Справочници, схемотехника, теория > Практически опит

за изработката на гумени изделия

(1/2) > >>

montanar:
привет колеги!
от известно време съм решил да разработвам една идея и съм зациклил върху изработката на гумени детайли от типът на гофрите (приличат на гънките които са по говорителите)  - мислех да ползвам точно такива но се оказва че ми трябва да си ги изработя сам защото ми трябват по-големи ходове
изискванията са да са херметични да понасят налягане около 2-3 атмосфери и да са износоустойчиви - жалко че тия които намирам заводските са с твърде малък за моите нужди ход иначе изобщо не бих се занимавал.

Ще съм благодарен някой ако сподели опит ако е запознат с изработката на подобни неща

Радико:
Трудна работа си се заел, по скоро скъпа не толкова трудна. Бих те посъветвал да ги направиш от полиуретан. За да издържи на това налягане ще е добре да бъде армиран с някакви нишки. Полиестерни примерно. Предимството му е, че не се нуждае от термична обработка за разлика от гумата и поради това може да се прави и във форми от дърво.  А и добрите полиуретани са с доста по добри механични показатели от гумата.

Радико:
За да ти спестя лутането из резултатите на гугъла, виж тук:
http://peta2000.com/?page_id=206

montanar:
интересен вариант - трябва да проуча как би се държал в формата на гофра (маншон, гънка)

ppipilica:
Що не погледнеш въздушна възглавница от камион, загледай се в задните оси на прицепа почти се виждат, едни големи гумени маншони. Също погледни и мембрана от спирачки пак на камион, и двете издържат повече от 2-3 атмосфери и имат доста ход.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия