Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 359981 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #855 -: Декември 04, 2018, 09:08:17 pm »
Ц, не е антигравитация защото може да действа еднопосочно с нея. Тя е идеален пример за фиктивна сила измислена за по лесно обяснение на нещата. Това просто е най обикновенна инерция

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #856 -: Декември 04, 2018, 10:55:33 pm »
Ето линка към сайта https://www.veteranstoday.com/2016/01/28/vt-science-uft-apollo-and-keshe/ В сайта също се споменава за кръгово поляризирана светлина която имала свойството да намагнетизирва и размагнетизирва веществата, на този ефект се основават и левитиращите свойства на НЛО, и техните възможности да улавят и повдигат предмети чрез лъч от кръгово поляризирана светлина.

Това е така понеже поляризираната светлина е "по-структурирана" заради нещо, което се образува в нея при процеса на поляризация. Процесът възниква заради оказване спирачен момент върху фотоните и агрегирането на ефирна полуматериална субстанция, която ги придружава. Основното е правилно приложеният спирачен момент. Когато такъв се окаже на енергия (каквато е например светлината), тогава тази енергия се видоизменя и придобива характер по-близък до материалното (съответно много по-лесно си взаимодейства с материалното). Лазерите са пример за такова видоизменяне, макар че съществуват други методи до степен пълно модифициране, свободно проникване на лъчението през материята, прозрачност, левитация, дезинтеграция и др. в зависимост от поляризацията и честотата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #857 -: Декември 05, 2018, 12:05:37 am »
Но все пак гравитационната сила е проявление на някаква материя, защото нищото не може да породи сили, въпросът е каква е тази материя чиито енергийно състояние предизвиква гравитационната сила, възможно е тази материя да не притежава маса, демек пак вездесащият ефир.

Не, с това (в черното) именно не съм съгласен! Проява е на енергия, чрез материя!
Нали точно това отричам! Гравитационната енергия си я има със и без материя!
Когато гравитационната сила се опита да мине през материята, тогава се образува гравитация!
Гравитационната енергия, гравитацията и силата на гравитацията са различни неща - прояви на етерна енергия (ефир не знам какво е).
Под гравитационна енергия, визирам конкретен вид етерна енергия.
"Нищото не може да породи сили", е....няма нищо! Няма място без пространство/етер, а то е нещо!
Та...в това нещо (етер/пространство) върлуват ужасно много енергии! Много от тях биха могли да преминат през прозрачната за тях материя, други - да упражнят сила върху материята!

За първобитен човек няма как да съществува светлина без топлина - огънят пари винаги! Ако му светнете с LED фенерче, той няма да смее да докосне стъклото му, за да не се изгори!
За нашите учени пък, няма как да има гравитационно наслагване без някаква допълнителна материя...

Според мен силата на гравитацията не е фиктивна сила, според Айнщайн, щом масата на едно тяло може да се изведе от ускорението и квадрата на радиуса на гравитиращото тяло, или от ускорението и силата която действа.

Тук Айнщайн греши, разбира се! Той смесва първопричина с евентуално следствие, масата не изкривява пространството, на това са способни само ЕНЕРГИИТЕ! Когато зона от етера се пренасити с енергии, той се изкривява! В резултат на това, материята в близост също се пренасища (поема повече) с гравитационна енергия! Тук дядо ви Маркс има по - вярна трактовка...количествените натрупвания винаги водят до качествени изменения!

Това е така понеже поляризираната светлина е "по-структурирана" заради нещо, което се образува в нея при процеса на поляризация. Процесът възниква заради оказване спирачен момент върху фотоните и агрегирането на ефирна полуматериална субстанция, която ги придружава.
Това "нещо" е информацията!
Информацията, "наложена" върху енергията я променя светкавично в друг вид енергия (или в материя+"остатъчна" енергия). Дискусията обаче придобива абстрактен и трудно смилаем характер за масата четящи...
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 02:25:29 pm от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #858 -: Декември 05, 2018, 11:39:13 am »
Ц, не е антигравитация защото може да действа еднопосочно с нея. Тя е идеален пример за фиктивна сила измислена за по лесно обяснение на нещата. Това просто е най обикновенна инерция
Радико, центробежната сила не е антигравитационна сила  но е насочена от центърът към периферията, точно наобратно на гравитационната сила, като подобно на нея в центърът се занулява  затова и я компенсира частично. А дали е фиктивна, ми не е, иначе нямаше да се ползва във центруфугите. то и гравитацията била фиктивна сила по айнщайн, ама не е, няма доводи за да е.

Не, с това (в черното) именно не съм съгласен! Проява е на енергия, чрез материя!
Нали точно това отричам! Гравитационната енергия си я има със и без материя!
Когато гравитационната сила се опита да мине през материята, тогава се образува гравитация!
Гравитационната енергия, гравитацията и силата на гравитацията са различни неща - прояви на етерна енергия (ефир не знам какво е).
Под гравитационна енергия, визирам конкретен вид етерна енергия.
"Нищото не може да породи сили", е....няма нищо! Няма място без пространство/етер, а то е нещо!
Та...в това нещо (етер/пространство) върлуват ужасно много енергии! Много от тях биха могли да преминат през прозрачната за тях материя, други - да упражнят сила върху материята!

За първобитен човек няма как да съществува светлина без топлина - огънят пари винаги! Ако му светнете с LED фенерче, той няма да смее да докосне стъклото му, за да не се изгори!
За нашите учени пък, няма как да има гравитационно наслагване без някаква допълнителна материя...

Тук Айнщайн греши, разбира се! Той смесва първопричина с евентуално следствие, масата не изкривява пространството, на това са способни само ЕНЕРГИИТЕ! Когато зона от етера се пренасити с енергии, той се изкривява! В резултат на това, материята в близост също се пренасища (поема повече) с гравитационна енергия! Тук дядо ви Маркс има по - вярна трактовка...количествените натрупвания винаги водят до качествени изменения!
Това "нещо" е информацията!
Информацията, "наложена" върху енергията я променя светкавично в друг вид енергия (или в материя+"остатъчна" енергия). Дискусията обаче придобива абстрактен и трудно смилаем характер за масата четящи...

Атос, силата е проявление на някакво материално взаимодействие, и няма сила в природата която да съществува без наличието на нещо което да взаимодейства. Така че не знам как си представяш силата без материята.
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 02:33:15 pm от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #859 -: Декември 05, 2018, 11:56:18 am »
Тук думата фиктивен не означава, че липсва сила, а в съвсем друг смисъл, прочети малко от теоритичната механика и ще ти се разясни.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #860 -: Декември 05, 2018, 12:14:18 pm »
Атос, силата е проявление на някакво материално взаимодействие, и няма сила в природата която да съществува без наличието на нещо което да взаимодейства. Така че не знам как си представяш силата без материята.

Никой не е споменавал "сила без материя", такова нещо наистина няма! Но има енергия без материя, когато тази енергия срещне материя, чак тогава тя може да упражни сила!
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 02:31:19 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #861 -: Декември 05, 2018, 01:58:24 pm »
Радико, центробежната сила не е антигравитационна сила  но е насочена от центърът към периферията, точно наобратно на гравитационната сила, като подобно на нея в центърът се занулява  затова и я компенсира частично. А дали е фиктивна, ми не е, иначе нямаше да се ползва във центруфугите. то и гравитацията била фиктивна сила по айнщайн, ама не е, няма доводи за да е.
Викаш насочена от центъра към периферията. Ми няма такава сила която да действа по този начин. Доста ми отне да мисля какъв експеримент да ти предложа безопасен за осмокласници, но няма такъв. Та за това ти предлагам да намериш някой който знае какво върши да вземете един ъглошлайф. Да му свалите предпазителя и човека да започне да пили нещо близо до земята със хоризонтално разположен диск. А ти наблюдавай дали ще се появи прословутата центробежна сила и да започне да отнася светещите парченца метал чраво от средата навън. От сега ти казвам, че по скоро чудовището от Лох Нес ще видиш.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #862 -: Декември 05, 2018, 02:11:02 pm »
Викаш насочена от центъра към периферията. Ми няма такава сила която да действа по този начин. Доста ми отне да мисля какъв експеримент да ти предложа безопасен за осмокласници, но няма такъв. Та за това ти предлагам да намериш някой който знае какво върши да вземете един ъглошлайф. Да му свалите предпазителя и човека да започне да пили нещо близо до земята със хоризонтално разположен диск. А ти наблюдавай дали ще се появи прословутата центробежна сила и да започне да отнася светещите парченца метал чраво от средата навън. От сега ти казвам, че по скоро чудовището от Лох Нес ще видиш.

