Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 365347 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #315 -: Април 27, 2018, 10:41:29 pm »
Радико, а защо задаваш този въпрос? Според мен не е възможно. За да се задвижи едно тяло спрямо околната си среда, то трябва си взаимодейства с нея по някакъв начин (което си е "външно влияние").
Дори фотоните променят скоростта си заради околната среда (на тях влияе директно етера), като могат да се забавят и ускоряват според средата, в която се разпространяват.
hyparh На това му викам удар в десетката. Точно фотоните бяха "задната ми мисъл" в този въпрос. Нали всяка частица е тяло "макар и много малко" очевадно е, че телата и частиците не могат да променят скоростта си нагоре без нещо да им отдаде енергия. Да обаче една хипотетична микропесъчинка наречна "фотон" когато при движението си излезе от стъклената нишката на вълновода по който ми идва интернета внезапно увеличава скороста си от 200000 на 300000 км/сек това е най грубо 30% безпричинно увеличение на скоростта.  Този факт не може да бъде обяснен от никоя теория залагаща в обясненията си на думата "частица"  или "частици"

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #316 -: Април 28, 2018, 02:33:17 am »
Именно де, Радико, ако съм знаел какво точно искаш да кажеш...(ако знам къде те сърби - да те почеша, ма не знам :D ) Не решавам какво искаш да кажеш, а казвам как аз разбирам въпроса!


Но това:
... закъснение би трябвало да се разбира като разлика във времето на наблюдение на лъча излъчен от неподвижен източник спрямо лъча излъчен от движещ се източник.
не го разбирам!
Какво значи "разлика във времето на наблюдение" ?
Защо трябва да се наблюдават различно време?

И това как го установи:
Да обаче една хипотетична микропесъчинка наречна "фотон" когато при движението си излезе от стъклената нишката на вълновода по който ми идва интернета внезапно увеличава скороста си от 200000 на 300000 км/сек

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #317 -: Април 28, 2018, 07:56:05 am »
Фотонът представлява конгломерат от етерни частици, струпани заедно. Образуват се при смущаване на етера, примерно от вибрацията на елементарните частици, изграждащи атома, както и при всякакви процеси (естествени или изкуствени), които са достатъчно енергетични да предизвикат такива струпвания. Дължината на вълната (разстоянието м/у два еднакви фотона) зависи от честотата на вибрацията, която ги е причинила. Колкото по-малка е една частица, толкова по-динамична и енергетична е тя.

В момента на образуването на фотон (струпването на етерните частици) зад него възниква празнина, която моментално бива запълнена от околният етер. Това придава тласък (ефект на прашката), който ускорява фотонът до светлинна скорост. Сега зад фотона имаме етерно сгъстяване, а пред него разреждане. Този дисбаланс не се променя, докато фотонът не бъде разрушен при някакъв процес... Всъщност промяна може да възникне при многократно преминаване през различни за фотона препятствия. Тогава се получава намаляване на неговата честота или т.нар. "червено отместване".

При проникване на фотона в прозрачна материална среда (стъкло, вода...), той попада в среда с множество меки частици, образувани от активността на фундаменталните. Част от тях са с неговата (или близка) честота, при което се получава взаимодействие между тях, намаляващо скоростта на нашия фотон. Този процес може да се разглежда като чисто механично напрежение върху фотона, което действа като натягане на пружина. След напускане на тази по-плътна среда, той отново се изстрелва напред и възстановява светлинна (или близка до нея) скорост.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #318 -: Април 28, 2018, 08:52:46 am »
И това как го установи:
Установих го като измрих скоростта на лъча на лазерна рулетка "Bosch" И ти можеш да направиш същото, но ко те мързи по лесно е просто да хвърлиш едно око тук:
http://soustrajica.com/fizika/zad4.html

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #319 -: Април 28, 2018, 12:14:05 pm »
hyparh
Цялото това обяснение от последният ти пост звучи много правдоподобно и убедително, демек е много логически издържано. На мен лично не ми харсва само едно нещо в него Тези "меки частици" се явяват някакво междинно звено между етера и видимите за нас явления. И не виждам никаква логика в съществуването им освен това да не се дразнят много почитателите на стандартния модел за които най важното е абсолютно всичко да се състой от частици.  Ако вземеш цялата хипотеза за меките частици написана на хартия с молив и изтриеш с гумичка всеки намерн израз "меки частици" това изобщо няма да промени смисъла на хипотезата нито ще я направи по малко логична.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #320 -: Април 28, 2018, 01:20:50 pm »
Да, много точно го каза - те се явяват свързващото звено. Състоянието между етера и осезаемата материя. Учените вече потвърдиха, че са наблюдавали състояние на материята, при което тя е изградена от фотони, т.е. образуване на фотонни молекули с маса и заряд (най-често отрицателен). След като за "строителен материал" са използвани фотони под гама диапазона, то получените от тях частици можем да приемем за "меки" - с проникваща способност, но със значително по-ниска енергия от "твърдите", изградени от високоенергетични гама кванти или такива с още по-висока честота.
Общо взето тази теория приветства твърдението на Тесла, че "Всичко е светлина...". Всичко е изградено от фотони (на базата на етера като първо звено) с най-различни честоти и може да преминава от светлина в материя и обратното.

Удобството на меките частици е, че чрез тях лекота се обясняват на пръв поглед объркващи явления или такива, които въобще не могат да се обяснят (поне официално). Като ги включим в картинката, излиза че на Слънцето въобще не са му необходими термоядрени процеси за получаване на тези огромни количества топлина и светлина. Това е ествствено следствие от многото материя, от която е изградено.
Чрез камуфлажното действие на меките частици, всичко за свободната енергия си идва на мястото. Енергията не идва от "никъде", тя си е тук и постоянно е в пренаситено състояние от разнообразните слънчеви и космически лъчения и потоци от заредени частици. Само, че е замаскирана именно от меките частици, които са навсякъде около нас и трябва да се подходи с предизвикване на процес, който да ги възбуди по начин да дезинтегрират и да освободят твърдите използваеми електрони.

А също и за всякакви проявления, с които ежедневно се сблъскваме.
Трепкането над ламарините на автомобила и миражите представляват тънко одеяло от зона с голямо количество меки частици. Те се образуват заради сблъскването на фотоните с материята и така им се предоставя възможност да образуват светлинни молекули. Те отклоняват прииждащите фотони от пътя им (понеже са с еднакви честоти) и се получават рефракционни ефекти. Над лъскава повърхност се образуват особено лесно заради рязката промяна посоката им на разпространение. Все пак тази концентрация е много по-малка от тази в материята, която е непрозрачна именно заради меките частици, а не фундаменталните, които я правят осезаема.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #321 -: Април 28, 2018, 08:07:43 pm »
hypath, линия на разсъжденията които правите, може би ще ви е интересно да прочетете, една публикация на Тесла в "The Electrical Engineer", June 1892 (p. 566 – p. 569 https://books.google.com/books?id=FDhHAQAAIAAJ&printsec=frontcover#v=onepage&q&f=false ), където на ст. 569 (първият параграф над сниманата, е заключението), той говори за интересен феномен, които е забелязал при неговите експерименти, при който се вижда "матриализиране" на характеристики на физическа "материя", базирано на подаване на висок потенциал и честота към дълга епруветка с газов флуид. На база на този експеримент, в продължение на пасажа, Тесла спекулира за определени физически характеристики на етера и относно идеята как твърдите тела са еволюирали (или агрегирали) от праймордиална газова субстанция.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #322 -: Април 29, 2018, 02:40:13 am »

Общо взето тази теория приветства твърдението на Тесла, че "Всичко е светлина...". Всичко е изградено от фотони (на базата на етера като първо звено) с най-различни честоти и може да преминава от светлина в материя и обратното.

И какво следва от това?
Следва, че цялата материя, която познаваме, целият ни "видим свят" наистина е проекция/прожекция в една триизмерна холограма!
А взаимодействието на фотоните (преминаващи през прозрачна материя) с етера в тези зони отслабва, понеже където има материя, има и по-ниска етерно-енергийна плътност! Така разликата "пред" и "зад" фотона е по-малка, следователно и скоростта му е по-малка!
"В момента на образуването на фотон (струпването на етерните частици) зад него възниква празнина, която моментално бива запълнена от околният етер. Това придава тласък (ефект на прашката), който ускорява фотонът до светлинна скорост. Сега зад фотона имаме етерно сгъстяване, а пред него разреждане."
Именно това разреждане и сгъстяване в материя, са с по-малка разлика, понеже там етерът е "затормозен" (натоварен) и със захранването на тази материя!

По пътя на логиката, прозрачните материи би следвало да имат най-малка нужда от етерна енергия за съществуването си.
От това следва, че планета от стъкло и такава от камък (с еднаква маса) биха имали различна гравитация?
Доколкото разбирам hyparh, тези "меки частици" се явяват за материята като доставчици на етерна енергия!
Липсата им (освен, че би довела до невидимост), би поставила материята на прага на дематериализацията!
Връзката с "Проект Дъга" е повече от явна!
Лишете материята от нейния доставчик на енергия и тя ще стане невидима? Да, ама...не само:D
Лишена от енергията, нужна за "екранното и проектиране", опитната материя/информация (в случая-цял кораб с екипажа му),  е намерила "поле за проекция" в различна точка от пространството, където няма недостиг на въпросните "меки частици" и където я е изпратило изкривяването. Логично е и да има изкривявания при материализирането, породени от "насилствените" флуктуации на манипулираната среда!
Процесът е аналогичен на изкуствено поставено препятствие на пътя на воден поток - водата си намира път. Потокът се изкривява, но си тече. При премахване на препятствието се възстановява първоначалният му път, но вече има необратими промени в коритото му.
Това (на едно по-високо ниво на разбиране) се връзва с теорията за холограмната същност на Вселената!





Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #323 -: Април 29, 2018, 12:21:13 pm »
Въпроса хологравската същност на света наистина е на поне едно ниво по нагоре в разсъжденията. Мисля, че е глупво да се търсят на този етап на развитието ни някакви детайлни доказателства по въпроса определено всяка идея ще е погрешна и само ще ни вкара в поредния порочен кръг на грешни разсъждения.
А относно меките частици пак и казвам това е безкрайно куца хипотеза. Как се определя къде е отпред и къде отзад при тази хипотеза това е все едно да кажеш къде е горе и къде е долу някаде далеко в космоса в пълна безтегловност. Освен това тази хипотеза борави със термини въведени от стандртния модел демек това не е хипотеза бореща се да измести стандартния модел а да го приобщи към мисленето на хората виждащи несъответствията му с реалността. Светът бил светлина добре така е,но какво са  свтлината, магнитното поле и гравитацията според тази хипотеза.
Защото според етерната теория фотоните не съществуват това са измищльотини на стндартния модел.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #324 -: Април 29, 2018, 08:30:14 pm »
Радико, постът ти е пълен с противоречия! Явно не си вникнал в писаното по-горе от мен и от Хипарх...ако си вникнал - не си го доразбрал...
Как да определиш кое е отпред и отзад на лъч светлина? Как да определиш кое е отпред или отзад на движещ се автомобил? Разбира се, че посоката на движение е определяща!
И как една хипотеза да не борави с термини, различни от стандартните, ако предстои да се разбере от някого изобщо? На непонятен език ли да се представи?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #325 -: Април 29, 2018, 08:54:56 pm »
Цитат
В момента на образуването на фотон (струпването на етерните частици) зад него възниква празнина, която моментално бива запълнена от околният етер.
Ето това е!!!
ВЪВ МОМЕНТА НА ОБРАЗУВАНЕТО!!!
Когато нещо не съществув то няма нито преден нито заден край нали.
Когато нещо се образува от струпване на частици, нормалният начин е те да се струпат от всички посоки към един център. Може да бъде определен външен и вътрешен край, сиреч периферия и център, ама я ми опредли къде е предният край на слънцето.
И още не съм разбрал спорд тази хипотеза каква е разликата между светлина и да кажеме радиовълни. Или този казус не се рзглежда ппонеже е малко неудобен.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #326 -: Април 29, 2018, 08:58:27 pm »
Атос, аз имам едно въпросче: Защо скоростта на светлината измерена на движещ се самолет и на земята е една и съща. При нормално движение, скоростта на двете тела се сумира и получаваш скоростта на едното спрямо другото тяло. Само че при скоростта светлината, това не е така до колкото знам. Ако можеш да кажеш защо. Аз си мисля че има нещо общо с посоката.

 ПП А какво всъщност е фотона. И какво би накарало етерните частици да се струпат/сгъстят ако не вълна/импулс.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #327 -: Април 29, 2018, 09:55:48 pm »
Атос - да, меките частици са доставчици на енергия, но фундаменталните също ги произвеждат при тяхното вибриране. Така материята може бавно да се размножава, макар че основна роля за растежа и развитието на планетата ни има Слънцето с неговите необятни количества енергия, с които ни обсипва постоянно.
В тази тема потребителят z.monkey също хвърля светлина върху различни процеси, според тази теория: http://overunity.com/4255/soft-particle-physics/#.WuX_fDxRXqA

Стъклото има свойството да абсорбира меките частици поради аморфната си структура, като друга част се разпиляват в най-различни посоки, а също и дезинтегрират, освобождавайки нови фотони. Има един интересен опит на Райхенбах, при който при пропускане на слънчева светлина през стъкло с дебелина около 15см, тя вече не е в състояние да освети фотографска плака, въпреки че видимият й интензитет е намалял съвсем малко. Това се получава заради лишаването й от конгломератите меки заряди, които иначе биха предоставили катализатори (твърди заряди) при разпадането си, за протичане на химичните промени в активното в-во на плаката.

При опитът на Ковски и Фрост левитиращият кристал освен че увеличава обема си с 800%, става и непрозрачен (млечно-бял) - губи прозрачността си заради пренасищане на цялата му структура с меки електрони.

