Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360757 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #570 -: Юни 09, 2018, 02:21:04 pm »
Смятам, че почти всичко по темата е обяснено в пост:
« Отговор #479, както и в « Отговор #480 и #481.

Всичко останало са някакви странични залитания в конкретиките на инцидентно споменати думи, изрази и факти (което обожава Юлиан и компания)!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #571 -: Юни 09, 2018, 02:29:18 pm »
Христов, прочети "Смърт в екстаз" от Лари Нивън...писана е преди около 35-40 години, но дава добър поглед върху идеята как напредналите технологии да се ползват от престъпници.

Остава отворен въпросът, кое е "ниско" и кое - "високо" технологично? Къде е границата? Сам ли я определяш?
Значи...8 ядрен компютър с 6 гигахерца работна честота, с почти терабайт памет, който можеш да си носиш в джоба е "нискотехнологична" джаджа? Я се върни 20-тина години назад и си представи как би изглеждало?
А знаеш ли колко са 20 години в мащаба на цивилизацията?
Едно добро разбиране на квантовата механика, би довело до прозрението, че "духовно" и "материално" са едно и също нещо дълбоко в основата си - всичко е ЕДНО! Разликата е в скоростта (edin би казал - честотата, едно и също е).
Оттук - дали се ползва "модулатор" - технологично устройство или ползваш съзнанието си за тази цел - резултатът е един и същ. Пак опираме до "Огледалото на Козирев"...като вид модулатор...
Ако човек има престъпно съзнание, той ще извърши престъпление, със или без технологии. Ако е немарлив и безотговорен - той ще причини инциденти със или без технологии :D

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #572 -: Юни 09, 2018, 05:01:41 pm »
Специално за алергията на Майстора.
Майсторе, наскоро за първи път използвах хомеопатичен Хистамин "Histaminum CH15". Появи ми се някаква алергия, към уличния прах и като задуха вятър, ми тръгват сополите. При поредния пристъп, си купих посочения препарат и взех три топченца. Буквално за 5 мин. всички симптоми изчезнаха. Взех пак след час и на другата сутрин още веднъж. Това беше. Този хомеопатичен препарат, помогна и на моя приятелка, която пък имаше алергия към почистващи препарати в една клиника. Хистаминумът действа, много бързо и ефикасно. Просто възстановява качеството на собствения ти хистамин, като му повишава дължината на вълната.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #573 -: Юни 09, 2018, 05:54:15 pm »
Аз също имам сенна хрема, причинена от полените на някои треви и дървета. Наскоро попаднах на информация за проучване относно продължителен прием на пчелен прашец. Подложили на изследване група с такива сезонни алергии, която приемала пчелен прашец в продължение на три години. Всеки един от групата накрая бил излекуван напълно, т.е. успеваемостта е 100%.

Аз си за дадох въпроса как така прашецът ще лекува сенна хрема, като именно той е причинител (или поне част от полените в него)? Оказва се, че при събирането му пчелата го примесва със слюнка и нектар, след което го залепва на задните си крачета и го отнася в кошера. По този начин ензимите от пчелата разграждат и обезвреждат напълно алергенните белтъци на полена, така че той вече е безопасен за консумация.
Все пак е добре за човек, който го приема за първи път, да сдъвче само 2-3 зрънца, защото (макар и в изключително редки случаи) може да се окаже, че има алергия към някои от останалите белтъци в полена. След това дозата може да се увеличи.
Освен това пчелният прашец се води супер храна и има неизброими ползи за организма (съдържа всички необходими в-ва, от които организма се нуждае).
Тези дни ще си взема 1кг и започвам редовен прием.
« Последна редакция: Юни 10, 2018, 01:25:14 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #574 -: Юни 09, 2018, 08:41:01 pm »
Смятам, че почти всичко по темата е обяснено в пост:
« Отговор #479, както и в « Отговор #480 и #481.

Всичко останало са някакви странични залитания в конкретиките на инцидентно споменати думи, изрази и факти (което обожава Юлиан и компания)!

Ето един експеримент на Уилям Крукс за размисъл. Прикачам и картинка. В стъклена колба с частично изтеглен въздух се вграждат четири електрода - един отрицателен (катод) и три положителни (аноди). Катодът е с параболична форма. Когато се пусне високо напрежение между катода и анодите, възникват плазмени фитили, които ги свързват по дъговидни траектории.

Сега нека изтеглим въздуха от колбата до получаване на твърд вакуум. Пускаме ВН пак по същия начин и получаваме съвсем различно явление. Появява се зелено сияние върху стъклото точно срещу катода. Сега електричеството се разпространява под формата на лъч, подчиняващ се на законите на оптиката. В случая заради параболичната форма на катода ще имаме фокусна точка на определено разстояние от него (точно както вдлъбнато огледало или леща фокусират светлината). При достатъчно висок вакуум лъчът ще е невидим, а ще е налично само зеленото сияние на стъклото и неговото загряване. Интересното в този случай е, че лъчът от катода вече изобщо не се влияе от разположението на анодите, независимо дали са свързани всичките или само някой от тях към източника на ВН. Разпространява се праволинейно като светлинен лъч и удря стъклото. Във фокуса температурата е много висока и може да разтопи метал (опитно доказано от Крукс).

Неслучайно цитирам Атос с посочените от него мнения - конкретно този експеримент на Крукс показва как се променят взаимодействията при различни скорости на движението, предизвикано от източника на ВН. В среда с разредена материя върху това движение се оказва съпротивление и част от енергията му се превръща във видима светлина и взаимодействие между материалните частици (разредения газ) по такъв начин, че образуват дъговидни траектории.
При твърд вакуум върху движението почти не се оказва съпротивление и то става невидимо и с много висока скорост. Сега различна материя, поставена на пътя му, ще започне да фосфоресцира и да се нагрява, т.е. влиянието върху материята вече е различно.
А пък при близък до идеален вакуум, това движение излизащо от катода, може да има съвсем друг ефект върху материята.

Извод: Какви проявления ще възникнат зависи от това каква е свободата на движението (плътността на материята, в която се разпространява) и по какъв начин и с какъв вид материя си взаимодейства.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #575 -: Юни 09, 2018, 10:15:49 pm »
Колкото повече чист етер, толкова по-малко съпротивление в други вълни. Това е доказателство, че материята е вълни в "празнота". Пиша я в кавички, че някой се впряга  :D Тюрен я нарича, "Атомна празнота" и обратното, "Атомна плътност", когато има повече вълни с различни характеристики. И нещо интересно. Вятърът предизвиква атомна плътност, което е вредно за човешкия организъм. Китайската медицина, отдавна го е установила и я нарича "Енергия на вятъра". Най-малкото, води до нервно напрежение, а при продължително излагане на вятър, човек може да получи и нервно разстройство.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #576 -: Юни 09, 2018, 10:46:37 pm »


Идеята е висшите технологии, да са достъпни само след години усилени тренировки практика и едно духовно извисяване на потребителя,

