Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360145 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #705 -: Ноември 10, 2018, 02:20:59 am »
...покажи ми една капка в която има кухина вътре ... :)
Защо да ти показвам куха капка? Кога съм твърдял подобно нещо? Пак си измисляш някакви свои неща, приписваш ги, че са казани от някой друг (ей тъй-да върви някакъв спор), после се и засягаш, че те упреквам в ограниченост на тълкуването на примерите?
Все едно аз да ти кажа - покажи ми един сапунен мехур, който не е кух?
Всяка капка в безтегловност ще има сферична форма, но това е заради "ципата", която се образува поради повърхностното напрежение на водата, не поради някаква собствена гравитация на водата! Същата ципа, по която умеят да ходят някои насекоми без да потъват. Но това няма никакво отношение към дадения пример!
Ти наистина ли не можеш да си представиш малко повече от това, което някога и някъде си виждал, та така буквализираш всичко?
Казах ти - представи си ги тези енергийни сфери и си ги "разцъкай" умствено, не се хващай за сапунените мехури! Дадох някаква аналогия просто, за добиване на визуална представа!
Трябва ли наистина да уточнявам, като за малко дете, че нито мехурите са енергийни сфери, нито енергийните сфери са мехури?

За другите селестиал тела от нашата система изместването също би било малко, като пропорционално това ще бъде функция на това доколкото Земята движейки се по своята орбита е влияела върху техните орбити, и нейното изчезване, по точно изчезването на нейното влияние, пир така създадения динамични баланс, ще започне процес на ребалансиране на силите.
Да, ще се получи временен дисбаланс, после ще се установи нов баланс с новите орбити!
Процесът е подобен на този, при опит за леко изкарване от равновесие на бързо въртящ се пумпал - изместване, прецесия и балансиране в новата позиция...

Юлияне да ти кажа, тя земята, че не е куха не е. Това обаче въобще не е поради изложените от теб доводи. Просто има още фактори невключени в дискусията.
Ами като не са включени, вземи, та ги включи? И ако смяташ, че не е куха - опитай се да го докажеш?

