Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 360161 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #285 -: Септември 07, 2017, 08:53:44 pm »
Здравей VeleV,
Тази схема не съм я виждал. Вижда се паралелно искрище, т.е дъгово. В бобината са включени две вторични намотки с различен размер. Според теорията на Тесла - Капица кълбовидната мълния се създава от линейна. Кълбовидна мълния /солитон/ може да се създаде и в радио диапазона чрез мазер, евентуално ще има тих разряд.
Благодаря! 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #286 -: Септември 07, 2017, 09:08:47 pm »
Здравейте,
Какво стана? Прочетох ме една книга и сме специалисти по СЕ.
Тесла, че е открил антигравитацията е ясно от документи, ТТ олеква при включване, измерено с везни.

Предполагам, че коментара е насочен към мен и затова ще отговоря.

В коментара си не съм споменал нищо друго освен това което Тесла сам е написал в книгата си ( може би малко по-поетично изразяване ).  Ако проявявате интерес мога да ви цитирам и на коя страница са тези негови разсъждения и изчисления.

Относно полусферите на Уордънклиф кулата, може да се прочете самия патент на Тесла и към него съм давал препратки.

Относно документи показващи как Тесла е открил антигравитацията ще бъда много благодарен ако покажете препратки на патенти или статии издени от Тесла. Смея да твърдя, че съм изчел почти всичко публикувано от Тесла (в оригинал, а и не само теория пък и малко практика имам с направата на няколко ТТ с вакумни тръби) и не съм попадал  документ издаден от него където само и да се споменава думата антигравитация, да не говорим да я коментира в конткста на свои изобретения или даже опити.

Хубаво е да бъдем точни когато говорим за него понеже има страхотно неразбиране на трудове му, и да цитираме само това което той е патентовал, писал или казал когато го споменаваме. В противен случай не е чудно, че хората изпадат в заблуда за същността на неговата работа.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #287 -: Септември 07, 2017, 09:24:22 pm »
epwpixieq-1,
страхувам се, че няма да намерим документи и патенти на Тесла за антигравитацията и не само за нея.
Всички са били надлежно прибрани след смъртта му.
Оставени са откъслечни записки и патенти с цел, както казваш, да изпаднем в заблуда и да не се разбере същността на неговата работа.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #288 -: Септември 07, 2017, 11:56:47 pm »
Здравей колега epwpixieq-1,
Книги за Тесла имам от различни автори. Позовавам се на един документ " Неизвестният ръкопис на Н.Тесла".
В него намерих за пръв път, а може би и последен понятието "Вихров ефирен обект" - кълбовидна мълния и олекване,"Антигравитация" на ТТ измерено с везна, също и опит с пушек от вестници около ТТ. Това е репродукция, не е патент.
Последно колегата Теню го качи мисля в тази тема на по-предни страници, но не го намирам. Ще го помоля да го качи пак!

В книгата на физика Пол ЛаВиолет проследява историята на електрогравитацията, както той я разбира и каквото се е докопал за доказателство. Преводът на книгата го определям за много добър клонящ към отличен, имам незначителни забележки. Усеща се стила на западното писане, но се разбира какво е мислил автора.
Кой открил гравитацията, е добър въпрос но имаш ли гражданско НЛО, това е въпроса? Аз се съсредоточавам до генератор на СЕ.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #289 -: Септември 08, 2017, 08:09:00 am »
Здравей, mi68!
Сигурен съм, че си я виждал много пъти тая схема.
Не съм я пробвал, затова нямам право да я коментирам, но вярвам на Тесла, че това работи.

Ето повече подробности за тази схема + репликация: http://www.ussdiscovery.com/corum/corum/corum.htm

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #290 -: Септември 08, 2017, 03:16:42 pm »
Здравей колега epwpixieq-1,
Книги за Тесла имам от различни автори. Позовавам се на един документ " Неизвестният ръкопис на Н.Тесла".
В него намерих за пръв път, а може би и последен понятието "Вихров ефирен обект" - кълбовидна мълния и олекване,"Антигравитация" на ТТ измерено с везна, също и опит с пушек от вестници около ТТ. Това е репродукция, не е патент.

Попадал съм на този ръкопис на нета, но беше много отдавна (преди 10-тина години), но не мога да си спомня нещо конкретно от него и затова ще трябва да го прочета за да си припомня нещата. Познанието ми от тогава е еволюирало, или поне така се надявам, и така ще ми бъде интересно да си припомня материала и го погледна от гледна точка на сегашното си познание.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #292 -: Септември 10, 2017, 11:46:53 am »
http://mazeto.net/index.php?topic=8153.0


Привет аtos,  благодаря за препратката.