Ето, как се самозаблуждават хората. Технологията, каквато и да е, тя е анти на духът, защото го закотвя във вселената, а неговия път е насочен извън нея. На духът не му е нужна технология за извисяване, а за експерименти в тази вселена. Именно заради експериментите сме дошли тук. Най-напредналите технологично,
 извънземни раси, са най-изостанали по пътя си. Нашите технологии са дадени наготово, точно от тях. Те искат да вървим по техния път, което няма как да стане, поради причини, които няма да обсъждам тук. Хората ( не въглеродните копия) са най-напредналите духовно същества, колкото и невероятно да ви звучи. С технологиите, се цели блокиране на духа, което също няма как да стане.
« Последна редакция: Юни 10, 2018, 01:15:50 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #577 -: Юни 10, 2018, 01:07:13 am »
Разбирането на материалния свят и квантовата механика в най-дребни детайли, няма общо с духовния свят, освен принципа: каквото на Земята, това и на небесата. As above, sо below.
Че то точно това изчерпва смисъла! Не е вярно, че няма общо, те са ЕДНО ЦЯЛО "нещо"!
И да, хората сме на едно от най-високите нива на духовно развитие! Но не съм убеден, че няма как да стане поне част от хората да не вървят по "техния път". Просто човешката раса се разслоява на "консуматори" и духовно осъзнати и това е все по-явно в последните години! "Те" не искат непременно да "вървим по техния път", просто не осъзнават, че има и друг път - не знаят за него, а и дори да разберат, той е лишен от смисъл за тях!
Като по-млад, не разбирах, че другите, по-напреднали технологично раси, може да нямат духовната зрелост на хората. В същност - всеобщата обществена нагласа беше (насадена от книги и филми), че щом са толкова напред в технологиите, евентуалните извънземни същества са много по-напред и духовно...те са супер благородни, не могат да имат лоши намерения спрямо нас и дъра-бъра подобни глупости...но така е, когато човек мери всичко със собствен аршин и налага личните си критерии при преценката си за други същества!
В края на краищата се оказва, че притежателите на свръх технологиите са едни жестоки, себични, егоистични властолюбиви същества, които не са спирали да воюват и да се избиват взаимно цели еони...на кой му хрумна, че им е "домашен любимец", а не овца за заколение (или поне за стригане)? Наивитет :D

П.П. Хипарх, не ти ли е малко странно, че никой друг не взе и грам отношение по материала, постнат от теб в « Отговор #479 ?
Това обяснение на етерните процеси и енергии е ...велико! Вместо това :
Никой няма ни най-малка представа какво се случва на дълбочина 100 километра под земната повърхност. Всичко с което разполага науката са догадки.
Уникално!!!
« Последна редакция: Юни 10, 2018, 01:35:25 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #578 -: Юни 10, 2018, 07:50:35 am »
Здравейте,
Отговор №479 за мен има слаби моменти. Разгледан е случая с линейно движение или биполярна индукция - противоположности. Ако материята започне да се върти подобно на униполярка с въртящ магнит то нещата са други. Следователно имаме кръгово изкривено пространство. Да имаме такова пространство трябва минимум двуфазна система. Тази двуфазна система трябва да образува кръстовище (фигури на Лисажу, Сурвастика, трансормация на 90 градуса).

Тъй като Бога има три лица, следователно трифазната система по лесно върти нещата, практически трифазния ток се е наложил.
Да завърша: Каквото горе това и долу!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико, малко смешно пишеш напоследък (и не визирам "правописа" ти);D
Значи, според казаното от теб, намирането на вода с багети е магия? Магия, която няма никаква връзка с каквито и да било етерни процеси?

„Всяка достатъчно напреднала технология е неразличима от магия." - Артър Кларк

Сега, кое мнение поддържаш, за да знаем как може да се продължи с теб евентуална дискусия:
1.Артър Кларк е заблуден (мани го тоз загубеняк, той нищо не разбира, аз съм много по-умен от него)?
 
2.Технологията радиестезия е толкова напреднала, че за теб е магия?

3. Нещо друго от типа "Не е баш тъй, ма и аз не знам как е" ?