Абе Радико, събуди се бе човеко, центробежната сила действа от центърът към периферията на въртящо се тяло, вземи и се завърти на токчета, и ще почувстваш че нещо ти дърпа ръцете и ги разперва около тялото. А за ъглошлайфа , винаги си хвърля искри независимо как го ползваш, хоризонтално или вертикално.

Малко през пръсти четеш май?
Никой не е споменавал "сила без материя", такова нещо наистина няма! Но има енергия без материя, когато тази енергия срещне материя, чак тогава тя може да упражни сила!

И как си представяш енергия без материален носител?
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 02:32:26 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #863 -: Декември 05, 2018, 02:19:27 pm »
Радико, знаеш за какво говори технократ (макар и понякога да се изразява неточно).
Центробежна има само при инерция от въртене (тангенциална), съчетана със съпротивителната сила на материята (тази, която я държи в цялост). Да, вярно е, че тази съпротивителна не е гравитация. Вярно е също, че ако махнеш една от двете (тангенциалната инерционна или съпротивителната), центробежност няма да има. Вярно е и че тя няма общо с гравитацията, има само частен случай на противопоставяне и уравновесяване - всяко тяло в орбита или получаване на "изкуствена гравитация" в условията на липсваща външна такава, но тази изкуствената просто не е гравитация.
В този контекст, центробежната сила я има и е действаща срещу гравитацията единствено, когато е съчетана със съпротивителната.
В случая с флекса, частиците, излитащи по тангента са освободени от съпротивителната ("спояващата веществото") сила.


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #864 -: Декември 05, 2018, 02:23:20 pm »
И как си представяш енергия без материален носител?
Трудно е за представа, наистина!
Представи си я както си представяш светлина или радиовълни. не е задължително обаче всяка етерна енергия да има точно техните характеристики - да се разпространява праволинейно или да има свойствата на вълни.

П.П. Видях грешката си, за което се извинявам - поради небрежност съм писал "гравитационна сила", вместо "гравитационна енергия", ще го поправя, за да е ясен изразът!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #865 -: Декември 05, 2018, 06:16:40 pm »
Трудно е за представа, наистина!
Представи си я както си представяш светлина или радиовълни. не е задължително обаче всяка етерна енергия да има точно техните характеристики - да се разпространява праволинейно или да има свойствата на вълни.

П.П. Видях грешката си, за което се извинявам - поради небрежност съм писал "гравитационна сила", вместо "гравитационна енергия", ще го поправя, за да е ясен изразът!

Етерната енергия трябва да има свой материален носител, етера.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #866 -: Декември 05, 2018, 06:44:05 pm »
Абе Радико, събуди се бе човеко, центробежната сила действа от центърът към периферията на въртящо се тяло, вземи и се завърти на токчета, и ще почувстваш че нещо ти дърпа ръцете и ги разперва около тялото. А за ъглошлайфа , винаги си хвърля искри независимо как го ползваш, хоризонтално или вертикално.
Мммдааа не се получава с обяснения като за осмокласник, да пробваме тогава с картинки като в детската градина. Разгледай внимателно долната картинка и после се опитай да си обясниш защо горящите парченца метал "искрите" като се откъснат от диска тръгват не по посока на твоята хипотетична сила която би трябвало да им действа в момента на откъсването ами си вървят по тангентата която е както е видно точно на 90 градуса на твоята хипотетична сила.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #867 -: Декември 05, 2018, 07:51:54 pm »
Вектора на силата на рязането е по тангентата и отрязаните стружки я следват, обаче посоката на движение на откъснатите абразивни частици е по посока обратна на центъра на шлайфдиска.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #868 -: Декември 05, 2018, 08:10:25 pm »
Аре бе, я пак погледни по внимателно по точно от задната страна какво става.
Стружките се движат точно като лента отвиваща се от ролка.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #869 -: Декември 05, 2018, 08:39:38 pm »
Аре бе, я пак погледни по внимателно по точно от задната страна какво става.
Стружките се движат точно като лента отвиваща се от ролка.

Кво да гледам ти сляп ли ме правиш, искрите накъде хвърчат към центъра, да ама друг път, бягат по периферията под действието на центробежните сили. Радико Радико съвземи се човеко ;D