Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360362 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #150 -: Юни 24, 2017, 02:36:02 am »
За някои може да няма нужда с етер да се обяснява, но за езотерични изследователи с развитО свръхсетивно възприятие етера е факт. Както не са и фантазии неща, наричани саламандри, силфи, ундини и гноми - същества от етерния свят.
между другото Рудолф Щайнер е давал информация за релация между гравитацията и гномите - нещо могат да и влияят или в този смисъл. Така че, да, който иска да е богаташ с мацки в матрицата - въпрос на вкус...

http://otizvora.bg/Rajdaneto_na_estestvenite_nauki.pdf
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 02:18:12 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #151 -: Юни 24, 2017, 07:54:03 am »
Здравейте,
Нещата се свеждат до практиката. Задачата е гравитационното поле от потенциално (радиално) да стане вихрово. От тук идват благините СЕ и антигравитацията. Обратната страна на медала е материята анихилира (изпарява се), няма следи. След много опити стигнах до извода, че трябва управляема неутрална зона от противоположно въртящи се гравитационни полета. Тогава според мен ще изчезнат неприятните странични ефекти, взривяване и изчезване на предмети.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #152 -: Юни 26, 2017, 10:03:49 am »
Ок, как ти лично би обяснил гравитацията (БЕЗ ЕТЕР)
От какво се поражда?
С изкривяване на време-пространството.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #153 -: Юни 26, 2017, 06:06:52 pm »
С изкривяване на време-пространството.
Да, с интерес очаквам обяснението на гравитацията чрез изкривяване (на каквото и да е)? ? ?

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #154 -: Юни 26, 2017, 07:15:05 pm »
До момента просто това е най-адекватното обяснение. Разбира се, правят се опити за съчетаване на гравитационната сила с квантовата механика, като се търси квантуване на гравитационното поле на гравитони. Откриването на такова нещо ще е наистина огромен пробив и вероятна "теория на всичко". Има и други чудати идеи за обединението на квантовата механика и гравитацията, но всичките са малко или много недоказани досега. И всъщност това обединение е истински нерешен проблем в съвременната физика, а не обяснението на гравитацията като феномен.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #155 -: Юни 26, 2017, 07:43:42 pm »
До момента просто това е най-адекватното обяснение. Разбира се, правят се опити за съчетаване на гравитационната сила с квантовата механика, като се търси квантуване на гравитационното поле на гравитони. Откриването на такова нещо ще е наистина огромен пробив и вероятна "теория на всичко". Има и други чудати идеи за обединението на квантовата механика и гравитацията, но всичките са малко или много недоказани досега. И всъщност това обединение е истински нерешен проблем в съвременната физика, а не обяснението на гравитацията като феномен.

Ок, още ти чакам обясненията?
Дай да ги видим тези "адекватни обяснения", че вече започва да ми се изчерпва търпението?

Как като ползвам гравитацията, ще се върна 2-3 часа във времето или ще прескоча напред, в бъдещето?
Или ако "ползвам" времето, ще полетя? Щото...това значи "изкривяване" - сравнява се с нещо "право", което не е криво. Това значи, че изкривените се разминават с "некривите" стойности!
Обяснявай?
Забележи, това не са инциденти, гравитация и време има ПОСТОЯННО! Значи има постоянно изкривяване там, помежду тях някъде - очаквам да ни осветлиш?

А този ти пост е невероятно безсмислена скупщина от думи, която, макар и да има за цел да звучи авторитетно е...пълна глупост!

Изрази като "квантуване на гравитационното поле на гравитони" или "обединението на квантовата механика и гравитацията" изобщо нямам намерение да коментирам, понеже адски се сдържам да не избухна (не ми е лесно, повярвай)...


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #156 -: Юни 26, 2017, 08:14:54 pm »
:D :D Атос, не се хаби - няма смисъл :) Не мисля, че го прави нарочно. Момчето си е с двата крака в "матрицата" и приема само това, което казват великите учени, без да се опита да погледне и асимилира нещата под друг ъгъл и през собствена интуитивна перспектива. Явно се задоволява с това, което казват те, и обяснения не са му необходими.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #157 -: Юни 27, 2017, 01:36:54 pm »
Не знам дали въобще ще има съгласни с мен, но относно Четирите (плюс едно 5-то) фундаментални взаимодействия:
1.Гравитационно
2.Електромагнитно
3.Адронно (силни ядрени)
4.Лептонно (слабо ядрено)
... тук аз съм си добавил и
5."М" взаимодействие (ниво менталност) - което всячески се избягва въобще в дискусиите от Схоластиците (ортодоксалните учени)
Така че, "обединението" или "общото" между споменатите Пет фундаментални взаимодействия Е:
- че всичките те са ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ !!! - казано така изглежда адски смешно, адски инфантилно, но както и да го "предем" - фактът е, че Това е ИЗЯВА на Фундаментално свойство на Материята - наречено - ДВИЖЕНИЕ.
Не го казвам аз - казал го е преди 2500 години по-мъдър човек от нас - Хераклит - а именно: "Всичко тече, всичко се променя!"
Много мъдрост е избликнала по ония времена, а днес, всеки "тесен" специалист си рови единствено в неговата си "градинка" и "капаците" му са толкова прилепнали, че нищо не вижда наоколо...
...
Тезата ми е, че на всички нива на структуриране на Материята - без значение от нейния вид и форма - от ниво Субстанция до Ниво Мета Вселени - всичко се ДВИЖИ - Всичко си взаимодейства, и... дали ще наречем Взаимодействието Гравитационно или Електромагнитно - в крайна сметка няма значение - защото Формата на съответното взаимодействие зависи от Формата на Материята всред която наблюдаваме такова или онакова взаимодействие.
Английски учени признаха, че в крайна сметка Магнитните и Електрическите взаимодействия са идентични.
Сега остава да признаем, че Гравитацията и Електромагнетизма също са идентични - под въпрос е само и единствено Нивото на участващите "субстанции".
Същото е и с Лептонните и Адронните взаимодействия - въпрос на наблюдаемо Ниво на структуриране на Материални Субстанции.
...
И... Етера... ами той е всеобщото, тоталното, материално и пара-материално ПОЛЕ (ОБЛАСТ ВСЕЛЕНА, или Ареал Мета-Вселени)  и е ясно на всеки, че това поле няма Граници, айде да го наречем и ПрострЯнство - разпрострЯло се безкрай... в което се наблюдават всевъзможни "гъстоти" и "разредености", и всевъзможни взаимодействия между тях...
Та така, дали ще обединяваме, как и въобще възможно ли е, свои Теории - ОТО, СТО, Квантова механика и пр. - където всичко е човешки опит нещата да бъдат изразени с числа и формули - за мен е отпаднало като проблем...
Не ми върши никаква работа. Не върши работа и на Окултистите, защото и те са си спретнали едни адски окултни "капаци".
Защото в крайна сметка всички числа и формули, бели и черни магии, са някакъв вид и ниво на АБСТРАКЦИЯ - отделяне на мисловността от Реалността, и евентуален опит да се "намери" философският камък, или да се накара "опашката на кучето да върти земята, вместо самото куче!"
Както едни зевзеци питат: "Кучето ли върти опашката, или Опашката върти кучето?!"

Живият опит е единственият Учител!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #158 -: Юни 27, 2017, 04:04:15 pm »
Аз пък казвам че етера е плод на повредени мозъци! Вижте колко страници изписахте, без нито едно ясно, точно, конкретно, разбираемо определение? Намесихте какво ли не, за да се залъжете или успокоите че видите ли, етера го има! Хайде, убедете ме по някакъв начин в неговото проявление!
Знаете ли какво е напрежение? От физиката в началното училище. Точно, ясно, конкретно определение само с 5 думи. И глупак да си, ще го проумееш!
Искам да кажа, че когато нещо не знаеш, се опитваш да обясниш с многооого думи, просто защото сам на теб не ти е ясно! Ако някой иска да се разпознава!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #159 -: Юни 27, 2017, 04:05:43 pm »
М-дааа, на ниво менталност е възможно всичко. Липса на пространство, липса на време, липса на слорост, скорост по-висока от светлинната, и каквото ни дойде на ум - от нашата си камбанария.
В този ред на мисли какво ще стане, ако пространството го кръстим Етер?
Дали няма да се наместят нещата?
Еее, днеска не ми е ден за такива разсъждения, но все пак.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #160 -: Юни 27, 2017, 06:03:51 pm »
М, даааа... пък топлата вода да я кръстим... ТОПЛА ВОДА...
« Последна редакция: Април 27, 2018, 11:53:25 am от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #161 -: Юни 27, 2017, 09:31:49 pm »
На Атос, изглежда също не му е такъв ден...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #162 -: Юни 28, 2017, 01:28:38 am »

Искам да кажа, че когато нещо не знаеш, се опитваш да обясниш с многооого думи, просто защото сам на теб не ти е ясно!

Мишо, аз пък искам да ти кажа (с малко думи и за "n"-ти пореден път) - етерът е триизмерното ПРОСТРАНСТВО, в което живеем и виждаме всичко материално около себе си!
 Достатъчно лаконично ли е?