Планета от стъкло е любопитна за разглеждане :) Определено би имала различна гравитация. След като стъклото затормозява придвижването на меките частици, то те много бързо ще понижат честотата си и бързо ще преминат през зоната на гравитационно-индуциращите лъчения, ще достигнат IR и видимия диапазон. Ще получим светещо стъклено кълбо (което вероятно ще се разтроши от топлината) с гравитация по-слаба от нормална планета със същия размер.

Точно така е за дематериализацията. Чрез облъчване от меки и по-твърди частици, изградени от фотони от UV до гама диапазона, могат да се избият тези от обекта/субекта, при което дейността на фундаменталните ще спре тотално - те ще "замръзнат". Изчезват електростатичните сили, магнитните полета, както и инерцията. Тялото може да се придвижи с практически неограничена скорост (понеже вече липсва сцепление с етера) и на новото място, когато вече е далеч от дематериализиращите енергии, фундаменталните частици отново да възобновят дейността си и обектът/субектът да стане видим и осезаем (при късмет извън рамките на друг обект/субект, иначе ще настъпи "вграждане").


Относно въпросът на Радико с предната и задна част :) Ами фотонът се образува заради вибрацията на нещо си - фундаментална частица или нещо съвсем друго. Точно както звука, с тази разлика, че при светлината имаме струпване на етероните в отделни кълбовидни форми. Светлината може да се разглежда като надлъжна "вълна". Вибрацията оттласква етероните, при което те се струпват, това струпване се задвижва и вече си имат "предна" и "задна" част.
Фотоните са стабилни във времето етерни сгъстявания.
Защо радиовълните да са неудобни? Това пак е фотонно излъчване, но с по-ниска честота - голямо разстояние между фотоните.

Магнитното поле се причинява от етерна вихрушка при движението на ел. заряди. Твърдият електрон се движи подобно на свредел, което предизвиква силно завихряне на етера около и зад него. Така посоката на придвижване на електрона е перпендикулярна на посоката на въртенето на етерната вихрушка. Затова електрическото и магнитно поле са взаимно перпендикулярни. В магнитите еднаквата ориентация на електроните предизвиква достатъчно силен сумарен ефект на завихряне, който се проявява като познатото ни магнитно поле.

Гравитационно-индуциращите лъчения са излъчване от материята. Последната генерира меки частици с най-различни честоти и най-проникващото се пада между инфрачервения и радарния диапазон.
Принципно за да възникнат натурално тези лъчения, трябва да има голямо струпване на материя, защото повечето генерирани меки частици са с много висока честота. Преминавайки през все повече материя, честотата им се понижава (червено отместване) и накрая напускайки материята, някои вече са в гравитационно-индуциращия диапазон. Ако материята е прекалено много, честотите продължават да падат все повече, лъчения преминават към IR спектъра, температурите се повишават много и започва процес на дезинтеграция и изхвърляне на твърди заредени частици. Така работи Слънцето. То има хладна вътрешност и (очевидно) много гореща повърхност.
Този процес на постоянно намаляване на честотите, означава, че гравитацията има лимитиран интензитет независимо от това колко голямо и плътно е едно тяло и колко материя има в него. Това е изключително важен извод.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #328 -: Април 29, 2018, 10:32:16 pm »
epwpixieq-1, може ли да дадеш линк към тази статия преписана някъде в нета, понеже тези страници от книга нещо не ми ги отваря?
Това действително е доста интересно откритие на Тесла, относно което бях попадал само на бегло инфо.

Наскоро попаднах на едно много интересно четиво, в което Уилиям Крукс подробно описва експериментите си с високи напрежения през разредени газове и вакуум, и действието на получената "радиантна материя" върху обикновена такава.

On Radiant Matter I
https://en.m.wikisource.org/wiki/Popular_Science_Monthly/Volume_16/November_1879/On_Radiant_Matter_I

On Radiant Matter II
https://en.m.wikisource.org/wiki/Popular_Science_Monthly/Volume_16/December_1879/On_Radiant_Matter_II

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #329 -: Април 30, 2018, 03:40:50 pm »
hyparh, дай някой линк на руски поне. С тоя английски не можем да се разберем.

 Казвам нещо, не претендирам че е правилно, но от написаното от вас нещата изглеждат така: Значи на фотона, през цялото време го движи сила с постоянна величина в определената посока. само така мога да си обясня забавянето в по плътна прозрачна среда и забързването му след това в по разредена. Каква е тая сила не става ясно. Нещо в материалите които си чел не пише ли? И каква е гаранцията че фотона, влезнал в стъклото е същия който излиза? В тая теория с меките частици ми изглежда малко като допълване на нещо, което не е разбрано докрай. Ако успея да вникна в нея има кой да попитам все още дали е вярна. Въпроса е че просто така не могат да ми обяснят. Причините са много!