За тези които се интересуват, намерих я отново и на английски ( http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/?page_id=1320 ).
В документа ( предполагам достоверност, понеже стила на изказването е подобен с останалите публикации и писания на Тесла ), за пояснение, не се говори за антигавитация (поне както повечето хора го разбират), а за фундаментално различна задвижваща система за действие и противодействие, на база етерните вихри, или какъвто и термин за динамиката на физическата среда да изберем за наименуване на това явление. Предполагам, че отъждествяване с антигравитационно явление,  при условие че то се дефинира като отблъскване от масивно тяло, обратно на привличане, в близост до масивен обект, е възможно, но би било неточно, поради горе посоченото, и особено на база на така даденото в самия документ становище на Тесла, че такъв вид реактивна сила може да се използва в космоса където силата на гравитацията, както знаем, силно намалява.
Интересно е споменатия експеримент с дървената везна, макар че взаимодействието може да се обясни и по друг начин, например че диелектричното поле от генератора има определена вертикална насоченост и избутва изолатора ( дървото ) нагоре, с което пак идваме до фундаменталното взаимодействие на действие и противодействие. Независимо от това е интересно да се прочете, и осмисли особено на фона на всичко друго публикувано или патентовано от Тесла.
Искам само да посоча че, след тези експерименти Тесла се е концентрирал върху направата на неговата парна турбина. Не знам дали има последователна връзка в тези му изследвания, но предполагам възможност.

Поздрави.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #293 -: Септември 10, 2017, 09:17:39 pm »
Здравей колега epwpixieq-1,
Антигравитацията е извесно понятие, без да е ясен механизма. Отблъскването е свойство на антиматерията, но едноименно заредени тела и магнитни полюси се отблъскват. За това в генератора на Сърл има радиално електрично поле. Посоката на въртене и поляритета на високото напрежение определят привличането, гравитацията и отблъскването, подемната архимедова сила. Управлението на явлението бяга от контрол.

Силата на гравитация в космоса не намалява, просто се компенсира с центробежна сила и изпадаш в микрогравитация, явлението безтегловност. 

Забравяш да коментираш опита с пушека от вестници, а само с дървената везна. Пол ЛаВиолет дава опит с тласък през диелектрик стъкло. Много стават съвпаденията! 
 Ефирът наляга, заряда пречи на налягането и имаме динамично равновесие, разбиране на Тесла, мисля в този ръкопис се споменава. Ефирът не е статичен, а във вид на вихър за това имаме цетробежна - центростремителна сила, магнетизъм и механика. Като променящ две величини третата се мести, Лунг Ла. Ако местиш само една величина, размива се в другите две, казано по друг начин трябва " двоен тегел" единичен не става за СЕ.
« Последна редакция: Септември 10, 2017, 09:43:21 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #294 -: Септември 16, 2017, 12:51:31 pm »
Здравейте,
Методът за сваляне на енергия от ефира, чрез кълбовидна мълния явно работи при определени условия.
Кълбовидната мълния в затворени помещения не докарва допълнителна СЕ, а само на открито, където потенциалната електростатична енергия се превръща в СЕ. Този подход изисква да имаш предавател и приемник или приемници. На този подход евентуално работи генератора на Капанадзе, защото ползва заземяване или заряда на Земята като източник на СЕ. Установката е относително сложна и при определени условия няма да работи, ако няма потенциална електростатична енергия.

Предлагам друг подход да се ползва инвертор както в диска на Сърл. Да обобщим:

1. Единична бобина имаме явлението самоиндукция, Ленц ефект/действие-противодействие/.
1.1 Да елиминираме Ленц ефекта, разделяме по време и слагаме кондензатор и получаваме времеви резонанс.
1.1.1 токов, паралелно свързване, логическо "или"
1.1.2 напрежителен, последователно свързване логическо "и"

2. Двойна бобина, безиндуктивна бифилярка няма самоиндукция и Ленц ефект, а може и пространствен резонанс.
2.1 токов, последователно свързване, логическо "и"
2.2 напрежителен, паралелно свързване, логическо "или"

Пространственият резонанс е обратен на времевия.
При резонанс се увеличава или тока или напрежението но не и двете т.е. няма СЕ. Остава тройна намотка/трифилярка/.

3. Тройната намотка не е популярна в електротехниката. Идеята е проста да се получи явление обратно на самоиндукцията, инверсия на Ленц ефекта или /действие-съдействие/.
Бифилярна намотка поставена в електрично потенциално поле, пак си остава неутрална и няма СЕ. Трябва да се създаде вихър от магнитно поле, подобно на магнита в магнетронна диодна лампа. Вихърът разделя материя и антиматерия и съответно имаме потенциална разлика, принципа "Разделяй и Владей". Магнитът може да се замени с електромагнит/бобина/. Така се получава една конструкция от три бобини електрично и магнитно поле в едно направление. Стандартно електромагнитното поле е разделено във времето и пространството на 90 градуса.
Получава се трифилярна намотка, с едновременен пространствен и времеви резонанс, "Единението прави силата".

Това се наблюдава в диска на Сърл, еднопосочно въртене на постоянни магнити и електрично поле подобно на спиците на магнетрон. Тази конструкция е сложна за направа в любителски условия, размерите трябва да са точни, но кой ги дава? За това прибягван до прости променливотокови трифилярни опити и коаксиални кондензатори.
Този подход за направа на инвертор с подръчни средства, на любителско ниво ми изглежда постижим!   
   
« Последна редакция: Септември 17, 2017, 01:16:15 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #295 -: Септември 23, 2017, 08:42:01 am »
Здравейте,
Кръговратът в природата е от точка се ражда пространство - време, разделяне и после свързване и отново точка.
Тъй като света е даденост, то енергията от къде идва? Във формулите участва време, реципрочното е период. Имаме потенциална и кинетична енергия, съответно реактивна и активна енергия, все противоположности. Трикът е в интеграцията.
След анализ имаме два вида резонансни системи, с разпределени параметри и със съсредоточени.
Резонансни системи с разпределени параметри са отворени и могат да направят честотно (фазово) свързване по  Пол ЛаВиолет.
Резонансни системи със съсредоточени параметри не могат да направят честотно (фазово) свързване. За постигане на този ефект трябва изкуствено да се добави нелинейност на диелектрика и формата на тока, импулсен или трионообразен т.е системата да стане честотно отворена.
Материалните обекти са системи със съсредоточени параметри, а постранството е с разпределени, да имаме СЕ трябва да се премине към разпределени параметри. Пример за това е ТТ, установка за кълбовидни мълнии с два ТТ, с различни габарити в логическо съотношение 1:2.
Тези неща са прости и разбираеми но размера има значение, пространството е с необятен размер и трябва ограничение. Това е съществен въпрос, иначе само взривени установки, а взрива е негативна енергия разрушаваща живота.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #296 -: Декември 28, 2017, 01:03:26 pm »
В темата за Капанадзе стигнахме до доплеровия ефект, но си помислих, че тази е по-подходяща за такъв предмет на разговори, та за това продължавам тук.
Значи ако приемем, че светлината се разпространява във статична неподвижна среда "етер" съществуването на доплеровия ефект става прекрасно обяснено, но има малък проблем в това обяснение:
Защо работят точно и прецизно на земята уредите измерващи с помощта на светлина, разните там радари лазерни рулетки и други такива.  Ако погледнем земята отгоре, отдалеч ще забележим, че периферната скорост на въртене ту се прибавя към скоростта и на движение около слънцето ту се изважда от нея. ако гледаме скоростта на една точка от земната кора спрямо неподвижния етер "абсолютната координатна система" Това означава, че ако със светлина измерваме разстоянието между две точки разположени на една права с посока север-юг то светлината тръгвайки от едната точка право към другата, няма да я достигне, защото докато стигне точката ще се е преместила. Значи, светлината трябва да се движи леко по диагонал към мястото, в което ще е другата точка в момента на срещата им, а не към мястото в което е при старта. Аналогично е положението и при завръщането назад. Светлината ще опише един равнобедрен триъгълник с основа зависеща от скоростта на преместване на точката в която се намира източникът. Както обаче споменах по-горе, тази скорост ще е различна за различните части на денонощието и светлината ще изминава различно разстояние. Тоест в различните части на денонощието бихме измерили различно разстояние между две константни точки.  А сега де?

Заяжда ти буквата "Е" на клавиатурата/А/ ;D
« Последна редакция: Декември 28, 2017, 01:19:10 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #297 -: Декември 28, 2017, 01:16:58 pm »
Ще го обясня просто:
База - толкоз! Зависи, кое ползваш за изходна база?
Ако в пътуващ автомобил (с равномерна скорост), подхвърлиш ябълка към съседа си и той я хване, него не го интересува с каква скорост се движи автомобилът и не прави изчисления, за да хване ябълката, понеже базата е самият автомобил.
Ако тази ябълка обаче може да се наблюдава от статичен наблюдател край магистралата, той би забелязал твърде странната траектория на движението и в момента на подхвърлянето, понеже е външен наблюдател за системата!
Ето ти и връзката с "червеното отместване".

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #298 -: Декември 28, 2017, 07:01:32 pm »
Атос този пример не издържа на критиката защото по този начин при "външно наблюдение лесно можеха да се наблюдават скорости на светлината над определената и за максимална.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #299 -: Декември 28, 2017, 11:04:11 pm »
Атос този пример не издържа на критиката защото по този начин при "външно наблюдение лесно можеха да се наблюдават скорости на светлината над определената и за максимална.
Как точно?
И кой е можел да го наблюдава? Разкажи ни?
Кой от планетата ни може да застане в позиция на "външен наблюдател" и как? Да излезе извън Вселената и да засича с камера ли?
Или можеш да постигнеш скорост на светлинен източник с такива стойности, че да има съизмеримост с евентуална разлика в резултата?
То е все едно чрез въглероден анализ да определиш датировка с точност до секунда...как?

Ако приемем скоростта на светлината за абсолютна константа се получават нелепи парадокси...

Това означава ли, че ако (хипотетично) се движиш с малко над светлинна скорост с кораба си, ако пуснеш "фаровете", насрещния няма да ги види, докато не се блъснеш в него?
Или светлината ще се насъбере на носа на кораба (понеже я изпреварваш) и ще разтопи носа му? А може би ще я изпреварваш и...акостирайки на някоя планета, ще наблюдаваш собствения си кораб (барабар с теб) как 2-3 дена идва към теб (примерно)?