Това разбира се, не означава, че етерът не е среда и на многоизмерността на различни пространства, както и "съдържател" и проводник на различните им етерни енергии (това не е предназначено за теб, а за тези, които ползват многото думи)...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #163 -: Юни 28, 2017, 12:05:57 pm »
Бат Мишо иска да определим понятието Етер с пет думи - е, айде да е с шест! - защото аз се разпознавам в групата там - от "Деветокласниците", които до преди това само са чували, че даскалите си говорят там нещо в час по Физика, ама никой нищо не им разбира!... и то не за друго, а защото и те абсолютно нищо не си разбират!!! >:( >:( >:( ;D ;D ;D
Чак по-късно - след много години, ако се замисли човек, става ясно, че за да може да бъде осмисляно и разбрано всичкото "това и онова" което е по-малко или по-голямо от самите нас, трябва да бъде назовано с думи. За нещастие обаче, се оказва, че Думите не са Тъждествени с Наблюдаемите Неща, а са само някакви АБСТРАКЦИИ, чрез които наличието на Съзнание може да "работи" и ние да "разбираме" Нещата.
Това "разбиране" на Нещата, още преди хилядолетия е назовано с думата Философия, която от своя страна е съотнесена към такъв сбор от названия и понятия, еволюиращи според Практическият ни (в началото изключително СЕТИВЕН) опит, чрез който човеците да могат да си създадат Концепция за Нещата - било тя като проста гледна точка, по обширно мнение, хипотеза или теория.
Ясно е, че всичкото това са били и са само сбор от абстракции, но на базата на емпиричен опит натрупан през хилядолетията на съзнателно съществуване, човекът в началото на 21 век от Християнското си летоброене, се оказва, че не само си "философства" просто ей така, за спорта, ами именно чрез своя класически и фронтови набор от Философски "инструменти", е на прага вече да надскочи своето чисто биологично съществуване, и да си проправи нови пътища в изучаването на Всемира и по-успешната си експанзия като вид.
Край на лиричното встъпление (по правило се казва "отстъпление").

Ето ви, моята Дефиниция (определение) на понятието Етер: Атос казва почти същото.

"ОБЛАСТ В КОЯТО СЕ НАБЛЮДАВА ДВИЖЕНИЕ!"

И понеже е видно, че от Горещниците нечии мозъци дават "на късо" се налагат уточнения:

1. Област - абстрактно понятие отнасящо се до Пространство.
1,1 Пространство - абстрактно понятие отнасящо се до Материя.
1,2 Материя - абстрактно понятие отнасящо се до Вещество.
1,3 Вещество - абстрактно понятие отнасящо се до наблюдаеми от човека форми, с различна големина, които могат да бъдат пипнати, помирисани, вкусени, видяни и чути чрез човешките сетива и/или с помощни устройства.
1,3,1 Форми - абстрактно понятие отнасящо се до количествени и/или качествени измервания. Към формите обичайно се подхожда с абстрактните действия разграничаване (лимитиране), разделяне, сортиране и др. подобни, подлежащи на измервания и броене.
1,3,2 Измервания - практически и мисловни (абстрактни) дейности отнасящи се до броене на форми и абстрактни понятия като числа, цифри, точки, линии и др. геометрични и стереометрични абстрактни ЗНАЦИ.
1,3,3 Големина - абстрактно понятие отнасящо се "измервания" на количества.
1,3,4 Количества - абстрактно понятие отнасящо се до броене на форми, обозначавани със Знак. Количествата обикновено са сбор от сходни форми.
 
С помощта на посочените абстрактни понятия, можем да дефинираме понятието Област така:

Област е триизмерно условно ограничено пространство на което измерваме дименсиите или предварително ги задаваме. Всяка област е или наблюдавана такава "тридименсионна", или е абстрактно създавана. Възможно е, чисто хипотетично, съществуването и на много-измерни (хипер-дименсионни) области, но такива още не са наблюдавани.
Така от казаното дотук, заключаваме, че накъдето и да погледнем - виждаме Етер, всред който става, движи се, променя се, взаимодейства си - Нещо!
 И съвсем друг е въпросът, колко е голямо това Нещо (измервания) или КАК,  КОГА И КЪДЕ точно си взаимодейства ... и с Кое ДРУГО нещо? И  ЗАЩО си взаимодейства? - а не си седи кротко, ами само води тъпите ни глави до умопомрачения...
Така че, Етерът сам по себе си няма дименсии, той е Всичкото това което става - винаги и навсякъде... От Наблюдателят единствено зависи какво иска да наблюдава, или какво всъщност наблюдава. Един си избира да наблюдава Гравитация, друг Електромагнетизъм, трети... четвърти, пети... наблюдават различни проявления всред Етера - все наблюдатели на Етера... т.е. наблюдават едно и също, само че в различна форма, или ниво, клас, големина, вид... взаимодействия на материални форми.

И ще си изкривя душата, ако не припомня, че самият Тесла в писмена дискусия с Айнщайн твърди Съществуването (наличието) на Етер!

Понятията "наблюдаване, наблюдение" и "движение" няма да дефинирам, защото и без това някои вече искат да ми "теглят една..." , затова спирам в очакване на по-хладно време, иначе съвсем ще прегреят нечии мозъци от проблемите с АБСТРАКЦИИТЕ ни, назовавани постоянно в нашите дискусии.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 12:35:48 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #164 -: Юни 28, 2017, 03:02:56 pm »
Майсторе...май ще попаднеш в графата на "ония, с мнооогото думи", ъхъ... ;D

Ето тук сме го разнищвали надълго и на широко (че и по-нататък в темата):
http://mazeto.net/index.php?topic=9507.45

Аз съм казал как ги виждам нещата, тук едни и същи хора поставят същите въпроси, може би, надявайки се на друг отговор?

Спирам да пиша тук, само ще наблюдавам...