това с'я що работи?" Нещо - я източник на СЕ, я пирамидална машина за заточване на ножове и ножици, я топлообменник от който хората мрат или па се подмладяват ... Нещо, колкото и малко да е...

За съжаление си оставам само с провокациите. Реално само думи виждам. Думи без покритие...

   atos, светлината от луната е поляризирана или частично поляризирана, а металите поглъщат поляризираната светлина много по-добре от неполяризираната. Щом говорим за поглъщане значи някаква енергия се поема от кристалната решетка на метала и това няма как да остане незабелязано на квантово ниво. Просто се разрушават връзките в кристалната решетка и това е. Бръснача е просто частен случай, същото се случва и с винкел оставен на лунна светлина, но никой не е забелязал, защото никой не се е бръснал с него. Вероятно експеримента може да се повтори и в лабораторни условия.
LZ1JR, сещаш ли се тогава какво би се случило с всички ножчета за бръснене малко след изгрев и малко преди залез? Защото по това време СЛЪНЧЕВАТА светлина също е поляризирана яко. Ако луната затъпява ножчетата, то слънцето трябва да ги разруши за минути... на прах ще ги направи ако им разрушава кристалната структура.
Помисли какво би се случвало с всички метални конструкции, стоящи на открита лунна светлина в продължение на години и десетилетия... Представяш ли си един самолет, който лети през нощта? Как изобщо стига до местоназначението си без да се разпадне? Лети в продължение на години - гол метал в повечето случаи, изложен на лунна светлина. Метал с кристална решетка, подложена на сериозни механични и температурни натоварвания по време на полета...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #236 -: Август 06, 2017, 03:26:03 pm »
Юлианееее....пак от сто кладенеца вода ми вадиш, само и само да не "паднеш по гръб"?

Как съм измерил, че ножчето се затъпява? Идиотски въпрос - просто те дере като се бръснеш, бе!
За карфици не знам, не съм пробвал...опитай ти, може да откриеш нещо?
Ти в момента говориш наизуст, без да си пробвал, а това е възможно най-противното тролене!
Купи си две 'просташки'  "БИК"-чета (да не се набуташ в преразход), остави едното в шкафа на банята, а другото на южен прозорец при ясна нощ в пълнолуние, после ги тествай за по едно бръснене! Така поне няма да отричаш наизуст, щото точно това правиш в момента!
Това е повторяем опит с еднакви резултати - метод, който любимите ти "научни" методи (УЖ) признават?
Докато не го направиш и да споделиш резултата, по тази тема няма да обсъждам с теб!
То е същото, като структурирането на водата - обяснява ти се как да го видиш, как да го установиш, че е ФАКТ, но ти...какво искаш наистина?
Да дойда при теб и да ти избърша задника, вместо да си го направиш сам ли? След като ти се обяснява подробно (като за малоумни)този прост опит?
Да дойда при теб, за да ти налея две чаши вода, на едната да благодаря, другата - да я псувам и после да ги сложа във фризера ти, та като замръзнат, да ти покажа на микроскопа разликата в структурата им?
Това ли искаш? Щото те мързи да си помръднеш задника? Или мозъка?

Отричането на фактите, не ги премахва! Това, че ти е по-удобно да отречеш някой факт, вместо да се опиташ да го обясниш, не го омаловажава като ФАКТ!

Ето - lz1jer поне прави опит да обясни явлението! За разлика от теб, той се опитва да вкара лична МИСЪЛ (макар и на базата на конвенционалната наука и с не много ясни обяснения)! Но е негова МИСЪЛ, не папагалските ти брътвежи:
   atos, светлината от луната е поляризирана или частично поляризирана, а металите поглъщат поляризираната светлина много по-добре от неполяризираната. Щом говорим за поглъщане значи някаква енергия се поема от кристалната решетка на метала и това няма как да остане незабелязано на квантово ниво. Просто се разрушават връзките в кристалната решетка и това е. Бръснача е просто частен случай, същото се случва и с винкел оставен на лунна светлина, но никой не е забелязал, защото никой не се е бръснал с него. Вероятно експеримента може да се повтори и в лабораторни условия.
С това не знам дали да се съглася изцяло, може би, ако прегледам някой резултат, получен при лабораторни експерименти - бих се съгласил, но не съм видял подобни. Би ми било интересно да науча?

П.П.А по това:

juliang, това за помпата може да ти повлияе ако живееш и спиш до самата помпа, и то в съосност с въртенето, иначе ефектът отслабва с всяко коляно, топлообменник, редуктор или разширител.
При радиаторите чак, вече ще имаш слаб, отрицателен(или положителен) фон, който се разсейва с разстоянието.
Разберете се с кадуцея тогаз кой е прав, щот той твърди че хората ще мрат кат мухи стоейки в стая която се отоплява с радиатори пълни с такава вода... Явно сте слушали лекции на различни световно известни професори...
Кадуцеус никога не го е твърдял, за твоето парно и твоите помпи! Твърди го за вортексната тръба!
Ма...нали си профан в тази материя, за теб е все едно...пълна профанщина (евфемизъм да ползвам).
Ти като Тъпанчев - "слънчева светлина, гама радиация...то една марка - все лъчи".



« Последна редакция: Август 06, 2017, 03:41:15 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #237 -: Август 06, 2017, 03:52:11 pm »
Да дойда при теб, за да ти налея две чаши вода, на едната да благодаря, другата - да я псувам и после да ги сложа във фризера ти, та като замръзнат, да ти покажа на микроскопа разликата в структурата им?Атосче,
Предложиха на човека дето ги твърди тез недомислици 1млн долара да повтори опита пред комисия - човека с недомислиците се отказа ... така че недей .. :) :P

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #238 -: Август 06, 2017, 04:19:12 pm »
Атос, измерването във вида "аз смятам че тази самобръсначка е по-остра от другата щот едната ме дере, а другата - не" е абсолютно субективен метод за доказване. По степен на "обективност" го бие само махалото на кадуцея, дет се върти един път насам, другия - наобратно.
А и аз няколко пъти съм ви се показвал в опитите си с разни софтуери за поточно видео. Бръсна се един път на няколко месеца, така че съм крайно неподходящ за провеждането на този опит.

Изобщо... нека не прекаляваме с твърденията за "факти" и "доказано". Аз примерно редовно се мотам из разни пекарни за кафе, които на комините си имат филтри за шлюпките. Центробежни филтри - въздуха се завърта и шлюпките бягат към периферията, а сравнително чистия въздух - НАВЪТРЕ, демек центростремително. Стотици кубични метра въздух всеки час, завъртяни центростремително.... хора обикалящи в продължение на месеци около тия филтри... включително и аз, и колегата ми ...

М/у другото голяма част от филтрите които се ползват за пречистване на питейна вода, също са на този принцип. като тия примерно:

колко ли измрели има от тях?

Не говорим за опити, за единични експерименти. Говоря са стотици и хиляди устройства, работещи из цяла България, а в световен мащаб са милиони. Няма данни такива устройства да предизвикват описаните тук реакции.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #239 -: Август 06, 2017, 05:37:24 pm »
   Исках да кажа, че няма как да остане незабелязано от гледна точна на квантовите явления в кристалната решетка, т.е. нещо ще се случи с решетката при поглъщане на допълнителна енергия. Също знам за експерименти с израстване на кристали под действието на поляризирана светлина.  За ножчетата не бях чувал, но съм чувал като поверие, че косачите не си оставяли косите по ливадите при пълнолуние.