Дали намирането на вода с багети е магия, това силно зависи от интерпретирането на думата магия. Ако под магия разбираш някакви абсолютно нереални измислици съществуващи само в приказките и в детските филми то определено това не е магия.
Ако обаче под магия разбираш всяко едно действие което довежда ПОНЯКОГА" до определен резултат ВИНАГИ без обяснима причинно - следствена верига от връзки от причинителя на събитието до резултата да това е магия. А и между другото грешиш като си мислиш, че всички го могат. Преди години когато ходех активно по пещери имахме случайна възможност да демонстрираме метода на френски пещерняци. Заявихме им както ти, много е лесно всеки го може. Да ама не. От 7 или 8 французи успеваемостта беше 0,00%  След време същият резултат показаха и едни чехи.
Значи относно точка 1.  Много пъти съм заявявал в този форум когато съм се шегувал че съм гениален:
Гениални хора няма
Това е като намирането на вода, всеки може да е гениален нужно е само да чуе или види отговорите на въпросите си даващи му се по същият не разбирам начин както намирането на водата. Просто някой хора слушат по добре и ги имаме "имате" за гениални.  И най великият гении днес утре може да остане без никаква "гениалност" ако си повярва, че той е геният с което прекъсва връзката си към онова което му дава отговорите. Та така И аз и Артър Кларк от време на време успяваме да бъдем гениални, но през останалата огромна част от времето си сме си обикновени глупаци.
Това важи и за всички останали хора по света като изключим разбира се някакъв процент хора които са като французите и чехите от горния пример.
От това което написах до тук следва разбира се, че гениалността също е форма на магия според моите виждания по въпроса.
По точка 2.
Радиестезията въобще не е технология. Това е наука с много погрешна основа стъпваща изключително само върху спорадични прозрения на отделни личности. всяка от тях самообявила се за гении с което се превърнала в най обикновен глупак. Всеки от тези обикновени глупаци се стреми да събере около себе си колкото се може по голям брой поддръжници. Вместо да обединят усилията си с други като тях те ги обявяват за глупаци. На практика се започва нещо като интелектуална война и едно въртене в кръг.
Миниатюрен пример за тези процеси е нашият форум и дори и точно тази тема.
Точка 3. На нея отговарянето е безсмислено ако са прочетени отговорите на 1. и 2.  За това я игнорирам.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #580 -: Юни 10, 2018, 03:48:55 pm »
Ти изглежда, се насилваш да се правиш на глупак. Аз съм човекът тук с най-голям досег с методът Тюрен и съм видял от личен опит, че нещата работят. И сега те питам, как е възможно това, при изцяло погрешна основа? Хайде казвай.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #581 -: Юни 10, 2018, 04:10:36 pm »
Елементарно е:
Работят някой от нещата и при това не винаги. За доказателство на думите ми виж собствените си публикации тази схема не била читава, онзи не бил читав радиестезист и още ред такива Ти да си поне чул за човек дето толкова не е читав че телефоните не искат да работят в ръцете му.  Ако има такъв дето спира работата на телефон „умишлено“ „със волята си“ него ще го броят за гуру а не за нечитав. Е те това е всички тия дето при тях смотаната ви „технология“ не работи са „велики магьосници“ и могат да я спират с мисълта си. Във същност по простото обяснение е, че вашата философия не е читава.  В другия пост ще ти дам пример във вид на притча или басня белким по лсно го смели мозъка ти.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #582 -: Юни 10, 2018, 09:56:21 pm »
Нещо работи, ама не винаги! Значи проблемът е в нещото викаш ;D Да си се замислял ( а дали го можеш), че това е знак, че проблемът не е в нещото, а в този ( или тези )дето работи (работят) с нещото?
Аз съм до тук. С глупаци и заядливци, не искам да споря. При мен щом нещата с радиестезията работят, това ми стига  8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #583 -: Юни 10, 2018, 10:40:42 pm »
Когато двама души стигнат до едно ниво на познанието и единият каже:
    -Аз съм до тук на мен това ми стига
А другият кажа
   -Малко ми е искам да науча още
Интересно кой ли е по глупавият от двамата.
П.П.
http://mazeto.net/index.php/topic,10302.msg94248.html#new

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #584 -: Юни 10, 2018, 10:51:06 pm »
edin а метали може ли да намираш? По скоро цветни метали.