П.П. Чак сега и аз разтълкувах "посланието" на оракула ;D
Под "осите" не е имал в предвид планетарни ОСИ, а насекоми - оси, хахаха :D
(Юлиане, мога ли да се кандидатирам за жрец?)
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 02:38:23 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #706 -: Ноември 10, 2018, 07:53:52 am »
Предполагам, че в началото на генезиса на земята тя е. Била куха. Доводите които излагаш в полза на тази теза са много правилни, но те са предназначени за едно хомогенно тяло. Да обаче земята не е или по точно вече не е хомогенна. Отделно, че само за последните половин милиард години е получила поне седем колосални удара. Може да се предположи значи, че преди това е имало много по големи колизий. Нима си мислиш, че всичко това не би променило драстично идиличния пеизаж който рисувате. На мен лично ми се вижда по реалистична една картина подобна на руските матрьошки.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #707 -: Ноември 10, 2018, 11:37:10 am »
Това е възможен сценарий! Мисля, че сме разглеждали подобни вероятности с теб в друга тема.
Въпросът е дали е реално съществуваща такава енергийна сфера или не.
Ако я има, и тя е в основата на земната структура, това значи, че Земята и днес си е куха, "та дрънка" :D
Това не е в разрез със теорията за пластовете. Подобно на няколко плъзгащи лагера, вкарани един в друг, но без смазка...Поне за най-външния сме сигурни, че го има, дори и да е "на парчета" - материците си имат тектонично движение и в това съмнение няма.
Едва ли ще стигнем до разтърсващи прозрения тук, просто нахвърляме вероятности...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #708 -: Ноември 10, 2018, 07:42:19 pm »
И сега за да ви разваля съвсем идилията, да попитам как се вписва в теорията твърдението че в средата на кухината има още едно слънце?
Щот ако няма, вътре ще е тъмно като в мечи г*з, и съответно всякакви "твърдения" на посетилите Вътрешната Земя отиват на кино.
А аз не виждам как може нещо да стои стабилно в центъра, ако съм схванал правилно всичките теории, които се опитвате да ми обясните толкова усърдно... :) Еле па примера със съчмата и магнита ...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #709 -: Ноември 10, 2018, 09:14:55 pm »
Опростяването понякога води до изпростяване  :)
Всяко кухо сферично тяло има фокусна енергийна точка в центъра си, в случая със земята там енергията е толкова силна, че се получава нещо като кълбовидна мълния. Това образувание е плазмено и свети подобно на луминисцентна лампа, не много силно - а по краищата има потъмнявания подобно на облаци. Има литература по въпроса, има преки духовни наблюдения, а има и хора, ходили вътре - после излезли и разказали.
Данните за т.нар. Черно слънце са били винаги дълбока окултна тайна и не са лъжица за устата на глупаците - затова е добре дори да не се опитват да коментират такива неща, които могат да са вредни за тях. Освен стомаси, задници и малки палави пръстчета, с които тракате по форумите имате и енергетика, строеж на фино тяло и т.н.
Там не е само плазма, а и средище на духа на земята - нещо толкова древно и велико, че не можете да си го представите от позицията си на торен червей /и говоря на всички тролчета които си чешат клавиатурите тук - трайте си по тази тема, защото не се знае какъв ще е обратният енергиен удар към вас - точно затова е било и трябва да бъде тайна това знание/. Не се ебавайте с неща които не разбирате - това не са горелки и линукс. Нито отвлечени разсъждения за големия взрив или етера.
Да не кажете после, че не съм ви предупредил.
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 09:38:47 pm от caduceus »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #710 -: Ноември 10, 2018, 10:20:54 pm »
Неслучайно книгата-разказ на Уилис Емерсън е кръстена "Опушеният Бог"  ;) Това енергийно образувание изглежда приглушено ("опушено") червено, осветяващо околността с мека бяла светлина със силата на две пълни луни в кристално ясна нощ. Понякога полярни мореплаватели стават свидетели на т.нар. "фалшиво Слънце" или "Слънце-мираж" в моменти, в които въобще не трябва да го има (по време на дългите полярни нощи). Това всъщност е вътрешното енергийно струпване, изображението (проявено чрез superior mirage) на което се отразява от по-топли въздушни слоеве във височина, издигащи се от полярните отвори.
Вътрешната земна повърхност на няколко пъти се описва като "наелектризирана" и "ревитализираща", както всъщност и зоните в свръхдълбоките пещери. Пространствата там са наситени с изключително благотворни жизнени енергии, където животът процъфтява и то много по-добре отколкото на враждебния покрив, където сме ние.

Плюс това на дълбочина от около 20км под земята в огромните пещери тъмнината постепенно отстъпва място на мека светлина от всички посоки, която бавно се засилва и разширява видимия радиус с дълбочината до ниво отлично осветени площи без наличие на сенки. Това явление се дължи на модифициране слънчевите енергии, проникващи през земята и достигащи видимия диапазон.

Та, Юлияне, опитите ти за разваляне на наречената от теб идилия, са напълно безплодни :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #711 -: Ноември 10, 2018, 11:16:02 pm »
... и говоря на всички тролчета които си чешат клавиатурите тук - трайте си по тази тема, защото не се знае какъв ще е обратният енергиен удар към вас - точно затова е било и трябва да бъде тайна това знание/. Не се ебавайте с неща които не разбирате - това не са горелки и линукс. Нито отвлечени разсъждения за големия взрив или етера.
Да не кажете после, че не съм ви предупредил.
Мисля се сещаш от колко време го чакам тоя "обратен енергиен удар", и все напразно... :) Дори съм се предлагал в името на науката като опитно зайче - никой не се престраши да ми демонстира върху мен лично, да го усетя това нещо ...
Звучиш точно като поп от някоя селска църква - "Гнева Божи ще се стовари върху главата ти, невернико!" Обаче сме вече 21-ви век и все по-малко хора кълват на тоя бастун. Малко си закъснял с опитите да въздействаш на или да блеснеш сред другите с такива приказки. Някъде с около 200-300 години...

Плюс това на дълбочина от около 20км под земята в огромните пещери тъмнината постепенно отстъпва място на мека светлина от всички посоки, която бавно се засилва и разширява видимия радиус с дълбочината до ниво отлично осветени площи без наличие на сенки. Това явление се дължи на модифициране слънчевите енергии, проникващи през земята и достигащи видимия диапазон.

Обаче на дълбочина от примерно 3-5 км (има 2 мини в света които са с тази дълбочина) не се наблюдава абсолютно никаква свветлина. Или примерно пещера която се намира в склона на планина "дебела" 20-30 км по хоризонтала - защо там не се наблюдава светене когат ослънцето се намира от другат страна на планината и между нея и повърхността се събират 20 км скали? Или смяташ че в командването на NORAD намиращо се в недрата на Скалистите планини военните ще подмината бе внимание някакви несанкционирани светлини из коридорите?
А, да ... забравих че тия имат летящи чинии и пленени извънземни, индивиди с телепатични и телекинетични способности, медиуми и контактьори, рептили ... обаче го крият.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #712 -: Ноември 11, 2018, 08:17:24 am »
3-5км са нищо. От дълбочина 20-тина км започва да се проявява - има едва доловима разлика между затворени и отворени очи. По-надолу постепенно се засилва и приблизително след 50км става комфортна.
По-сензитивните могат да доловят тази светлина значително по-плитко.
Но защо ли си мисля, че няма никакъв смисъл да разяснявам тези неща... :)

Принципно въпросът ти за вземане предвид хоризонталната дебелина при изгрев или залез, е резонен. Дори може да се вземе предвид земната кора като цяло, примерно защо час-два преди изгрева не свети цялата отсрещна земна повърхност и въздуха?
Там е работата, че условията на такива дълбочини и земната повърхност, са много различни. Най-малкото съставът на атмосферата е друг, а вземайки предвид телуричните земни енергии и прекият им сблъсък и взаимодействие със слънчевите, променят условията страшно много именно на голяма дълбочина.

То е все едно да попитаме защо в близост до един теслоф траф светят крушки с благородни газове, а въздухът наоколо не свети? Именно това е една от разликите и в разглеждания случай.
При определени обстоятелства могат да възникнат краткотрайни проблясъци от земна енергия и на повърхността, които карат въздуха да сияе в определен цвят (осветяват и облаците, ако има такива) и без наличие на сенки - например при някои по-силни земетресения или след силна гръмотевична буря, когато локалната земна площ става "заредена". Доста по-рядко се наблюдава стабилно такова светене с голяма продължителност без да има каквито и да било трусове или бури. Тогава обясненията за търкащи се кварцови скали отиват на вятъра. Без да се вземат предвид трансформационните промени в електромагнитните лъчения (както и самите телурични потоци) и придружаващата ги проникваща компонента, нито едно от тези явления няма да бъде обяснено правилно.
Все пак е хубаво, че има теории за електрическата природа на земетресенията, значи има надежда за тръгване в правилната посока :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #713 -: Ноември 11, 2018, 09:16:10 am »
Юлияне юлияне, защо не вярваш на Кадуцеус за този "обратен енергиен удар" мисля, че е съвсем ясно, че той не изказва теорий а споделя горчив личен опит. Са дали и той съзнава колко точно е горчив е за друга тема.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #714 -: Ноември 11, 2018, 11:07:19 am »
Радико
Тцъ - поне в тоя живот нямам такъв експириънс... Обратният удар се получава, когато проявиш агресия /може и подсъзнателна да е, няма значение/ към нещо свещено и силноенергийно, намиращо се в основата на живота. Е, няма как да те изтраят тогава - и не трябва, щото чистенето е логичното следствие на замърсяването  :)
Тва става основно поради вродена тъпотия - все едно папуас от Нова Гвинея да хване работещ далекопровод, щото е много як, има голямо копие и знае как се ловят диви прасета  ;D  Аз пък съм чел малко за тока от книжките, да кажем и видял как се пържат едни такива чернички елементи, крадящи жици - та не пипам където не знам! Нагледал съм се в практиката ми на всякакви случаи и засега съм жив и здрав. Добре е да се внимава и човек да не се прави на всеразбиращ - а тука има колкото щеш такива  ;D и първо им спира долният канал към земята + първите три чакри, съответно проблеми с метаболизма, кръвотока в тялото, секса, парите и т.н. Хемороиди, подагра, разширени вени и простатит например са много показателни - като начална фаза, т.е. леееко предупреждение  :) При промяна на възгледите - се оправят сами. С мазане ефектът е временен или го няма. Който има очи - ще види, който има уши - ще чуе.
Поздрави!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #715 -: Ноември 11, 2018, 07:39:21 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=3GG9ApFyBms 
https://www.youtube.com/watch?v=KJDEsAy9RyM
https://www.youtube.com/watch?v=4zKLL167KOE
Това е близко до темите които обсъждате. Евентуално може да даде някои отговори и да отвори редица нови въпроси.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #716 -: Ноември 11, 2018, 08:25:01 pm »
3-5км са нищо. От дълбочина 20-тина км започва да се проявява - има едва доловима разлика между затворени и отворени очи. По-надолу постепенно се засилва и приблизително след 50км става комфортна.
По-сензитивните могат да доловят тази светлина значително по-плитко.
Тоест за един чувствителен фотосензор (примерно камера пригодена за работа в среда с ниска осветеност) дори и 2-3 км не би трябвало да са проблем? Или ще спорим дали човешкото около е по-чувствително от фотографския сензор?

... Най-малкото съставът на атмосферата е друг...
От около 50 до 0 км височина състава (поне химичния) на земната атмосфера се запазва почти непроменен. Защо пък ще се промени надолу?

... и първо им спира долният канал към земята + първите три чакри, съответно проблеми с метаболизма, кръвотока в тялото, секса, парите и т.н.
Продължаваш в същия дух - какво общо имат парите с евентуалните заболявания или здравни неблагополучия? Ти поне се правиш на бизнесмен и трябва да ти е пределно ясно, че парите не ги носят някакви свещенни или високоенергийни образувания/същества.
Представям си какви си ги говорил на шефовете си, докато си работил в банката... :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #717 -: Ноември 11, 2018, 08:42:03 pm »
Забравих да попитам хипарх:
От къде ги намираш тези цигари дето после виждащ мека светлина от 50 километра.
Аз до са само розови октоподи успях да видя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #718 -: Ноември 11, 2018, 08:45:14 pm »
Продължаваш в същия дух - какво общо имат парите с евентуалните заболявания или здравни неблагополучия?
Малко да ти преведа:
Под "пари" в този пост се визира материално благополучие.
Ако сам не можеш да си отговориш на този въпрос, Юлиане...никой не може да ти помогне да го разбереш ;D

Радико, не си чел внимателно! Не са цигари, а са гъби, гигантски гъби!
Ма ти си аматьор...октоподи...пък кога успя да влезеш на 50 километра, бе, калпазанин такъв?
(и пак трябва да те тълкува дешифратор някой)
« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 10:34:09 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #719 -: Ноември 11, 2018, 09:42:17 pm »
Тоест за един чувствителен фотосензор (примерно камера пригодена за работа в среда с ниска осветеност) дори и 2-3 км не би трябвало да са проблем? Или ще спорим дали човешкото около е по-чувствително от фотографския сензор?

Нямам представа как ще се справи сензор и от каква дълбочина ще започне да улавя светлина.

От около 50 до 0 км височина състава (поне химичния) на земната атмосфера се запазва почти непроменен. Защо пък ще се промени надолу?

Освен кислород и азот, се споменават някакви "вариации" на азота, както и наличие на водород като един от основните съставни елементи. В частност екосистемите на тази дълбочина влияят на състава на атмосферата. На екстремно голяма дълбочина (където достигат ръба, от който скачат към енергийната сфера) няма почти никаква атмосфера, след като почти напълно липсва съпротивление. Така или иначе дишане (както и циркулация на кръвта) там не е необходимо на организма за оцеляването му.

Радико, да - гъби са :D Огромни гъби, образуващи цели гористи местности. Обагрени са в различни цветове и са на хиляди години, понеже там няма какво да им пречи да растат, а жизнените енергии са в изобилие. Имат най-различни плодови аромати и всяка част от тях е ядивна. Някои от тях имат спори с големина на кайсия, а течността в тези спори може да бъде изключително потентен халюциноген. Хапваш една спора и ще се потопиш в свят, в който за теб времето може да тече със седмици, докато за страничен наблюдател ти просто си паднал на земята за 2-3 секунди и след това си се свестил. Не ми се мисли ако такъв могъщ психеделик плъзне на пазара из горната земя - хората ще се избиват за него ;D